Manger p1 - kolumny podłogowe

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Manger Audio
 • Dostępność:

Manger p1 - kolumny podłogowe

Manger p1 - kolumny podłogowe

MAGICZNE CHWILE

Odróżnienie żywej, świeżej gry Stradivariusa od okrągłego, pełnego elementu skrzypiec Guarneri – to wyzwanie, któremu nie podołają konwencjonalne głośniki. Z kolei Manger p1 właśnie taką obiektywność ujawniają melomanom. Dzięki zapierającym dech w piersiach naturalnym barwom i autentycznej reprodukcji, p1 zapewnia magiczne chwile.

Stała gwiazda we wszechświecie głośników

Już optycznie p1 różnią się od konwencjonalnych głośników. Zamiast konwencjonalnego głośnika średnio-tonowego i wysokotonowego za wszystkie częstotliwości, od niższej średnicy po najwyższe tony, odpowiada obudowa – gwiaździsty przetwornik dźwięku Manger.

Oprócz swojej szerokości pasma, ręcznie wykonany przetwornik dźwięku Manger zachwyca naturalną jakością dźwięku i autentyczną reprodukcją, co jest podstawowym wymogiem wiernego odtworzenia filigranowej gry na skrzypcach lub tymczasowej gry orkiestry.

Inteligentna jednostka

Obudowa p1, zaokrąglona na zewnętrznych krawędziach, poprawia charakterystykę promieniowania i nadaje systemom dźwiękowym niezależny, a jednocześnie dyskretny wygląd. Wewnątrz rozpórki zapewniają optymalne warunki pracy, a rezonanse obudowy są tłumione w zarodku. Zarówno przetwornik dźwięku Manger, jak i wysokowydajny głośnik nisko-tonowy odtwarzający najniższe oktawy, mają swoją własną komorę w obudowie głośnika.

Dzięki inteligentnej konstrukcji wykluczone są szkodliwe dla dźwięku interakcje poprzez zamkniętą objętość powietrza.

Najlepszy z najlepszych

Jakość w najmniejszym elemencie – ta maksyma przebiega niczym czerwona nić przez głośniki P1 – i wszystkie głośniki Manger. Pierwszorzędne komponenty zwrotnicy gwarantują maksymalną wierność. Kable o przekroju poprzecznym zapewniają bezstratny przesył sygnału. Zaciski przyłączeniowe, gniazda głośnikowe WBT nextgen™, charakteryzują się wyjątkową jakością i są łatwo dostępne. Kable głośnikowe z wtykami bananowymi lub końcówkami kablowymi zapewniają stały i bezpieczny kontakt. Nóżki głośnikowe Manger cf1 wykonane z precyzyjnego tworzywa sztucznego zapewniają stabilny kontakt z podłożem i jednocześnie wygodną precyzyjną regulację. Wreszcie, obudowa i zacisk przyłączeniowy są precyzyjnie osadzone w korpusie za pomocą trwałych, stabilnych śrub gwintowanych. Bezkompromisowa jakość, którą możesz zobaczyć, poczuć i usłyszeć.

Głośniki to sprawa rodzinna

Głośniki, które nie pasują do otoczenia mieszkalnego, zawsze będą obiektami obcymi i nie znajdą akceptacji. Dlatego też konstrukcja głośnika cieszy się w firmie Manger taką samą nieustanną uwagą, jak jego rozwój techniczny. Dzięki ponadczasowo prostemu kształtowi oraz różnorodności wysokiej jakości oklein i kolorów, p1 można idealnie dopasować do przestrzeni i osobistego gustu.

Wykończenie

Jako producent Manger może zaoferować niemal nieograniczoną różnorodność najlepszych oklein i opcji kolorystycznych, w tym indywidualny projekt obudowy i podstawy.

PRZETWORNIK

Przetwornik dźwięku Manger został zaprojektowany tak, aby spełniać rygorystyczne wymagania dotyczące dokładnej odpowiedzi na stany przejściowe i dobrej kierunkowości, oprócz tradycyjnych wymagań dotyczących jednolitej charakterystyki częstotliwościowej. Przetwornik dźwięku Manger ma zespół magnesu i cewki, ale na tym kończy się podobieństwo do konwencjonalnego głośnika. Membrana jest idealnie płaska, ale nie sztywna. Choć membrana jest elastyczna, wykonana jest ze specjalnie opracowanego trójwarstwowego materiału, który umożliwia przemieszczanie się fal.

W większości szerokiego zakresu częstotliwości roboczych drgania cewki wywołują w membranie fale przemieszczające się, które rozchodzą się promieniowo na zewnątrz, aż do momentu, gdy zostaną zakończone w gwiaździstym układzie tłumiącym widocznym na obwodzie. Rozchodzenie się stanów nieustalonych w dół błony podstawnej w uchu wewnętrznym zachodzi dokładnie w ten sam sposób.

