Manger p2 - kolumny podłogowe

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Manger Audio
 • Dostępność:

Manger p2 - kolumny podłogowe

Manger p2 - kolumny podłogowe

NASTĘPNY KROK

Ambicją Manger Audio zawsze było maksymalne zbliżenie się do oryginału. Idąc tą drogą, Josef Manger stworzył technologiczne arcydzieło: przetwornik dźwięku Manger. Pasywny flagowy model p2 konsekwentnie podąża za tą maksymą i robi kolejny ważny krok w kierunku ideału poprawnej czasowo i wiernej reprodukcji dźwięku. P2 otwiera nowy horyzont.

Natura jako kamień probierczy

Nagłe łamanie gałęzi, delikatny szum letniego deszczu – wierne odtworzenie tych dźwięków to trudne zadanie. Zbyt szybkie i gwałtowne są zmiany ciśnienia w powietrzu. Dotyczy to również perkusji lub klaskania w audytorium. Zwykłe przetworniki dźwięku nie są w stanie nadążać za tempem i dźwiękiem niezróżnicowanym. Ponadto te zdarzenia dźwiękowe często zawierają składniki o niskiej częstotliwości. Mają kluczowe znaczenie dla naturalnej reprodukcji, ale szczególnie wymagają od głośnika precyzji basu.

Szybkość jest kluczem

Warunkiem wstępnym na drodze do autentycznej reprodukcji jest poprawne i integralne wykonanie. Dzięki swojej konstrukcji przetwornik dźwięku Manger zapewnia wierność impulsów, innymi słowy zdolność do szybkiego śledzenia krótkich sygnałów, która jest znacznie lepsza niż w przypadku konwencjonalnych przetworników. Nowo opracowany system głośników nisko-tonowych p2 zapewnia również niezwykle wysoką wierność sygnału i doskonale uzupełnia przetwornik dźwięku Manger. Obie innowacje łączą się w wyjątkowo autentyczny system reprodukcji.

Głęboko imponujące

Głośnik nisko-tonowy p2 jest przełomowy. Opatentowane przetworniki, opracowane i wyprodukowane w Niemczech, posiadają nowoczesną membranę typu „sandwich”. Dwie warstwy celulozy wzmocnione włóknem węglowym otaczają warstwę zaawansowanej technologicznie pianki. Wyrafinowana mieszanka materiałów łączy w sobie wysokie tłumienie wewnętrzne z niewielką wagą i wyjątkową sztywnością. W ten sposób skutecznie eliminowane są drgania częściowe i promieniowanie przerywane o wyższych częstotliwościach. Stabilna konstrukcja podstawy wykonana z aluminium w połączeniu z innowacyjnymi nóżkami stożkowymi Manger cf1 gwarantuje solidną podstawę na każdej powierzchni.

Mocna cewka napędowa zapewnia liniowe wychylenie i minimalne zniekształcenia harmoniczne. W połączeniu z dwiema starannie dostrojonymi membranami pasywnymi głośnik nisko-tonowy zapewnia niezrównaną precyzję reprodukcji aż do najniższego rejestru.

Obudowa

Obudowa p2 jest przejawem solidności. Wewnętrzne rozpórki i usztywnienia w określonych punktach skutecznie zapobiegają naturalnym wibracjom. Obudowa znajduje się w 38-milimetrowym (!) mocnym przodzie, a elegancko zaokrąglone krawędzie optymalizują zachowanie promieniowania. Solidna konstrukcja podstawy wykonana z aluminium gwarantuje stabilność na każdej powierzchni.

Wykończenie

Jako producent Manger może zaoferować niemal nieograniczoną różnorodność najlepszych oklein i opcji kolorystycznych, w tym indywidualny projekt obudowy i podstawy. Prawie każdy kolor lub okleinę można zamówić w wykończeniu matowym, satynowym lub ultra wysokim połysku.

PRZETWORNIK

Przetwornik dźwięku Manger został zaprojektowany tak, aby spełniać rygorystyczne wymagania dotyczące dokładnej odpowiedzi na stany przejściowe i dobrej kierunkowości, oprócz tradycyjnych wymagań dotyczących jednolitej charakterystyki częstotliwościowej. Przetwornik dźwięku Manger ma zespół magnesu i cewki, ale na tym kończy się podobieństwo do konwencjonalnego głośnika. Membrana jest idealnie płaska, ale nie sztywna. Choć membrana jest elastyczna, wykonana jest ze specjalnie opracowanego trójwarstwowego materiału, który umożliwia przemieszczanie się fal.

