German Physiks The Emperor Stereo - wzmacniacz zintegrowany

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: German Physiks
 • Dostępność: Wyłączony ze sprzedaży internetowej, prosimy o kontakt w celu ustalenia warunków odbioru: kontakt@premiumsound.pl, tel. 513-07-07-30, 512-06-36-66 Wyłączony ze sprzedaży internetowej, prosimy o kontakt w celu ustalenia warunków odbioru: kontakt@premiumsound.pl, tel. 513-07-07-30, 512-06-36-66

German Physiks The Emperor Stereo - wzmacniacz zintegrowany

German Physiks The Emperor Stereo - wzmacniacz zintegrowany

 

Wzmacniacz Emperor jest jednym z najbardziej zaawansowanych wzmacniaczy zintegrowanych high-end na rynku. Ma zdolność dostarczania dużych ilości mocy do najbardziej wymagających obciążeń i robi to z wyjątkową finezją. Szeroka gama interfejsów wejściowych i wyjściowych zapewnia dużą wszechstronność, a możliwość rozdzielenia sekcji przedwzmacniacza i zasilania, pozwala na stosowanie go w aktywnych systemach wielo-wzmacniaczowych wraz z aktywną zwrotnicą.

Wykorzystuje transformator toroidalny o mocy 2,5 kVA i konserwatywne kondensatory zbiornikowe, co umożliwia dostarczenie 600 W RMS przy 4 Ω przy zasilaniu obu kanałów. To gwarantuje, że wysteruje każdy głośnik German Physiks i prawie każdy głośnik innych producentów, zapewniając jednocześnie doskonałą dynamikę i kontrolę basu. Duże radiatory ukryte w obudowie umożliwiają ciągłą pracę urządzenia z dużą mocą, pozostając chłodnym, co poprawia niezawodność.

Na kanał dostępne są 3 zbalansowane i 3 niezbalansowane wejścia, co zapewnia elastyczność w zastosowaniu w szerokim zakresie konfiguracji systemu. Każdy kanał ma również 2 zbalansowane i 2 niezbalansowane wyjścia sekcji przedwzmacniacza, co ułatwia dodanie dodatkowych wzmacniaczy mocy, gdy urządzenie jest używane w systemach z wieloma wzmacniaczami. Bezpośrednie wejścia są dostępne dla stopnia wzmacniacza mocy, co pozwala na użycie go niezależnie od sekcji przedwzmacniacza.

Doskonałość techniczna

Wysoko - napięciowe obwody zasilania dla stopni sygnałowych niskiego poziomu oraz zbalansowany stopień wyjściowy zapewniają bardzo szeroki zakres dynamiki, co w połączeniu z bardzo szerokim pasmem przenoszenia zapewnia wyjątkową przejrzystość i rozdzielczość.

Sercem wzmacniacza jest zasilacz, dlatego przy projektowaniu dołożono wszelkich starań, aby był w stanie zapewnić sekcjom audio źródło zasilania, które byłoby jak najbardziej stabilne i wolne od szumów.

Sekcja przedwzmacniacza, stopień wzmacniacza mocy i sekcja kontrolna mają własne, niezależne transformatory toroidalne. Zostały one wybrane ze względu na niskie zewnętrzne pola magnetyczne. Aby zminimalizować wpływ błądzących pól magnetycznych, wszystkie cztery transformatory są umieszczone we własnych ekranowanych obudowach.

Zasilanie sieciowe wzmacniacza nie jest kierowane przez wyłącznik zasilania, ponieważ może to mieć szkodliwy wpływ na dźwięk, szczególnie w przypadku wzmacniaczy mocy. Zamiast tego przełącznik ten dostarcza zasilanie do obwodu, a po naciśnięciu przycisku włączania na przednim panelu włącza przekaźnik wysokoprądowy, który przenosi zasilanie sieciowe.

Zastosowano wysokiej jakości kondensatory zasilające wraz z dodatkowymi kondensatorami odsprzęgającymi umieszczonymi fizycznie jak najbliżej miejsca, w którym są potrzebne w obwodzie.

