Audio Physic Classic Compact

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Audio Physic
 • Dostępność: Magazyn zewnętrzny, wysyłka 1-3 dni. Magazyn zewnętrzny, wysyłka 1-3 dni.

 • Historia ceny
 • para
 • 8 999,00 zł / para
 • Niedostępny
 • Oblicz_raty_duckblue

Audio Physic Classic Compact - kolumny podstawkowe.

Wraz se swym nowym modelem CLASSIC COMPACT, AUDIO PHYSIC wprowadziło powiew świeżości do klasy kolumn kompaktowych. Te nowe kolumny są nie tylko młodszym rodzeństwem kolumn CLASSIC 10 i 20, stosują one również kombinację technologii zastosowanych w obu tych większych modelach, a tym samym tworzą dźwięk o jakości, która wcześniej nie była dostępna w tej klasie. Podobnie jak w przypadku kolumn CLASSIC 10 i 20, AUDIO PHYSIC zdecydował się również na użycie obudowy CLASSIC COMPACT, wykonanej z trzech różnych warstw materiałowych. Te poszczególne warstwy mają różne właściwości tłumienia i łączą się, aby stworzyć wyjątkowo solidną obudowę, która jest w stanie zwalczać częściowe wibracje i rezonanse skuteczniej niż obudowy konwencjonalne.

Jeśli chodzi o jej konfigurację, kolumna CLASSIC COMPACT stosuje wydajne głośniki, zastosowane również w modelu CLASSIC 20. 6-calowy głośnik niskotonowy/średniotonowy wyposażony jest w odporny na odkształcenia, odlewany aluminiowy kosz i zapewnia optymalną wentylację, która umożliwia czysty i dobrze zróżnicowany dźwięk, nawet w przypadku głębokich i mocnych tonów niskich. Ponadto, duży magnes tej kolumny gwarantuje doskonałą kontrolę w każdej sytuacji, a jego stała wtyczka zapobiega efektom kompresji, a tym samym przyczynia się do stworzenia wyraźnego i namacalnego efektu pasm średnich.

Kolumny głośnikowe CLASSIC COMPACT wyposażone są również w funkcję regulacji basów, która obsługuje niskie częstotliwości dzięki przełomowej konstrukcji kolumny CLASSIC 10 i specjalnemu przewodzeniu dźwięku po bokach kolumn. Ta nowatorska technologia firmy AUDIO PHYSIC eliminuje potrzebę stosowania klasycznej tuby bass reflex, eliminując w ten sposób jej wady, na przykład słyszalne częstotliwości zakresów średnich, występujące w szczególności w głośnikach kompaktowych. To przewodzenie dźwięku i sprytna wielowarstwowa konstrukcja obudowy kolumny CLASSIC COMPACT znacznie zmniejszają ilość niepożądanych dźwięków, które wydobywają się na zewnątrz.

Wprawdzie już standardowa wersja kolumny CLASSIC COMPACT zapewnia słuchaczom wyraźne zalety dźwiękowe, jednakże te nowe kolumny są również dostępne opcjonalnie w konstrukcji ze szkła, która zapewnia im jeszcze bardziej długotrwałe działanie, a ich zewnętrzna warstwę szkła dodatkowo wzmacnia obudowę. Bez względu na to, jaką wersję kolumny CLASSIC wybierzesz, ich warstwowa konstrukcja ścianek obudowy sprawi, że będziesz mieć pewność, że nie usłyszysz żadnego z tych odrażających dźwięków dzwonienia.

Głośniki niskotonowy/średniotonowy oraz wysokotonowy kolumny CLASSIC COMPACT są połączone z przednim panelem kolumny, tworząc przyjemną z wyglądu całość. Kolumny te są dostarczane z dwoma różnymi panelami: jednym z neutralnym akustycznie pokryciem z tkaniny i drugim bez tkaniny, który pozwala zobaczyć same głośniki.

Audio Physic CLASSIC COMPACT na statywieDoskonała konstrukcja membrany głośnika wysokotonowego zapewnia szczególnie szerokie pasmo przenoszenia, które wykracza poza słyszalny zakres. Jej akustyczna soczewka w kształcie gwiazdy pomaga zredukować wczesne odbicia, które mogą prowadzić do raczej szorstkiego obrazu dźwiękowego, a jej duża 1,2-calowa membrana materiałowa umożliwia osiągnięcie optymalnego przejścia w obszary poniżej niższych częstotliwości. Poza tym, głośnik wysokotonowy wyposażony jest również w silny magnes i w kilka wewnętrznych komór, które zapobiegają wszelkim kompresjom, które mogą negatywnie wpływać na wytwarzany dźwięk.

Podobnie jak w przypadku dwóch modeli podłogowych linii CLASSIC, AUDIO PHYSIC stosuje standardowo we wszystkich swoich kolumnach CLASSIC COMPACT innowacyjne złącza "nextgen®" marki WBT. W przeciwieństwie do konwencjonalnych złączy, na składniki "nextgen®" nie mają wpływu działanie masy ani prądy wirowe. Posiadają również sprytny wskaźnik momentu obrotowego, który niezawodnie pokazuje, kiedy osiągnięto wystarczające ciśnienie kontaktowe, gdy używane są przewody z wtykami widełkowymi. Złącza te gwarantują stały i doskonały kontakt z kolumnami CLASSIC COMPACT, które z kolei wykorzystują wszystkie swoje innowacyjne podzespoły, aby uzyskać wysoce dopracowaną jakość dźwięku w klasie kompaktowej.

Podobnie jak wszystkie kolumny kompaktowe wysokiej jakości, modele CLASSIC COMPACT są w stanie osiągnąć swój pełny potencjał dźwiękowy po umieszczeniu ich na solidnym standzie. SHERPA II firmy AUDIO PHYSIC to standy głośnikowe o doskonałym wykończeniu, które idealnie pasują do kolumn CLASSIC COMPACT zarówno pod względem brzmienia, jak i wyglądu.

Kolumny CLASSIC COMPACT są również idealne do zastosowania jako głośniki główne i/lub głośniki tylne w systemie dźwięku surround wysokiej jakości, w zależności od wielkości pomieszczenia odsłuchowego. Można je łączyć z kolumnami CLASSIC Center i subwooferem LUNA, aby zapewnić idealnie zestaw wielokanałowy o idealnej koordynacji.

Uwaga: prawdziwe szkło lub wykończenia mogą różnić się od katalogów drukowanych na papierze.

 

 • Skuteczność 86 dB
 • Zalecana moc wzmacniacza 20-100 W
 • Impedancja 8 Ω
 • Pasmo przenoszenia 50 Hz - 30 kHz
 • Wymiary (S x W x G) 170 x 315 x 240 mm