Audio Physic Codex

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Audio Physic
  • Dostępność:

  • Historia ceny
  • para
  • 53 999,00 zł / para
  • Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue

Audio Physic Codex - kolumny podłogowe

W historii marki AUDIO PHYSIC, kolumna głośnikowa AVANTI to klasyk o międzynarodowej renomie. Najnowsza jej edycja została entuzjastycznie przyjęta przez wymagających audiofilów i recenzentów. Kolumna CODEX idzie o krok dalej. Jej większa objętość i konsekwentnie zastosowane w konstrukcji chassis najbardziej zaawansowanych technologie marki AUDIO PHYSIC sprawiają, że kolumna CODEX czerpie z pełnego potencjału marki AUDIO PHYSIC.

Nie zawsze udaje się pogodzić doskonałą reprodukcję dźwięku z oczekiwaniami dotyczącymi wystroju wnętrza. Aby uzyskać bogaty, głęboki bas będący solidną podstawę, kolumny wymagają określonej objętości obudowy. Kolumna CODEX z powodzeniem rozwiązuje tę sprzeczność, dzięki swojej inteligentnej architekturze obudowy i różnorodności dostępnych wykończeń. Pomimo swojej objętości, ta czterodrożna kolumna z wyraźnymi konturami i smukłą przegrodą emanuje atmosferą stylowej elegancji. Szczególnie wykończenie w szkle na wysoki połysk w połączeniu z jaskrawymi kolorami sprawiają, że kolumny sprawiają wrażenie zawieszonych w nieważkości.

Ze szczególną uwagą potraktowano wewnętrzną budowę korpusu, ponieważ tylko wyjątkowo stabilna obudowa jest warunkiem wstępnym, zapewniającym czystą i wierną szczegółom reprodukcję dźwięku. Liczne wsporniki i niezwykle sztywne elementy wykonane z pianki ceramicznej o otwartych komórkach nadają korpusowi CODEX doskonałą stabilność, nie zmniejszając jednocześnie w sposób znaczący objętości wnętrza. Dzięki konstrukcji warstwowej, z trwale elastyczną warstwą pośrednią, obudowa jest idealnie cicha. Dzięki temu skutecznie przeciwdziała się akustycznym oddziaływaniom elementów konstrukcyjnych obudowy.

Podobnie jak w wypadku kolumny AVANTI, subwoofer kolumny CODEX zamontowany jest we wnętrzu obudowy, wykorzystując optymalnie dopasowaną komorę. Głośnik o 10-calowym skoku membrany jest niezwykle wydajny i bez wysiłku transmituje najniższe częstotliwości. Począwszy od 100 Hz przekazuje on pałeczkę 7-calowemu głośnikowi z przodu obudowy. Oto zaleta tego podziału zadań: pewna reprodukcja basów pod całkowitą kontrolą w każdej sytuacji. Co więcej, kolumny CODEX zapewnia znacznie większą swobodę w zakresie ich usytuowania niż kolumny o tradycyjnej konstrukcji - nawet gdy są one ustawione blisko ściany, ich brzmienie charakteryzuje się wyraźną strukturą i pełnym rozmachem.

Przejrzystość w niższych oktawach to podstawa, aby uzyskać naturalną i niezwykle klarowną reprodukcję średnich i wysokich częstotliwości. To tutaj wkraczają najnowocześniejsze chassis Hyper Holographic Cone, tym razem już trzeciej generacji. Inteligentna konstrukcja dwu-koszowa chassis redukuje wszelkie wpływy dźwięków wywołanych mikrowibracją do możliwego do uzyskania minimum, ponieważ chassis nie mają bezpośredniego kontaktu z przegrodą kolumny. Dlatego też na odtwarzanie dźwięku nie ma wpływu żaden przypadkowy rezonans, tzw. wibracje częściowe. Chassis posiada ponadto swoją własną komorę w korpusie kolumny CODEX. Eliminuje to wszelkie interakcje z objętością powietrza w głośniku. Aby uzyskać maksymalną wierność sygnału, sieć zwrotnicy jest podzielona na kilka poziomów i wyposażona w podzespoły najwyższej jakości. Poszczególne moduły są umieszczone obok każdego chassis.

 

PARAMETRY PODSTAWOWE
Skuteczność 89 dB
Zalecana moc wzmacniacza 40-250 W
Impedancja 4 Ω
Pasmo przenoszenia 28 Hz - 40 kHz
SPECYFIKACJA
Wymiary (S x W x G) 202 x 1195 x 370 mm
Waga 44,00 kg