Referencyjny system słuchawkowy - Meze Empyrean + Aurorasound Heada + Rockna Wavelight

08-05-2022

Referencyjny system słuchawkowy, zbudowany na sprawdzonych, polecanych przez nas i uznanych przez naszych klientów komponentach.

Słuchawki Meze Empyrean, wzmacniacz słuchawkowy Aurorasound Heada, przetwornik cyfrowo-analogowy DAC Rockna WavelightW oparciu o te produkty postanowiliśmy złożyć jak najlepiej brzmiący i uniwersalny system słuchawkowy. Czy nam się uda? Będziecie mogli ocenić sami już za kilka dni. Śledźcie naszego bloga, a wkrótce zapraszamy na odsłuchy.

Fundamentami tego systemu będą trzy komponenty, które doskonale znamy i zostały już wielokrotnie docenione przez naszych klientów, a my sami złożyliśmy już trochę dobrych systemów wykorzystując przynajmniej jeden z nich.

System słuchawkowy High End

Nasz zestaw startowy ze streamerem i transportem plików Silent Angel M1T 8GB - połączony po I2S z przetwornikiem

Pozostałe elementy systemu, będziemy dobierali na podstawie naszego doświadczenia, przeczucia, ale też ceny. Dlatego, aby nie windować nadmiernie budżetu całego systemu, w pierwszej kolejności będziemy wstawiać i słuchać elementy spełniające założoną funkcjonalność, ale niekoniecznie z wysokiej półki cenowej, bo jak pokazuje nasze doświadczenie, gdy fundamenty systemu są z górnej półki, to reszta systemu musi do nich pasować charakterem brzmienia, ale nie ceną. 

Nasz system będzie ewoluował, również w oparciu o odbywające się z Wami w naszym salonie odsłuchy, więc każdy może dołożyć do ostatecznej wersji coś od siebie. Zapraszamy. 

Meze Empyrean słuchawki system highend

Piękne Meze Empyrean w wersji miedzianej (Copper)

Luna Cable Gris + Meze Empyrean

Luna Cables Gris - doskonały przewód słuchawkowy z wtykiem 4-pin XLR i pasującymi do Meze mini XLR.

 

1. Sveerg swoim okiem i uchem ogarnął nasz system...

Zestaw, na który składają się podzespoły niezwykłe, będące efektem pracy wyjątkowych ludzi - pasjonatów:
Shinobu Karaki - Aurorasound Heada wzmacniacz słuchawkowy
Nicolae Jitariu - Rockna Wavelight DAC
Antonio Meze - Meze Empyrean - słuchawki Isodynamiczne
Eric Jian Huang Silent Angel Munich M1T

Aurorasound - projektant i konstruktor (ex-Texas Instruments) Shinobu Karaki. Jego motto to - prostota.
"Jestem zwolennikiem prostoty w projektowaniu sprzętu hi-fi, ponieważ prostota zazwyczaj oznacza lepszą jakość dźwięku" - twierdzi.
We wzmacniaczu tym nie ma żadnych nieistotnych i drugorzędnych funkcji. Żadnych zbędnych wodotrysków, które mogłyby zatłoczyć obudowę lub powodować szumy elektroniczne. Tylko czystość i prostota.

Mezei Empyrean to bezkompromisowe słuchawki, rezultat nieustającej wieloletniej pasji, które ucieleśniają niezwykłe podejście estetyczne, zaawansowaną i unikatową technologię, stworzone dla wyjątkowego odbiorcy, który otwarty jest na poszukiwania idealnego dźwięku.

DAC Rockna Wavelight jest owocem pracy twórczej zespołu ludzi, którzy mówią o swoim produkcie: jest on w całości wykonany w naszych laboratoriach (bez montażu za granicą), z wewnętrznymi strukturami zbudowanymi dosłownie od zera, wykonaliśmy go unikając w jak największym stopniu gotowych rozwiązań, ponieważ nie możemy przestrzegać narzuconych przez innych ograniczeń. Lubimy myśleć swobodnie. Cały nasz zespół napędzany jest wspólną pasją do technologii. Pasją, która nigdy nie pozwoli nam wytwarzać produktów „my też (jak inni)”. Chcemy zaoferować zupełnie inną opcję, aby pokazać, że rzeczy można zrobić inaczej i lepiej.

Założyciel firmy Silent Angel, dr Eric Jian Huang, spędził trochę czasu w Niemczech podczas studiów i owo nazewnictwo wydaje się być sentymentalnym nawiązaniem do tamtego okresu. Monachijskie streamery muzyczne są przeznaczone do audiofilskiej transmisji muzyki i wyposażone w wydajne procesory ARM Cortex-A72 z czterema rdzeniami i częstotliwością taktowania 1,5 GHz, które wraz z 32 gigabajtami pamięci flashrom zajmują się wyłącznie przetwarzaniem dźwięku.


