Audio Physic AVANTI - kolumny podłogowe

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Audio Physic
  • Dostępność:

  • Historia ceny
  • para
  • 23 999,00 zł / para
  • Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue

Audio Physic Avanti - kolumny podłogowe

Audio Physic AVANTI - kolumny podłogowe

Legendarna nazwa powraca: na 30-lecie firmy AUDIO PHYSIC pojawia się nowa kolumna AVANTI. Jednak to nie tylko ponowne pojawienie się klasycznego modelu. Najnowszy AVANTI to całkowicie nowa kolumna głośnikowa. Celem naszego zespołu rozwojowego było wyprodukowanie nowoczesnej kolumny, niesamowitej pod każdym względem – wizualnie, technologicznie i zapewniającej najwyższą jakość dźwięku.

Audio Physic Avanti Przekrój kolumna AVANTI robi wrażenie, nie tylko ze względu na jej elegancki wygląd - czy to w szlachetnym fornirze, czy w luksusowym wykończeniu na wysoki połysk w szkle. Co ważniejsze, łączy ona w swojej smukłej ramie wiele najnowocześniejszych technologii AUDIO PHYSIC. Po raz pierwszy w tym modelu zastosowano holograficzne przetworniki średnio i wysokotonowe najnowszej generacji. Dzięki żmudnej optymalizacji szczegółów, poziom zniekształceń harmonicznych został jeszcze bardziej znacząco zredukowany.

Dzięki konstrukcji z podwójnym koszem, chassis jest tylko pośrednio połączone z przegrodą. Ogromny wysiłek został włożony w tę konstrukcję, dlatego też – podobnie jak w modelach high-end i referencyjnych – wynikiem jest niezwykle precyzyjne, wyjątkowo szczegółowe i neutralne brzmienie.

Podobnie jak ma to miejsce w wypadku kolumn najwyższych linii, kolumna AVANTI wyposażona jest również w specjalnie zaprojektowane usztywnienia obudowy. Wzmocnienia wykonane z pianki ceramicznej o otwartych porach redukują częściowe wibracje obudowy do nieistotnych poziomów.

W tym przypadku szczególną uwagę zwrócono na dźwięki basowe. To właśnie tam oddziałują najsilniejsze siły. Potężny głośnik niskotonowy, ośmiocalowe chassis o długim skoku membrany, nie jest ustawiony tak jak zazwyczaj z boku lub z przodu głośnika, ale pracuje we wnętrzu we własnej obudowie. Jest ona również dodatkowo usztywniona przy zastosowaniu pianki ceramicznej. Ta dopracowana konstrukcja ma wiele zalet. Przede wszystkim, zakres częstotliwości AVANTI rozciąga się na niewiarygodnie niskie poziomy, zachowując jednocześnie niesamowicie wyprofilowane kształty. Co więcej, jeśli chodzi o jej umieszczenie, kolumna ta jest mniej wybredna niż tradycyjne konstrukcje. Nawet w wypadku umieszczenia jej blisko ściany, kolumna ta zachowuje imponującą czułość i klarowność w całym zakresie częstotliwości.

AVANTI jest dostępna nie tylko w szlachetnych okleinach, lecz również w wersji wykończenia w szkle na wysoki połysk. W szklanej konstrukcji kolumny jeszcze bardziej korzystają z inteligentnej, trójwarstwowej konstrukcji sandwichowej. Obudowa jest sztywniejsza, co powoduje mniej częściowych wibracji powodujących zniekształcenia. Szkodliwe efekty dźwiękowe, zwykle związane ze szkłem, nie pojawiają się w ogóle.

Podobnie jak wszystkie kolumny marki AUDIO PHYSIC, seria AVANTI posiada panel terminali wyposażony w terminale nextgen™ najwyższej jakości. Tutaj również wszelkie mikro-wibracje, które mogłyby wpłynąć na dźwięk, są tłumione poprzez odpowiednie środki.

Audio Physic Avanti Eleganckie trawersy kolumny AVANTI ułatwiają konfigurację i gwarantują pewną podstawę na każdej powierzchni. Dzięki gwintom M8 AVANTI można łatwo wyposażyć w nóżki magnetyczne AUDIO PHYSIC VCF II M8. Ich najnowocześniejsza konstrukcja zapewnia znacznie lepszą wierność dźwięku i autentyczność reprodukcji. Jednak nie tylko - nóżki magnetyczne VCF II M8 chronią delikatne podłogi przed zadrapaniami. Dostępne są również opcjonalnie platformy na wysoki połysk w kolorze czarnym lub białym.

Najnowsza kolumna AVANTI stanowi zręczny pomost pomiędzy wymaganiami otoczenia, w którym żyjemy, a oczekiwaniem uzyskania bezkompromisowego dźwięku - całkowicie zgodnym z naszym credo: No loss of fine detail.

 

PARAMETRY PODSTAWOWE
Skuteczność 89 dB
Zalecana moc wzmacniacza 30-180 W
Impedancja 4 Ω
Pasmo przenoszenia 31 Hz - 40 kHz
SPECYFIKACJA
Wymiary (S x W x G) 170 x 1087 x 390 mm
Waga 24-29 kg okleina/szkło