Kino w siłowni

07-02-2024

Kino domowe w siłowni, czyli udana próba połączenia kilku funkcjonalności w jednym pomieszczeniu z zastosowaniem dobrej jakości komponentów audio-video i programu do pomiarów i korekcji akustyki Dirac. System Dolby Atmos 5.1.2.

 

Kino w siłowni? Dlaczego nie. 

Pomimo stereotypów, że videomaniacy to mało aktywni goście z nadwagą, nasza ostatnia realizacja przeczy utartym schematom, a inwestor to wyjątkowo aktywny i wysportowany miłośnik dobrego dźwięku i obrazu. Trzeba było to jakoś połączyć i wyszło całkiem fajnie.

Jest to drugie pomieszczenie z kinem w tym domu i w tym wypadku główne skrzypce gra siłownia i aktywność fizyczna, dźwięk i obraz to rozszerzenie funkcjonalności tego pomieszczenia. Ma umilać treningi, zachowując wysoką jakość audio i video.

System oparty jest na amplitunerze kinowym Arcam AVR21 oraz siedmiu głośnikach sufitowych od Klipsch PRO-180RPC- LCR wspieranych subwooferem Rel T9x. Głośniki zamontowane są w obniżonym suficie w układzie 3-2-2 patrząc od strony ekranu. Kaseta ekranu również zainstalowana jest w obniżonym suficie, dzięki czemu po wyłączeniu systemu automatycznie zwija się i chowa, będąc niewidocznym. 

Przy okazji warto podkreślić jak dopracowanym i efektywnym rozwiązaniem jest korekta akustyki pomieszczenia z wykorzystaniem systemu Dirac, na co pozwalają amplitunery kina domowego marki Arcam

Pomieszczenie siłowni, to nie jest optymalne akustycznie miejsce na instalowanie kina domowego. To co osiągnęliśmy dzięki pomiarom i korektom z Dirac mocno nas zaskoczyło na plus. Przejście całego procesu jest dość żmudne i czasochłonne, ale warto się do tego przyłożyć, bo potrafi wyciągnąć z systemu i absolutnie nieprzyjaznego akustycznie pomieszczenia naprawdę sporo. Pierwsze pomiary robiliśmy w prawie pustym pomieszczeniu i efekt był zaskakująco dobry. Kolejną korekcję będziemy realizowali w najbliższych tygodniach, bo pomieszczenie jest już skończone i w pełni wyposażone w sprzęty treningowe.

Składniki tego systemu to:

Zainteresowanych takimi lub podobnymi rozwiązaniami audio-video zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i zaproponujemy adekwatne systemy i urządzenia.

Kontakt - https://www.premiumsound.pl/webpage/kontakt.html