Dodatkowym środkiem redukcji szumów jest przełącznik uziemienia na przednim panelu, który umożliwia odłączenie masy sygnałowej wzmacniacza od masy zabezpieczającej obudowę i jest przydatny w eliminowaniu przydźwięku, gdy jest on spowodowany pętlą uziemienia. W tym przypadku istnieje więcej niż jedno połączenie uziemiające między dwoma urządzeniami audio, tworząc w ten sposób pętlę. Może to działać jak cewka z pojedynczym zwojem, a błądzące pola magnetyczne z pobliskiego sprzętu i/lub kabli zasilających mogą indukować prąd o częstotliwości sieciowej w tej pętli, który następnie wytwarza szum słyszalny w głośnikach. Jeśli jest to przyczyną szumu w systemie, użycie przełącznika uziemienia do przerwania tej pętli spowoduje zatrzymanie buczenia.

Łatwy w użyciu

Duży, czytelny wyświetlacz na panelu przednim zapewnia wyraźne wskazanie ustawienia regulacji głośności i stanu urządzenia. Przełącznik na przednim panelu umożliwia przyciemnienie wyświetlacza do 50% lub całkowite wyłączenie. Gdy wyświetlacz jest wyłączony i używany jest element sterujący na panelu przednim, wyświetlacz włączy się na kilka sekund, po czym ponownie się wyłączy. Wybór wejścia i poziom głośności można regulować z panelu przedniego lub za pomocą dołączonego pilota na podczerwień. Najwyższej jakości terminale głośnikowe WBT zapewniają niezawodne i wysokiej jakości połączenie, a także są łatwe do zabezpieczenia i zwolnienia.

Wysokiej jakości pilot zdalnego sterowania

Solidna konstrukcja pilota współgra z równie solidną konstrukcją płyty głównej. Czuje się uspokajająco ciężki i wygodnie leży w dłoni. Umożliwia sterowanie funkcjami głośności, wyciszania i wyboru wejścia.

Wszechstronny

Zapewnienie wyjść z sekcji przedwzmacniacza oraz wejść do sekcji końcówki mocy pozwala na wykorzystanie wzmacniacza zintegrowanego Emperor zarówno w systemach wielo-wzmacniaczowych, jak i systemach w pełni aktywnych z elektroniczną zwrotnicą. Daje to użytkownikowi szereg opcji modernizacji systemu, unikając jednocześnie konieczności wymiany oryginalnego wzmacniacza i związanych z tym kosztów.

Jakość i niezawodność

Wzmacniacz zintegrowany Emperor został zaprojektowany i wyprodukowany w Niemczech. Aby zapewnić doskonałą jakość dźwięku i wysoką niezawodność, poświęcono mu wiele uwagi oraz wszystkim etapom jego produkcji: od wstępnego projektu, poprzez dobór komponentów i ostateczną produkcję.

 

Dane Techniczne:

 • Moc wyjściowa (napędzane oba kanały):

340 W RMS przy 8 Ω

620 W RMS przy 4 Ω

(THD+N <1%, wejściowe napięcie zasilania 220V)

Moc szczytowa 500 W przy 8 Ω

Moc szczytowa 1000 W przy 4 Ω

(THD+N >1%, wejściowe napięcie zasilania 230V)

 • Pasmo przenoszenia: 0,5Hz do 80kHz (-3dB), 1 W przy 8 Ω
 • THD + szum: 0,01% (od 22 Hz do 22 kHz), 1 W przy 8 Ω
 • Maksymalny zakres dynamiki: 127dB
 • Stosunek sygnału do szumu: - 91dB A, wejście zbalansowane
 • Wejścia przedwzmacniacza: Niesymetryczne x 3 pary; Zbalansowane x 3 pary
 • Wyjścia przedwzmacniacza: Niesymetryczne x 2 pary; Zbalansowane x 2 pary
 • Bezpośrednie wejścia wzmacniacza mocy: Niesymetryczne x 1 para; Zrównoważony x 1 para
 • Zaciski wyjściowe: 1 para wysokiej jakości śrub WBT
 • Akcesoria: Pilot na podczerwień
 • Wykończenie: Aluminium anodowane na kolor srebrny
 • Wymiary: 474 mm szer. x 240 mm wys. x 474 mm gł.
 • Waga: 69 kg
 • Gwarancja: 5 lat