Zaznaczę tylko, że podłączyłem Heada przez jego zbalansowane złącza do Wavelighta, natomiast Munich z nią (Rockną) komunikował się poprzez przewód HDMI w formacie I2S.
Zastosowałem pady skórzane.
W fazie pierwszej testu wykorzystałem standardowy przewód 4-Pin XLR / 2x mini XLR, który był na wyposażeniu. W następnym etapie będę miał zamiar sprawdzić czy i jak na charakter dźwięku wpłynie zastąpienie go przewodem XLR Luna Cables Gris.

Powyższy zestaw od pierwszych dźwięków zabiera Cię w niesamowitą muzyczną podróż, której nie będziesz mógł, albo chciał przerwać.
Tytułem wstępu Meze Empyrean zasługują na miano króla komfortu. Poziom owego, ciężar na głowie i mocowanie są idealne.
Jakie są więc główne cechy dźwięku tak barwnego zestawienia?

Zwraca przede wszystkim uwagę spora ilość powietrza i przestrzeni, które to stanowiły wypełnienie wielowymiarowej holograficznej sceny dźwiękowej, z neutralną prezentacją, nasyconą detalami, jednak w ramach kojącej gładkości.
Wyższe tony średnie nigdy nie były za ostre. Nie było zbędnych krawędzi ani żadnej nieuzasadnionej twardości w zakresie średnich czy kłucia w obszarze wysokich dźwięków. Oznacza to, że cały zestaw nie dokonywał kompresji. Nigdy nie czuło się, że w jakikolwiek sposób forsuje lub nadwyręża brzmienie. Owszem, można powiedzieć, że mogło wystąpić delikatne, podbicie w zakresie dynamicznych skrajów górnego środka, ale nie było to nic, co mogłoby wywołać jakiekolwiek poczucie niepokoju, a już na pewno nic, co mogłoby zaszkodzić przyjemności słuchania. Doskonale zachowana była równowaga tonalna. Sposób prezentacji dolnych rejestrów jest kluczowy dla recepcji muzyki.

Meze idealnie komunikuje się z Haedą, a że on (wzmacniacz) zdecydowanie wydaje się odzwierciedlać filozofię Aurorasound w sposobie podejścia do niższych częstotliwości, więc jest tu pewność siebie i swego rodzaju dojrzałe podejście do basu, które nadawało temu obszarowi dźwiękowemu autorytet i moc której często brakuje innym wzmacniaczom słuchawkowym.

Finezja (właściwe słowo) jeśli chodzi o sposób kreacji przestrzeni. Czuło się, że wszystkie obszary sceny dźwiękowej zostały uwzględnione i adekwatnie wypełnione. Wszystko absolutnie na swoim miejscu w odpowiedniej odległości od siebie i w odpowiednich proporcjach.

Zestaw zdawał się posiadać cechy zestawu uniwersalnego, stworzonego do odsłuchu każdego rodzaju muzyki.
Wszystko oczywiście zależy od Twoich preferencji słuchowych, ale jedno jest pewne, to zestaw, który sprawi, że prawie wszystko będzie brzmiało fenomenalnie. Jeśli jesteś fanem serii słuchawek planarnych Audeze, lub Hifiman, ten dźwięk winien Ci odpowiadać.

Zestaw Heada Rockna Munich Empyrean to zestaw wyjątkowo niebezpieczny, bo po kontakcie z nim okazać się może, nie tylko wyjątkowo wciągający, ale przede wszystkim marzycielsko uzależniający.
Przy kolejnej próbie, zmienimy wspomniane powyżej kable, ocenimy co się zmieni i sprawdzimy czy może być jeszcze lepiej.

Słuchawki Meze Empyrean

Polecane produkty

Meze Empyrean - słuchawki planarne, otwarte, High End

Meze Empyrean - słuchawki planarne, otwarte, High End

Meze Empyrean - słuchawki planarne, otwarte, audiofilskie
Rockna Audio Wavelight DAC - przetwornik cyfrowo-analogowy R2R

Rockna Audio Wavelight DAC - przetwornik cyfrowo-analogowy R2R

Rockna Audio Wavelight Pre/DAC - przetwornik cyfrowo-analogowy R2R z funkcją przedwzmacniacza liniowego. ...
Aurorasound Heada - wzmacniacz słuchawkowy

Aurorasound Heada - wzmacniacz słuchawkowy

Aurorasound Heada - wzmacniacz słuchawkowy High End, dedykowany do wysokiej klasy słuchawek audiofilskich....
Luna Cables Gris - przewody słuchawkowe

Luna Cables Gris - przewody słuchawkowe

Luna Cables Gris Headphones - przewody słuchawkowe przygotowywane na zamówienie pod konkretną markę i model słuchawek wysokiej klasy. Długoś...
Silent Angel Munich M1T 2GB - transport plików, streamer

Silent Angel Munich M1T 2GB - transport plików, streamer

Silent Angel Munich M1T 2GB - streamer i transport plików z obsługą większości dostępnych internetowych serwisów muzycznych - Tidal, Spotify...