Closer Acoustics Ogy - kolumny podstawkowe

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Closer Acoustics
 • Dostępność: Na miejscu. Na miejscu.

 • Historia ceny
 • para
 • 8 295,00 zł / para
 • Oblicz_raty_duckblue

Closer Acoustics Ogy - kolumny podstawkowe, półkowe z głośnikiem szerokopasmowym i zaawansowaną konstrukcją obudowy. Produkt polski. 

Closer Acoustics Ogy - OGY to nasza pierwsza kolumna podstawkowa. Prezentuje bardzo naturalny i szczegółowy dźwięk z trójwymiarową sceną. Optymalny do mniejszych pomieszczeń, jednak starannie ustawiony w większym pokoju może stworzyć niezwykle przyjemną, intymną przestrzeń dźwiękową. Idealny do wszystkich rodzajów muzyki, w których wykorzystywane są naturalne instrumenty, klasycznej czy jazzowej, ponieważ jest w stanie oddać ich prawdziwe brzmienie. Bardzo angażujące i pozwalające na wielogodzinne słuchanie bez zmęczenia.

Może być również używany jako głośnik bliskiego pola, gdy jest umieszczony na przykład tuż za biurkiem.

Closer Acoustic Ogy - szerokopasmowe kolumny podstawkowe

OBUDOWA

OGY wykorzystuje starannie zaprojektowaną obudowę typu linia transmisyjna, pozwalającą na zachowanie wysokiej efektywności przetwornika i neutralne oddanie niskich częstotliwości. Podwójna obudowa wykonana jest ze sklejki z zewnętrznymi ściankami wykonanymi z kamienia akrylowego, a konkretnie Corianu. Taka obudowa zapewnia doskonałe rezultaty w zakresie minimalizowania rezonansów obudowy.

GŁOŚNIK

OGY wykorzystuje znakomity przetwornik szerokopasmowy, EMS LB5 (średnica 10 cm) zaprojektowany przez francuską legendę, pana Michela Fertina, który jest żywą legendą głośników szerokopasmowych, i który przez całe życie doprowadzał do perfekcji ich brzmienie. Produkowane są ręcznie przez jego córkę Katy Fertin w EMS Speaker. Jego szybkość jest zdumiewająca, pozwalając na płynną prezentację wszystkich detali nagrania.

Specyfikacja techniczna:

 • Głośnik szerokopasmowy: EMS LB5 by Electro Magnet Speaker - France
 • Impedancja: 8 Ω
 • Efektywność: 91 dB
 • Pasmo przenoszenia: 40Hz – 18kHz
 • Moc znamionowa: 15 W

Wymiary

 • wysokość: 31,2 cm
 • szerokość: 13,2 cm
 • głębokość: 30,6 cm
 • waga: 6,0 kg

Ogy według konstruktora, Jacka Grodeckiego:

" Nad ostatecznym kształtem, rozmiarem i typem obudowy pracowałem przez trzy lata, budując prototypy. Przetwornik EMS LB5 to znakomite urządzenie elektroakustyczne, które prosiło się o odpowiednią obudowę, aby mogło zabłysnąć. Dostał tak małą, jak to tylko możliwe. Praca przyniosła jednak bardzo dobre rezultaty.

OGY jest po prostu fantastyczny. Nie boję się użyć tego słowa, choć to mój produkt i powinienem być ostrożny w doborze słów. Jestem ciekaw, jakich słów użylibyście słuchając na nich swojej ulubionej muzyki.

Przetwornik EMS LB5 ma częstotliwość rezonansową 50 Hz! - a w górze pasma sięga do 18 kHz. Nasza obudowa pozwala na zejście w dolnym zakresie pasma do użytecznych 40Hz bez sztucznego dudnienia.

Ogy - obudowa wewnątrz

Na wykresie przebiegu częstotliwości widać, jak łagodnie schodzi w dół.

Ogy - wykres częstotliwościOGY - pomiar wykonany w pomieszczeniu o pow 37 m2 z odległości 1 m.

Sam głośnik nie ma szczególnych podbić, czy niedociągnięć, które wymagałyby stosowania jakichkolwiek filtrów. Dzięki temu zachowuje swoją efektywność. Sama obudowa wykonana jest bez żadnych materiałów tłumiących, natomiast wewnętrzne elementy są impregnowane. Uzyskany dźwięk jest rześki, neutralny, głęboki, nieagresywny w żadnym aspekcie, muzyka jest bardzo obecna, nienachalna i można jej słuchać bez zmęczenia przez wiele godzin. Można cieszyć się dźwiękiem drewna instrumentów smyczkowych, od skrzypiec po kontrabas. Fortepian? naturalny. Steinway, Kawai, Fazioli czy Yamaha zapraszam :)

Szybkość samego przetwornika EMS LB5 jest zdumiewająca a obudowa typu linia transmisyjna go nie spowalnia. Wszystkie szczegóły są obecne. Dźwięk jest trójwymiarowy.

Co więcej, wydaje się, że OGY ma zdolność znikania... Podczas BAM-u jeden ze słuchaczy usiadł przed nimi i zapytał: "gdzie są głośniki - tu jest tylko muzyka".

Już podczas prototypowania korzystałem z każdej okazji, aby gości odwiedzających nasz showroom, zaprosić do odsłuchu prototypów i wysłuchania ich opinii. Po posłuchaniu naszych dużych kolumn Vigo, a następnie OGY jeden z gości, muzyk z wykształcenia, który jest również bardzo wyrafinowanym audiofilem, powiedział, że OGY to małe Vigo, zachowujące ten sam charakter, tyle, że w mniejszej skali.

Ludzie są bardzo zaskoczeni, kiedy zbliżają się do pokoju, słysząc już muzykę, ale jeszcze ich nie widząc. Po wejściu widzą maleńkie głośniczki i następuje lekkie zdziwienie - duży dźwięk z małego pudełka..."

Do małego czy dużego pokoju?

Cóż, skoro ustaliliśmy, że to kolumny podstawkowe, to najlepiej sprawdzą się w małych/średnich pokojach. Jeśli jednak umieścimy je w salonie o powierzchni 40 m2, można stworzyć dla nich i dla siebie całkiem intymną przestrzeń, a rozciągnięcie niskich częstotliwości może być zaskakujące- nawet lepsze niż małym pomieszczeniu, podobnie jak poziom przestrzenności. W miejscu odsłuchowym można uzyskać bardzo neutralny dźwięk z dużą ilością powietrza i szczegółów dziejących się wokół nas.

OGY są małe i nie mają wielkiego zapasu mocy - 15 W - ale w dużej mierze jest to wystarczające. Skuteczność na poziomie 91 dB pozwala na bardzo wygodne używanie go ze wzmacniaczami lampowymi, nawet tymi o niewielkiej mocy, jak Single Ended Triode.

Powiedzmy, że OGY może być codziennym towarzyszem do słuchania ulubionej muzyki. Im lepsze źródło, tym lepszy rezultat w głośnikach. Jazz, klasyka, pełna filharmonia lub kameralistyka, wokale ... proszę bardzo. Elektronika, ambient, etniczne... Dobre nagrania zostaną nagrodzone.

OGY jest analityczny i jednocześnie bardzo muzykalny, dzięki czemu możesz cieszyć się muzyką już od pierwszej sekundy po naciśnięciu play lub opuszczeniu igły na winyl.