W większości szerokiego zakresu częstotliwości roboczych drgania cewki wywołują w membranie fale przemieszczające się, które rozchodzą się promieniowo na zewnątrz, aż do momentu, gdy zostaną zakończone w gwiaździstym układzie tłumiącym widocznym na obwodzie. Rozchodzenie się stanów nieustalonych w dół błony podstawnej w uchu wewnętrznym zachodzi dokładnie w ten sam sposób.

Membrana nie jest jednorodna, lecz jej charakterystyka zmienia się wraz z promieniem, zgodnie ze ściśle określonym prawem. Daje to wiele przydatnych wyników.

Po pierwsze, obszar promieniowania zmniejsza się wraz ze wzrostem częstotliwości. Najniższe dźwięki emitowane są przez całą membranę, podczas gdy wyższe częstotliwości wykorzystują tylko środek. Zatem zamiast wymagać kilku jednostek napędowych o coraz mniejszych rozmiarach, przetwornik Mangera jest pojedynczą jednostką, której rozmiar zmienia się w sposób ciągły wraz z częstotliwością.

Po drugie, cewka nie musi przyspieszać całej membrany na raz, dlatego może mieć bardzo krótki czas narastania, co zapewnia wierne odwzorowanie stanów nieustalonych.

Po trzecie, promieniowa prędkość propagacji drgań przez membranę jest dokładnie powiązana z prędkością dźwięku w powietrzu, tak aby faza promieniowania z zewnętrznych części membrany odpowiadała fazie promieniowania z części wewnętrznych, które rozeszło się w powietrzu. 

Kiedy niedawno odkryte wymagania dotyczące głośnika zostaną odpowiednio spełnione, słuchanie nabiera nowego, ważnego wymiaru. Zasadniczo aperiodyczny charakter przetwornika Mangera oznacza, że jedyna okresowość dźwięku docierającego do ucha musiała występować w sygnale oryginalnym. Nie da się słuchać przetwornika Mangera, ponieważ nie ma on „dźwięku”. Całkowicie nie ma śladu tradycyjnego głośnika, co pozwala na ujawnienie słuchaczowi wszystkich informacji zawartych w sygnale.

Przetwornik dźwięku Manger charakteryzuje się rzadką kombinacją dokładności czasowej, częstotliwościowej i przestrzennej oraz oferuje następujące zalety:

 • Większy realizm: dźwięki odtwarzane są w naprawdę naturalny sposób. Przyjemny dla domowego słuchacza i niezbędne narzędzie dla profesjonalisty.
 • Brak zmęczenia słuchaniem: słuchaj w nieskończoność. Jest to cecha charakterystyczna naprawdę dokładnego głośnika.
 • Aby dokonać krytycznej oceny, nie trzeba słuchać na podwyższonym poziomie. Chroń swój słuch! Chociaż przetwornik Manger jest w stanie zapewnić wysoki poziom SPL, jego sama dokładność oznacza, że słuchacz instynktownie dopasowuje odtwarzany poziom do poziomu oryginalnego wykonania, gdy postrzegana barwa staje się prawidłowa.
 • Żadnego słodkiego miejsca. Każdy najlepszy punkt wynika z odcisku słabego głośnika. Dzięki przetwornikowi Manger pomieszczenie wypełnia się realistycznym polem dźwiękowym, a słuchanie może odbywać się w dowolnym miejscu.
 • Realizm przetwornika Mangera natychmiast rozpozna każdy, kto usłyszy odtwarzany przez niego dźwięk. Aby docenić ten realizm, nie jest wymagana żadna wiedza muzyczna ani techniczna, i nie powinna.

 

 

Dane Techniczne:

 • Typ: Pasywny 2-drożny głośnik podłogowy
 • Impedancja: 8 omów
 • Zakres częstotliwości: 30 Hz – 40 kHz
 • Częstotliwość podziału: 340 Hz
 • Czułość: 89 dB 1 W/1 m
 • Maksymalny SPL: 112 dB Szczyt
 • Wymiary (wys.×szer.×gł.): 1139 x 270 x 214 mm
 • Waga: 32 kg
 • Wysokie i średnie tiny:Przetwornik dźwięku Manger®
 • Bas: 8" opatentowana membrana z pianki węglowej, konstrukcja warstwowa
 • Obudowa zamknięta dwoma radiatorami pasywnymi
 • Rekomendowana moc: 50 – 200 W
 • Złącza Bi-Wiring – WBT Plasmaprotect nextgenTM Cu
 • Dostępne przetwarzanie Devialet SAM®
 • Wykończenie dostosowane do indywidualnych potrzeb - wszystkie kolory, fornir lub UltraHigh Gloss
 • Optymalizacja przestrzeni LINN wymieniona w bazie danych LINN
 • LINN Exakt Filter wymieniony w bazie danych LINN