Triangle Esprit EZ Antal 40th - kolumny podłogowe Edycja Jubileuszowa 40-lecie Triangle

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Triangle
  • Dostępność: Na miejscu. Na miejscu.

  • Historia ceny
  • para
  • 14 945,00 zł / para
  • Oblicz_raty_duckblue

Triangle Esprit EZ Antal 40th - Kolumny podłogowe Edycja Jubileuszowa 40-lecie Triangle

TRIANGLE Electroacoustique to jeden z najstarszych francuskich producentów kolumn dedykowanych do stereo i kina domowego. Już od 40 lat projektuje, konstruuje i nieustannie rozwija swoją ofertę produktową.

Świętując 40 urodziny, francuski producent wypuszcza limitowaną jubileuszową edycję swoich dwóch kultowych modeli: 3-drożnego głośnika podłogowego Antal i 2-drożnego głośnika stojącego Comète 40th Anniversary Edition w 2 nowych kolorach: palisander (santos) i jawor (sycomore).  Eleganckie detale z anodowanego szczotkowanego aluminium w kolorze różowego złota dodatkowo podkreślają elegancję nowych wariantów.

Antal EZ to cieszące się największą popularnością kolumny z serii ESPRIT. Mierzące 1.1m wysokości podłogówki mieszczą w sobie najbardziej zaawansowane technologie Triangle. Wykończone w eleganckim stylu, umieszczone na szklanych postawach.

Tweeter - własna technologia Triangle

Najnowsze wcielenie przetworników wysokotonowych z kopułką z anodyzowanego kompozytu magnezu w kolorze różowego złota. Wybrano magnez, ponieważ łączy w sobie dwie pożądane cechy: lekkość i sztywność. Ma to zapewnić doskonałą kierunkowość, jednocześnie trzymając w ryzach wszelkie zniekształcenia.

Triangle Esprit Antal 40 EZ

Głośnik średniotonowy

Papierowa membrana użyta w przetworniku średniotonowym pozostaje wierna dziedzictwu Triangle. Marka ta zawsze faworyzowała tę konstrukcję w połączeniu z obwodowym zawieszeniem o krótkim skoku ze względu na precyzyjną i realistyczną reprodukcję głosu. W jubileuszowych modelach wprowadzono jednak nowy materiał – 100% naturalny papier celulozowy. Mówi się, że zastosowane włókno papierowe nie jest poddawane obróbce powierzchniowej, przez co zapewnia naturalny dźwięk bez zabarwienia.

Triangle Esprit Antal 40 EZ

 

Głośnik niskotonowy

W trójdrożnych głośnikach Atal 40th Anniversary Edition znajdziemy również nowy projekt głośnika basowego. Niezwykle sztywną membranę wykonano w nim z miazgi drzewnej, lnu i włókna węglowego, co w powiązaniu z pokaźnym układem magnetycznym, zapewnia doskonałą kontrolę nad niskimi tonami.

Triangle Esprit Antal EZ

 

Zwrotnica

Wszystkie komponenty wykorzystane do budowy zwrotnicy zostały skompletowane pod kątem zachowania najwyższej jakości. Dlatego zwrotnice kolumn serii ESPRIT wyposażone są w miedziane cewki o średnicy 1mm oraz kondensatory MET (Metallized Polyester Film).

Triangle Esprit Antal EZ

Wyjątkowe podstawy

Nowa koncepcja szklanych podstaw z perforowaną gumową wkładką absorbującym drgania obudowy to świetne rozwiązanie wspomagające tłumienie pionowych wibracji obudowy. Szklana baza jest wystarczająco szeroka, by zagwarantować poziomą stabilność całej konstrukcji. Funkcjonalność podstawy pozwala ustawić kolumny zarówno na aluminiowych kolcach, jak i gumowych stopkach, aby zapewnić optymalną pracę kolumny na każdym rodzaju powierzchni.

 

 

Triangle Esprit Antal EZ

Terminale głośnikowe z anodowanego szczotkowanego aluminium w kolorze różowego złota

Eleganckie wykończenie z anodowanego szczotkowanego aluminium w kolorze różowego złota zostało zastosowane także w listwach głośnika oraz terminalach.

