Bob Dylan - Bob Dylan LP

  • szt.
  • 349,00 zł / szt.

Bob Dylan - Bob Dylan (Limited 3,000 Mono) LMF458M - płyta winylowa


MoFi GAIN 2™ Ultra

GAIN2 Ultra Analog™ to specjalnie opracowany system nacinający matryce zaprojektowany i zbudowany przez cenionego projektanta, geniusza w swoim fachu - Tima De Paravicini oraz Stana Rickera, jednego z „ojców założycieli” Mobile Fidelity Sound Labs oraz przez wiele lat naszego wybitnego realizatora nagrań.

System GAIN2 Ultra Analog™ to system składający się z magnetofonu szpulowego Studer z modyfikowaną elektroniką oraz wzmacniaczy nacinających obsługujących głowicę Ortofona na maszynie nacinającej Neumann VMS-70.

Po pierwsze i najważniejsze - zawsze korzystamy z pierwszej generacji oryginalnych taśm matek jako materiału dla naszych wydań. Następnie odtwarzamy je na połowie oryginalnej prędkości poprzez GAIN 2 Ultra Analog™ system aby wydobyć z nich maksimum informacji muzycznej. Nasze płyty są nacinane w specjalnym procesie, który przekazuje transjenty zawarte w sygnale muzycznym. Dbamy o jakość stempli, dlatego też wykonujemy ściśle określoną liczbę tłoczeń danego wydania. Dzięki temu każde wydanie jest nie tylko skarbem dla kolekcjonera, ale również gwarantuje doskonałą jakość brzmienia.

Jak można sobie wyobrazić, wszystkie nasze prace są niezwykle kosztowne, czasochłonne, wymagają zaawansowanych technologii oraz mnóstwa pracy z pełnym zaangażowaniem. Wprowadzenie GAIN 2 Ultra Analog™ system utrzymuje Mobile Fidelity Sound Lab na pozycji lidera pośród światowych wytwórni płytowych. Dla nas pasja do muzyki w połączeniu z niezwykłą jakością dźwięku liczą się najbardziej.

Urodził się 24 maja 1941 roku w Duluth, w stanie Minnesota w rodzinie żydowskiej. Kiedy miał 7 lat, jego rodzina przeniosła się do położonego niedaleko małego miasteczka górniczego Hibbing. Nie było to miejsce dobre dla kogoś, chcącego zostać muzykiem. W filmie Martina Scorsese "No direction home" Dylan opisuje Hibbing jako jedno z wielu podobnych do siebie miasteczek, gdzie mężczyźni na ogół zostawali górnikami, życie było szare, a klimat na tyle zimny, że nikt nie myślał o tym, aby się przeciwko czemukolwiek buntować. Młody Robert szybko zainteresował się muzyką, zarówno tradycyjnym amerykańskim folkiem i bluesem, jak i rodzącym się wówczas rock&rollem. Zakładał wiele efemerycznych zespołów, z którymi w okolicy występował.

Limitowana do 3000 egzemplarzy MONO edycja, rewelacyjnie tłoczonych z taśm matek płyt winylowych. Płyta 180g.

TRACK LIST

1. You’re No Good

2. alkin’ New York

3. In My Time of Dyin’

4. Man of Constant Sorrow

5. Fixin’ to Die

6. Pretty Peggy-O

7. Highway 51

8. Gospel Plow

9. Baby, Let Me Follow You Down

10. House of the Risin’ Sun

11. Freight Train Blues

12. Song to Woody

13. See That My Grave Is Kept Clean