AudioSolutions Virtuoso M - kolumny podłogowe

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: AudioSolutions
 • Dostępność: Wyłączony ze sprzedaży internetowej, prosimy o kontakt w celu ustalenia warunków odbioru: kontakt@premiumsound.pl, tel. 513-07-07-30, 512-06-36-66 Wyłączony ze sprzedaży internetowej, prosimy o kontakt w celu ustalenia warunków odbioru: kontakt@premiumsound.pl, tel. 513-07-07-30, 512-06-36-66

 • Historia ceny
 • para
 • 129 900,00 zł / para
 • Niedostępny
 • Oblicz_raty_duckblue

AudioSolutions Virtuoso M - kolumny podłogowe klasy hi-end z technologią zaadaptowaną z topowej serii Vantage 5th Anniversary.

AudioSolutions Virtuoso M - kolumny podłogowe klasy hi-end.

Seria Virtuoso wykorzystuje wiele zaawansowanych technologii pierwotnie opracowanych dla flagowej serii Vantage 5th w połączeniu z wyrafinowanym wyglądem. Seria Virtuoso plasuje się między AudioSolutions Figaro a serią Vantage 5th.

Najważniejsze cechy nowej serii to system box-in-a-box, głośnik wysokotonowy z mini tubą, przetwornik średniotonowy o rozszerzonym paśmie, regulowana przez użytkownika zwrotnica z trzema profilami odsłuchowymi, a także innowacyjna konstrukcja samozamykającej się obudowy.

Ważną cechą serii głośników Virtuoso jest zaawansowana konstrukcja obudowy „box in a box”, która składa się z dwóch sklejonych ze sobą pudełek. Oryginalnie opracowana dla serii Figaro konstrukcja tej obudowy została ulepszona w celu zwiększenia wydajności serii Virtuoso. Najsłabszymi punktami tradycyjnej kolumny głośnikowej są złącza narożne, ponieważ zachowują się bardziej jak zawiasy niż ciasne złącza pozbawione wibracji. Podejście „pudełko w pudełku” rozwiązuje ten problem łącząc dwie obudowy ułożone w układzie przesuniętym. Wewnętrzna część jest w pełni uszczelniona i wyposażona w ciężkie wewnętrzne usztywnienie i tłumienie. Następnie pokryte jest zewnętrzną obudową, która jest ściśle przyklejona do części wewnętrznej. Ta technika pozwala osiągnąć 10-krotnie większą sztywność niż obudowa jednowarstwowa. Dźwięki ze sztywniejszej obudowy są ogromne - dźwięk jest neutralny i bardziej autentyczny.

AudioSolutions po raz pierwszy wprowadziło regulowaną zwrotnicę w serii głośników Vantage Classic. Umożliwiło to użytkownikowi dostrojenie głośników do pokoju i powiązanych komponentów audio. Teraz, dzięki serii Virtuoso, koncepcja ta została wyniesiona na wyższy poziom, pozwalając słuchaczowi wybrać jeden z trzech różnych profili ustawień zwrotnicy.

 1. Balanced - ten tryb charakteryzuje się wielką czystością muzyczną i wciągającą sceną dźwiękową.
 2. Moderate - ten tryb jest idealny do długich sesji odsłuchowych oraz w sytuacjach, gdy głośniki są zbliżone do swoich granic, szczególnie podczas słuchania rocka lub metalu. Ciągła ewolucja wysokiej klasy komponentów audio i głośników oznacza, że ​​dzisiejszy sprzęt ujawnia wiele niedoskonałości nagrań, które mogą powodować, że dźwięk jest zniekształcony, głośny i męczący dla twoich uszu. Jest to szczególnie widoczne w przypadku klasycznych albumów rockowych. Tryb miękki stosuje technikę podobną do studia nagrań, manipulując zniekształceniami i bardzo ostrymi pikami w zakresie częstotliwości.
 3. Enhanced - włączenie tego trybu pozwoli słuchaczowi doświadczyć najlepszego poziomu szczegółów muzycznych w nagraniach. Ten tryb jest szczególnie odpowiedni do cichych wieczornych odsłuchów, gdy hałas z otoczenia w mieście jest zredukowany, a mikro szczegóły w muzyce ożywają. Ten tryb może oznaczać różnicę między zwykłym słuchaniem muzyki a nawiązaniem emocjonalnej więzi z muzyką, zachęcając do tańczenia lub płaczu podczas słuchania ulubionych utworów.

Virtuoso jest wyposażone w nowy typ urządzenia do strojenia głośników, które obejmuje trzy różne zwrotnice do wyboru w jednej kolumnie. Ten system nie zmienia SPL głośników i nie należy go mylić z urządzeniami do dostrajania pomieszczeń / systemu, w których zmieniane są poziomy poszczególnych głośników. W Virtuoso postanowiliśmy pójść o krok dalej i wykorzystać naturalny wzór zniekształceń przetworników do manipulowania wrażeniami słuchowymi.

Jak wiadomo, wszystkie głośniki mają więcej lub mniej zniekształceń w całym spektrum, co jest naturalnym zachowaniem głośnika. Jednak wzór zniekształceń każdego przetwornika jest inny, tworząc unikalne brzmienie. Właśnie dlatego przetworniki z aluminiowym stożkiem mają metaliczny / ostry dźwięk a ceramiczne przetworniki ze stożkiem mają dźwięk analityczny i dzięki temu skrzypce na obu głośnikach brzmią inaczej. Różne odcienie tworzą niepowtarzalny dźwięk. Dodając więcej głośników do kolumny tworzymy system głośników z punktami podziału w każdym głośniku i jednocześnie we wzorze zniekształceń każdego głośnika. Manipulując częstotliwością podziału i stromością zboczy możemy stworzyć różne wzory zniekształceń, które nadadzą brzmieniu inny charakter. Jest to unikalna funkcja, która pozwala nam mieć trzy różne doświadczenia odsłuchowe bez faktycznej zmiany charakterystyki głośników.

 

Dane techniczne:

 • Wymiary (HxWxD) : 1240mm x 444mm x 621mm; 48.8 x 17.5 x 24.5in
 • Waga: 75 kg/165 lbs sztuka
 • Waga brutto : 110 kg/220 lbs sztuka
 • Czułość: 92 dB @ 2.83V 1m
 • Moc ciągła : 170 W rms
 • Moc maksymalna : 340 W;
 • Impedancja: nominalnie 4 Ω
 • Podział zwrotnicy : 500 Hz; 7000 Hz
 • Pasmo przenoszenia (w pomieszczeniu) : 25-30000 Hz
 • Głośniki: 3cm jedwabna kopułka głośnika wysokotonowego, 16,5cm membrana z twardej pulpy i papierowej cewki głośnika średniotonowego, dwa 19cm głośniki basowe z membranami z twardej pulpy