Audio Physic Tempo 35

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Audio Physic
  • Dostępność: Na miejscu. Na miejscu.

  • Historia ceny
  • para
  • 27 999,00 zł / para
  • Oblicz_raty_duckblue

Audio Physic Tempo 35 - kolumny podłogowe

Tempo jest „klasykiem” w programie Audio Physic. Z biegiem lat zmienił się jednak z 2-drożnego głośnika półkowego na dzisiejszy kompaktowy 3-drożny głośnik podłogowy. Brzmi tak dobrze, jak wygląda. UWAGA! Nie daj się nabrać na jego rozmiary!

TEMPO 35 lepiej niż jakikolwiek inny „TEMPO” opanował balansowanie pomiędzy doskonałą precyzją, realistycznym obrazowaniem i nieomylną neutralnością. Wyposażony w najnowsze osiągnięcia technologiczne Audio Physic i skrupulatnie dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, TEMPO 35 podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej dla przyjaznych salonom kolumn podłogowych. Można oczekiwać nieporównywalnych rozkoszy dźwiękowych, zgodnych z maksymą Audio Physic:

„Nic tylko muzyka".

TEMPO 35 mają wręcz delikatny wygląd i sprytnie ukrywają wyrafinowaną technologię i inteligentny design, które czynią je wyjątkowymi głośnikami w swojej klasie. Ich smukły i proporcjonalny kształt z delikatnym pochyleniem i zwężającymi się ku przodowi panelami bocznymi, redukuje niechciane, naturalne drgania obudowy oraz fale stojące powstające we wnętrzu kolumny. Bez przeciwdziałania, takie naturalne oscylacje i fale stojące powodują słabo zróżnicowany, czasem nawet buczący dźwięk. Konstrukcja Tempo Plus walczy z tymi zagrożeniami od samego początku.

Dwa potężne głośniki niskotonowe, wyposażone w sztywne aluminiowe membrany, usytuowane są dokładnie naprzeciwko siebie na bocznych ściankach. Układ przetworników w technice tzw. push-push tworzy podczas ich pracy, symetryczny rozkład sił na obudowie. Całkowite przeprojektowanie komory basowej przyczynia się do poprawy odpowiedzi impulsowej. Zamiast konwencjonalnego materiału tłumiącego i konwencjonalnego usztywnienia stosuje się piankę ceramiczną o otwartych porach. Ze względu na jej dużą powierzchnię, efekt tłumienia jest bardzo wysoki. Jednocześnie, tylko niewielka utrata objętości netto wynikająca z porowatości materiału (zawartość powietrza około 85%) pozwala uzyskać przetwarzanie bardzo niskich częstotliwości wykorzystując stosunkowo niewielką obudowę. Konstrukcja jest bardzo solidna, a przy tym bardzo kompaktowa, czego rezultatem jest precyzja odtwarzania, która nie ma sobie równych w tej klasie.

Głośniki wysokotonowe i średniotonowe to wyjątkowe opracowania Audio Physic. Hybrydowa konstrukcja kosza (technologia HHC) jest unikalna i łączy w sobie właściwości tłumiące nowoczesnych tworzyw sztucznych ze stabilnością i sztywnością skrętną odlewanego ciśnieniowo aluminium. W ten sposób skutecznie zapobiega się szkodliwym dla dźwięku interakcjom między systemem drgań a koszem nośnym napędu. Rezultatem jest płynny i jednorodny obraz dźwiękowy od dźwięku podstawowego do najwyższych częstotliwości.

Podobnie jak głośnik wysokotonowy, głośnik średniotonowy TEMPO 35 ma swoją własną komorę. Oprócz rozbudowanej konstrukcji kosza HHC, przetwornik średniotonowy posiada stały korektor fazy. W zależności od materiału muzycznego i głośności, systemy wibracyjne nagrzewają się dość mocno, co może zmienić pewne parametry. Korektor fazowy umożliwia znacznie lepszą wentylację cewki drgającej, dzięki czemu ciepło jest odprowadzane bardzo skutecznie. Zmniejsza to również efekty kompresji powietrza za membraną. TEMPO 35 wyposażono również w najnowszej generacji tweetery HHCT III obsługujące wysokie częstotliwości.

Przekonstruowano również zwrotnice, poszczególne komponenty zostały specjalnie zabezpieczone przed mikro-wibracjami, a wewnętrzne okablowanie zoptymalizowano pod kątem przejrzystości. Wreszcie, TEMPO 35 wyposażone są w stylowe trawersy ułatwiające montaż i gwarantujące doskonałą stabilność na każdej powierzchni. Dzięki zintegrowanym gwintom M8, kolumna TEMPO 35, może być łatwo udoskonalona o magnetyczne nóżki Audio Physic VCF II M8 Magnetic plus. Pozwalają one na wyraźne zwiększenie wierności generowanego dźwięku i polepszenie autentyczności odtwarzanych dźwięków. Ponadto stopki VCF II Magnetic M8 plus chronią podłogi przed zarysowaniami.

Terminal połączeniowy TEMPO 35 wyposażony jest w najwyższej jakości zaciski WBT nextgen™ - PlasmaProtect™. Są one połączone z aluminiową płytą bazową, która wyposażona jest w tłumiki rezonansu materiałowego. Tutaj również walczymy o wyeliminowanie mikrowibracji.

Jubileuszowy model TEMPO 35 został wyposażony w magnetyczne osłony w kolorze czarnym. Na życzenie, model dostępny jest z terminalem bi-wiring, podobnie jak wszystkie inne modele linii referencyjnej.

 


Specyfikacja techniczna:
- Zalecana moc wzmacniacza 20-150 W
- Impedancja 4 Ohm
- Zakres częstotliwości 32 Hz - 40 kHz
- Czułość 89 dB
- Głośnik wysokotonowy HHCT III
- Głośnik średniotonowy HHCM III
- Głośnik niskotonowy 2 x 6,7 "Alu Cone
- Wymiary WxSxG 1000 mm x 187 mm x 320 mm
- Waga 21 kg