Triangle Esprit Antal EZ

 

W jubileuszowej edycji zastosowano wysokiej klasy okablowanie inspirowane serią Signature. Kable te wykorzystują dwa izolowane przewody z miedzi beztlenowej z płaszczem z PVC pokrywającym cały kabel, co ma ograniczać wszelkie zakłócenia elektromagnetyczne. Dodatkowo zwrotnice wyposażone są w cewki powietrzne, kondensatory MET i rezystory ceramiczne. Specjalnie zaprojektowane, izolowane zaciski mogą pomieścić kabel o przekroju 5 mm, a także wtyki bananowe z systemem blokującym. Antal 40th umożliwia bi-wiring.

Kolumny dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: palisander (santos) i jawor (sycomore)

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany z kompletem akcesoriów dołączonych przez producenta. 

Funkcjonalność

Kolumny stereo dzielą się na podłogowe oraz podstawkowe. Dobór wielkości kolumn zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia. W pomieszczeniach do 10m kw warto dobierać kolumny podstawkowe. W przypadku pomieszczeń do 20m kw sprawdzą się zarówno większe podstawkowe jak i podłogowe. W pomieszczeniach o powierzchni 30m kw i więcej polecamy większe kolumny podłogowe.

Zdecydowana większość kolumn produkowana jest w ramach jednej linii, na którą składają się kolumny podłogowe, podstawkowe (często z uchwytami do podwieszania w komplecie) oraz kolumna centralna – stosowana do kina domowego. Uzupełnieniem powyższych produktów są subwoofery, które podobnie jak kolumny stereo mogą w znaczący sposób różnić się nawet w tym samym przedziale cenowym.

Zazwyczaj w ramach systemu stereo istnieje możliwość dołączenia subwoofera i stworzenia zestawu 2.1, który może być także traktowany jako podstawowe kino domowe z możliwością rozszerzenia o kolumnę centralną oraz kolumny podstawkowe – jako tylne głośniki efektowe.

Dobór kolumn do wzmacniacza powinien opierać się na 4 czynnikach:

- impedancji kolumn i wzmacniacza

- mocy kolumn i wzmacniacza

- barwie dźwięku kolumn i wzmacniacza

- preferencjach muzycznych klienta.

Aby jak najlepiej dobrać kolumny do wzmacniacza skontaktuj się z naszą obsługą.

 

Specyfikacja techniczna

BUDOWA: ------
Konstrukcja:  3-drożna
Budowa:  Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki:  Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe: 1x 1 cal (25mm) tweeter z serii TZ2500 - tytanowa kopułka połączona z komorą kompresyjną z wykorzystaniem nowego profilu tuby rozpraszającej i zmodyfikowanego korektora fazy
Głośniki średniotonowe: 1x 6.5 cala (165mm) dedykowany głośnik z wyprofilowanym stożkiem z masy celulozowej i z półzawiniętym zawieszeniem wykonanym z unikalnego połaczenia gumy i pianki
Głośniki niskotonowe: 2x 6.5 cala (165mm) membrana z masy celulozowej i włókna węglowego z układem napędowym z przewymiarowanego magnesu ferrytowego
Obudowa: Bass-refleks
OBUDOWA: ------
Wykończenie obudowy: sycamore (jawor), santos (palisander)
Bas-refleks:  Przód
Membrana pasywna:  NIE
Podłączenie:  Bi Wire (podwójna para kabli - opcjonalnie)
PARAMETRY: ------
Impedancja:  8 Ohm
Skuteczność:  92dB
Moc ciągła (RMS):  140W
Uchwyty w zestawie: NIE
Pasmo przenoszenia:  37 - 22.000Hz
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 3500Hz / 215Hz
INNE: terminale głośnikowe z anodowanego szczotkowanego aluminium w kolorze różowego złota
:: specjalne podstawy ze szkła i gumy
:: minimalna impedancja: 3ohmy
:: moc maksymalna: 240W
Wysokość: 109cm
Szerokość: 20cm
Głębokość: 34.5cm
Waga: 29.8kg
Rozpraszanie: Klasyczne
Gwarancja:
  • 24 miesiące
  • 5 lat (po zarejestrowaniu na stronie producenta)