Audio Physic VIRGO III

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Audio Physic
  • Dostępność:

  • Historia ceny
  • para
  • 61 999,00 zł / para
  • Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue

Audio Physic VIRGO III - kolumny podłogowe.

Tradycja i nowoczesność - od niemal 30 lat nasze kolumny VIRGO cieszą się uznaniem - zarówno wśród melomanów, jak i niemieckiej czy międzynarodowej prasy specjalistycznej. Odgrywają one centralną rolę w naszej rodzinie kolumn marki AUDIO PHYSIC. Właśnie nadszedł czas, aby kolumna VIRGO III ukoronowała tę tradycję.

Audio Physic VIRGO III Kluczowym wymogiem jaki stawiany był kolumnie VIRGO było autentyczne odtwarzanie muzyki z obudowy o wymiarach dostosowanych do domów prywatnych. Jednak niskie częstotliwości wymagają sporej objętości obudowy – decyduje o tym fizyka. Kolumna VIRGO III ma wyjątkowo dużą objętość wewnętrzną - bez konieczności powiększania wymiarów zewnętrznych. Umożliwia to niską częstotliwość odcięcia, która jest warunkiem koniecznym, aby móc realistycznie odtwarzać dźwięki niskich częstotliwości. Dokonane to zostało poprzez zastosowanie elementów wykonanych z nowoczesnej pianki ceramicznej. W kolumnie VIRGO III elementy te w znacznym stopniu zastępują klasyczne materiały pochłaniające, które generalnie zajmują dużo miejsca. Porowate i wyjątkowo sztywne płytki ceramiczne kontrolują dźwięk wypromieniowywany do wewnątrz, co szczególnie skutecznie i ostatecznie stabilizuje obudowę głośnika. Wibracje, które szybko prowadzą do zabarwienia dźwięku, są drastycznie zredukowane.

Nasi projektanci konsekwentnie kontynuują walkę z mikro-wibracjami. Głośniki nie są przytwierdzone bezpośrednio do obudowy, ale bezpiecznie w niej zakotwiczone za pomocą kołków neoprenowych. Oba głośniki niskotonowe są ustawione odwrotnie w bokach kolumny VIRGO III i działają w trybie push-push. To ustawienie gwarantuje równomierny rozkład sił mechanicznych działających na korpus podczas pracy, które w ten sposób w dużym stopniu neutralizują się nawzajem. W głośnikach średnich zakresów i głośnikach wysokotonowych zastosowana została unikatowa na świecie koncepcja podwójnego kosza opracowana przez AUDIO PHYSIC. Nowoczesna architektura skutecznie redukuje rezonanse i zapewnia niepowtarzalnie czyste i otwarte odtwarzanie dźwięku. W kolumnie VIRGO III zastosowano nowe głośniki średniotonowe HHCM i głośniki wysokotonowe HHCT trzeciej generacji, co odzwierciedlone zostało w nazwie tej kolumny - VIRGO III. Te same głośniki zastosowane zostały również w naszym modelu AVANTERA III.

Aby zachować krótkie ścieżki sygnału, zwrotnica została podzielony na trzy jednostki i fizycznie przypisana do poszczególnych sekcji napędu. Wiele z zastosowanych podzespołów najwyższej jakości pochodzi z najlepszego modelu CARDEAS 30 LJE marki AUDIO PHYSIC. Zwrotnice oraz płyta terminali, która jest wyposażona w znakomite terminale zaciskowe WBT nextgen ™, są mechanicznie odizolowane od obudowy, zapewniając sygnałowi doskonałą wierność.

Współgranie wszystkich elementów jest naprawdę czymś więcej niż sumą poszczególnych elementów – usłyszysz to i pochłonie cię to bez reszty już od pierwszego taktu muzyki. Tak jak niegdyś i dzisiaj VIRGO III prezentuje się jako herold o najwyższej muzykalności. Wyróżnia się z tłumu dźwiękiem, technologią, wykonaniem i designem - to prawdziwa tradycja rodzinna VIRGO.

Artyści tacy jak Patrick Wolf to rzadkość. Młody muzyk z Londynu samodzielnie pisze i komponuje swoją muzykę, gra na sześciu instrumentach, ostatnio nawet odrzucił propozycję Universal Music - Wolf dąży do sztuki, a nie do próżnej sławy. Muzyczna zawartość albumu Sundark and Riverlight to stylowe ballady z bogactwem instrumentów akustycznych, w których na pierwszy plan wybijają się delikatne tony. Wewnętrzna emocjonalność nie zna granic. Wind in the Wire brzmi melancholijnie, spowalnia; instrumenty smyczkowe łączą się w cudowny sposób z filigranową harfą. Wolf sprytnie ustawia pauzy, a tym samym tworzy bardzo szczególne wewnętrzne napięcie. Czy kiedykolwiek zrobiłeś w pełni świadomie pauzę? Wiele, nawet bardzo drogich głośników, zagłuszają je, a niwecząc tym samym bogactwo muzyki. Ale nie VIRGO III.

Jest się to jeszcze bardziej wyraziste w utworze Bermondsey Street, namiętnym wezwaniem o humanizm i tolerancję, które nigdy nie oskarżają. To posłanie nabiera kształtów poprzez inteligentną grę głosu i instrumentów. W centrum znajduje się szarpany kontrabas, po prawej falujące struny fortepianu i instrumenty drewniane, po lewej zaś pełne powabu filigranowe uniesienie harfy - nawet najnowocześniejszym kolumnom głośnikowym przychodzi z trudem dokładne obrazowanie takiej mieszanki dźwięków. Kolumna VIRGO III nadaje jednak każdemu instrumentowi odpowiednią przestrzeń, rozświetlając nieskazitelnie akustyczną scenę. I perfekcyjnie ustanawia pauzy, łącząc ze sobą sceny z precyzją szwajcarskiego mechanizmu zegarowego. Błyszcząco jasne i soczysto słodkawe odcienie w tonacji głębokiego fioletu nie stanowią żadnej sprzeczności, są one ze sobą współzależne. Kolumna VIRGO III przekonuje dzięki naturalnej kolorystyce i bogactwu, które zapiera dech w piersiach. Przetestuj ją sam.

 

PARAMETRY PODSTAWOWE
Skuteczność 89 dB
Zalecana moc wzmacniacza 30-180 W
Impedancja 4 Ω
Pasmo przenoszenia 30 Hz - 40 kHz
SPECYFIKACJA
Wymiary (S x W x G) 230 x 1055 x 400 mm
Waga 32 kg