Aurorasound HFSA-01 - hybrydowy wzmacniacz zintegrowany

 • szt.
 • 19 990,00 zł
 • Oblicz_raty_duckblue

Aurorasound HFSA-01 - hybrydowy wzmacniacz zintegrowany

Aurorasound HFSA-01 - hybrydowy wzmacniacz zintegrowany

HFSA-01 to hybrydowy wzmacniacz zintegrowany wykorzystujący zalety zarówno lampy elektronowej, jak i półprzewodnika. Lampa EL84 dostarcza moc wyjściową 14W + 14W, a przedwzmacniacz jest tranzystorowy.

Model wyposażony jest w regulację tonów niskich i wysokich. Stopień wejściowy posiada wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek typu MM oraz trzy niezbalansowane wejścia RCA.

Ten model obsługuje głośniki o impedancji od 4 Ω do 8 Ω.

Dodatkowo posiada wyjście słuchawkowe.

Aurorasound HFSA-01 wzmacniacz audio

Panel przedni jest ozdobiony po obu stronach drewnem mahoniowym, aby podkreślić wygląd retro, tworząc raczej relaksującą atmosferę i przyjemniejsze życie audio. HFSA-01 został zaprojektowany w ortodoksyjnej konfiguracji, jednakże spełnia podstawowe wymagania, takie jak jakość dźwięku i ogólna wydajność dla szerokiego zakresu źródeł, od nagrań cyfrowych o wysokiej rozdzielczości po analogowe. 

Wyjściowa lampa próżniowa EL84, pentoda odpowiednika 6BQ5, pracuje w konfiguracji push-pull, zapewniając wyjątkowo niskie zniekształcenia i doskonałą charakterystykę częstotliwościową z perfekcyjną liniowością. Sterownikiem EL84 jest dobrze znany Texas Instruments OPA604A, precyzyjny wzmacniacz operacyjny audio. Aurorasound opracował doskonały obwód inwertera fazy z OPA604A, aby w najbardziej idealny sposób sterować pracą push-pull.

Sekcja kontroli tonu wykorzystuje typ CR, co umożliwia łatwą regulację w celu uzyskania bogatszych basów i komfortowych wysokich tonów, aby sprostać gustom słuchaczy nawet w przypadku małych głośników. Korektor gramofonowy wykorzystuje półprzewodniki technologii liniowej, aby osiągnąć doskonałą charakterystykę sygnału/szum w konfiguracji obwodu typu NF.

Sekcja zasilania jest całkowicie odizolowana pomiędzy lampą próżniową a półprzewodnikiem, aby całkowicie wyeliminować wszelkie zakłócenia niezależnie od poziomu głośności i zakresu częstotliwości. Prostownik wykonany jest z bardzo cichej diody z węglika krzemu firmy Rohm.

Aurorasound wzmacniacz audio stereo

Transformator wyjściowy i transformator zasilający zostały zaprojektowane na zamówienie przez firmę Aurorasound i wyprodukowane przez japońską firmę. W modelu tym zastosowano również starannie dobrane, wysokiej jakości kondensatory i rezystory.

Dane techniczne:

 • Wejścia: 1 x Phono-MM, wzmocnienie 40dB, Rezystancja obciążenia wkładki 47kΩ, RIAA +/-1dB
                3 x RCA - CD, LINE-1, LINE- 2
 • Kontrola tonów: BAS +/-12dB, WYSOKI WYSOKI +/-12dB,
 • Moc: Maks. 14 W + 14 W przy głośniku 8 Ω
 • Pasmo przenoszenia: 10 Hz ~ 40 kHz, -3 dB, ton płaski
 • THD+N: 0,08%, 1 kHz, 2 W, ważone A
 • SNR: 93 dB, WEJŚCIE-WYJŚCIE LINIOWE
 • Sterowanie: TONE pass DIRECT SW, Stereo/Mono, wyjście słuchawkowe
 • Napięcie prądu przemiennego: model europejski/azjatycki AC 220 V, 240 V
  Pobór mocy: 150 W
 • Rozmiar waga: Maks. szer. 360 x głęb. 320 x wys. 145 mm, 10,3 kg