Membrana nie jest jednorodna, lecz jej charakterystyka zmienia się wraz z promieniem, zgodnie ze ściśle określonym prawem. Daje to wiele przydatnych wyników.

Po pierwsze, obszar promieniowania zmniejsza się wraz ze wzrostem częstotliwości. Najniższe dźwięki emitowane są przez całą membranę, podczas gdy wyższe częstotliwości wykorzystują tylko środek. Zatem zamiast wymagać kilku jednostek napędowych o coraz mniejszych rozmiarach, przetwornik Mangera jest pojedynczą jednostką, której rozmiar zmienia się w sposób ciągły wraz z częstotliwością.

Po drugie, cewka nie musi przyspieszać całej membrany na raz, dlatego może mieć bardzo krótki czas narastania, co zapewnia wierne odwzorowanie stanów nieustalonych.

Po trzecie, promieniowa prędkość propagacji drgań przez membranę jest dokładnie powiązana z prędkością dźwięku w powietrzu, tak aby faza promieniowania z zewnętrznych części membrany odpowiadała fazie promieniowania z części wewnętrznych, które rozeszło się w powietrzu. 

Kiedy niedawno odkryte wymagania dotyczące głośnika zostaną odpowiednio spełnione, słuchanie nabiera nowego, ważnego wymiaru. Zasadniczo aperiodyczny charakter przetwornika Mangera oznacza, że jedyna okresowość dźwięku docierającego do ucha musiała występować w sygnale oryginalnym. Nie da się słuchać przetwornika Mangera, ponieważ nie ma on „dźwięku”. Całkowicie nie ma śladu tradycyjnego głośnika, co pozwala na ujawnienie słuchaczowi wszystkich informacji zawartych w sygnale.

Przetwornik dźwięku Manger charakteryzuje się rzadką kombinacją dokładności czasowej, częstotliwościowej i przestrzennej oraz oferuje następujące zalety:

 • Większy realizm: dźwięki odtwarzane są w naprawdę naturalny sposób. Przyjemny dla domowego słuchacza i niezbędne narzędzie dla profesjonalisty.
 • Brak zmęczenia słuchaniem: słuchaj w nieskończoność. Jest to cecha charakterystyczna naprawdę dokładnego głośnika.
 • Aby dokonać krytycznej oceny, nie trzeba słuchać na podwyższonym poziomie. Chroń swój słuch! Chociaż przetwornik Manger jest w stanie zapewnić wysoki poziom SPL, jego sama dokładność oznacza, że słuchacz instynktownie dopasowuje odtwarzany poziom do poziomu oryginalnego wykonania, gdy postrzegana barwa staje się prawidłowa.
 • Żadnego słodkiego miejsca. Każdy najlepszy punkt wynika z odcisku słabego głośnika. Dzięki przetwornikowi Manger pomieszczenie wypełnia się realistycznym polem dźwiękowym, a słuchanie może odbywać się w dowolnym miejscu.
 • Realizm przetwornika Mangera natychmiast rozpozna każdy, kto usłyszy odtwarzany przez niego dźwięk. Aby docenić ten realizm, nie jest wymagana żadna wiedza muzyczna ani techniczna, i nie powinna.

 

 

Dane Techniczne:

 • Typ: Pasywny 2-drożny głośnik podłogowy
 • Impedancja: 4 Ohmy
 • Zakres częstotliwości: 40 Hz – 40 kHz
 • Częstotliwość podziału: 360 Hz
 • Czułość: 89 dB 1 W/1 m
 • SPL: 106 dB Szczyt
 • Wymiary: 44,8” x 10,6” x 8,4” (1139 x 270 x 214 mm)
 • Waga: 61,7 funtów (28 kg)
 • Wysoki i średni ton: Przetwornik dźwięku High + Mid Manger®, szerokość pasma 80 Hz – 40 kHz, czas narastania 13 µs
 • Bas: 8” (200 mm) wykonany na zamówienie w technologii Sandwich z włókna węglowego, średnica cewki drgającej 42 mm
 • Obudowa zamknięta
 • Rekomendowana moc: 50 – 200 W
 • Złącza Bi-Wiring – WBT Plasmaprotect nextgenTM Cu
 • Dostępne przetwarzanie Devialet SAM®
 • Wykończenie dostosowane do indywidualnych potrzeb - kolory, fornir lub UltraHigh Gloss
 • Optymalizacja przestrzeni LINN wymieniona w bazie danych LINN
 • LINN Exakt Filter znajduje się w bazie LINN - skontaktuj się z nami, aby uzyskać link dostępu