ATC SCM200 ASLT - kolumny podłogowe

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: ATC Loudspeakers
 • Dostępność: Prosimy o mail w celu potwierdzenia terminu realizacji - kontakt@premiumsound.pl Prosimy o mail w celu potwierdzenia terminu realizacji - kontakt@premiumsound.pl

 • Historia ceny
 • Para
 • 221 990,00 zł / Para
 • Oblicz_raty_duckblue

Firma ATC powstała w 1974 roku z inicjatywy Williama Woodmana, skupiając się na produkcji wysokiej jakości głośników profesjonalnych. Pierwszym osiągnięciem, które przyniosło marce uznanie, był głośnik niskotonowy PA75-314 o średnicy 12 cali, przewyższający dostępne wówczas produkty pod względem parametrów. Kolejnym kamieniem milowym był rozwój kopułki średniotonowej SM75-150, charakteryzującej się równomiernym rozkładem dźwięku i minimalnymi zniekształceniami, które wyznaczyły nowe standardy jakości. Obecnie, po wielu latach rozwoju i przy zastosowaniu nowoczesnych materiałów, głośnik ten jest uważany za jeden z najlepszych na świecie.

Kolumna ATC SCM200 ASLT

Seria Tower to konstrukcje serii Classic w wersji podłogowej, odpowiedź na potrzeby klientów preferujących bardziej klasyczne kolumny. Dzięki takiej konstrukcji możliwe było stworzenie nie tylko alternatywnych wersji kolumn, ale również modeli potężniejszych niż w podstawowej linii. Wszystkie korzystają ze szczytowych rozwiązań firmy: kopułki średniotonowej 75 mm, głośników basowych Super Linear i wysokotonowych głośników z podwójnym zawieszeniem. Każda kolumna Tower występują w wersji pasywnej i aktywnej.

 

SCM200 ASLT to potężna, aktywna kolumna podłogowa oparta o dwa 12" głośniki basowe, średniotonową kopułkę SM75-150S, oraz nowy, ulepszony głośnik wysokotonowy SH25-76S. Całość pracuje w układzie z neutralnie strojonym bas-refleksem w ogromnej, 200 litrowej obudowie. Zastosowano w niej rozbudowaną zwrotnicę aktywną która dba o zachowanie liniowej charakterystyki amplitudowej i fazowej, oraz o szeroką, symetryczną dyspersję. Niezależne wzmacniacze napędzają każdy głośnik oddzielnie oferując maksymalną kontrolę nad dźwiękiem. Kolumna nadaje się doskonale do pomieszczeń o powierzchni od 50 m2 w górę, które pozwolą rozwinąć jej skrzydła.

Podwójne zawieszenie kopułki

Głośnik wysokotonowy SH25-76S korzysta z najnowszej technologii ATC, którą jest podwójne zawieszenie kopułki. Pozwala ono lepiej kontrolować ruch membrany, a w efekcie zmniejszyć zniekształcenia generowane przez głośnik. Dzieje się tak dzięki bardziej liniowemu ruchowi powierzchni odtwarzającej dźwięk. Silny układ magnetyczny generuje strumień w szczelinie na poziomie ponad 2 T, co kompletnie nasyca napęd magnetyczny eliminując efekt histerezy magnetycznej, która koloryzuje brzmienie. 

Głośnik średniotonowy SM75-150S również bazuje na podwójnym zawieszeniu, które linearyzuje pracę membrany. Nasączona kopułka posiada krótką cewkę, która pracuje w dużej przerwie napędu. Zoptymalizowany napęd magnetyczny pracuje w pełnym nasyceniu, co neguje efekt histerezy i zniekształcenia z nim związane. Dodatkowo charakteryzuje się on dużą mocą, co pozwala głośnikowi zagrać głośno i czysto.

Niskie tony to domena dwóch dużych, 12" głośników niskotonowych pracujących równolegle, które wykorzystują 200 litrową obudowę, żeby odtwarzać bas z zachowaniem naturalnej dynamiki, bardzo niskiego niskiego zejścia i brakiem podkolorowań. Jego napęd wykorzystuje rozwiązanie ATC o nazwie Super Linear zmniejszającego zniekształcenia. Pozwala ono rozszerzyć zakres liniowego wychylenia membrany, a mówiąc prościej - z głośnika o konkretnej średnicy możemy otrzymać nie tylko więcej basu, ale również dźwięk lepszej jakości. 

Końcówka mocy P4 jest dedykowanym, czterokanałowym wzmacniaczem przeznaczonym do pracy z największymi kolumnami ATC. Końcówki mocy zoptymalizowano pod kątem głośników, które mają zasilać. Każda z nich pracuje w klasie A/B, w układzie "Grounded Source" charakterystycznym dla produktów ATC. We wzmacniacz P4 wbudowano analogową zwrotnicę przystosowaną do współpracy z kolumnami ATC SCM200 ASLT i SCM300 ASLT. Charakteryzuje się ona 3-drogami, cięciem 4-rzędu i korekcją fazy. Dwie ostatnie cechy pozwalają na uzyskanie doskonałej przestrzeni i precyzji w odtwarzanym dźwięku, dzięki zachowaniu maksymalnie liniowej fazy.

 

 • Głośnik wysokotonowy: ATC SH25-76S o średnicy 25 mm miękka kopułka, magnes neodymowy.
 • Głośnik średniotonowy: kopułka SM75-150S o średnicy 75 mm i wzmocnionym napędzie magnetycznym.
 • Głośnik niskotonowy: 2 x 12" SB75-314SL.
 • Parowanie głośników: 0,5 dB.
 • Pasmo przenoszenia (+-2 dB): 60 Hz - 12kHz.
 • Pasmo przenoszenia (-6 dB): 25 Hz - 20 kHz.
 • Dyspersja: spójna w +-80 stopni w poziomie, +-10 stopni w pionie.
 • Maksymalne natężenie dźwięku: 118 dB.
 • Wymiary(W/S/G): 1586 x 398 x 535 mm.
 • Waga: 116 kg.