ATC HTS40 - kolumna naścienna

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: ATC Loudspeakers
  • Dostępność: Prosimy o mail w celu potwierdzenia terminu realizacji - kontakt@premiumsound.pl Prosimy o mail w celu potwierdzenia terminu realizacji - kontakt@premiumsound.pl

  • Historia ceny
  • Para
  • 23 180,00 zł / Para
  • Oblicz_raty_duckblue

Firma ATC powstała w 1974 roku z inicjatywy Williama Woodmana, skupiając się na produkcji wysokiej jakości głośników profesjonalnych. Pierwszym osiągnięciem, które przyniosło marce uznanie, był głośnik niskotonowy PA75-314 o średnicy 12 cali, przewyższający dostępne wówczas produkty pod względem parametrów. Kolejnym kamieniem milowym był rozwój kopułki średniotonowej SM75-150, charakteryzującej się równomiernym rozkładem dźwięku i minimalnymi zniekształceniami, które wyznaczyły nowe standardy jakości. Obecnie, po wielu latach rozwoju i przy zastosowaniu nowoczesnych materiałów, głośnik ten jest uważany za jeden z najlepszych na świecie.

Kolumna naścienna ATC HTS40

ATC HTS to seria kolumn naściennych przystosowana do kina domowego i stereo. Wszystkie modele zbudowane są w formie płaskich obudów, które przylegają do ściany i tworzą dyskretny, ale świetnie brzmiący system nagłośnienia. Zastosowane w nich najnowsze technologie ATC pozwalają na uzyskanie słynnego, niezwykle czystego brzmienia z którego znana jest ta brytyjska firma. 

HTS40 to środkowy model z całej linii nawiązujący do monitorów SCM40. Wykorzystano te same przetworniki, pracujące w takiej samej pojemności obudowy. Pozwalamy sobie więc przytoczyć opis kolumny SCM40:

"Wysokie częstotliwości odtwarzane są wysokotonowym głośnikiem ATC SH25-76 z miękką kopułką na autorskim, podwójnym zawieszeniu. Napęd neodymowy, krótka cewka i brak ferrofluidu pozwalają uzyskać niezwykle naturalny, pozbawiony podkolorowań dźwięk. Front głośnika został wykonany ze stopu metalu z wyprofilowanym falowodem zapewniającym dobre charakterystyki kierunkowe. Niewiele jest na rynku tak unikalnych głośników jak 75 mm kopułka średniotonowa ATC SM75-150.  Membrana tego głośnika jest wykonana z miękkiego materiału nasączonego środkiem tłumiącym rezonanse. Zawieszono ją na specjalnym, podwójnym zawieszeniu, które lepiej kontroluje ruch membrany. Napęd do 7 kilogramowy układ magnetyczny z precyzyjnie wykonaną przerwą magnetyczną i stale nasyconym rdzeniem, który redukuje do zera występowanie szkodliwej histerezy magnetycznej. Zwieńczeniem głośnika jest kołnierz z falowodem licujący się gładko z obudową. Kształtuje on doskonałe charakterystyki kierunkowe kolumny. Niskie tony to domena dedykowanego głośnika niskotonowego o średnicy 165 mm. Podobnie jak inne głośniki ATC wyposażono go w potężny napęd magnetyczny, który pozwala uzyskać zejście i szybkość w odtwarzanym basie."

Głośnik wysokotonowy: ATC SH25-76 25 mm miękka kopułka, magnes neodymowy.

Głośnik średniotonowy: ATC SM75-150 75 mm kopułka średniotonowa, powlekana, w falowodzie.

Głośnik niskotonowy: ATC SB50-164SC silny magnes, duża kopułka przeciwpyłowa.

Parowanie głośników: 0,5 dB.

Pasmo przenoszenia (-6 dB): 32 Hz-22 kHz.

Dyspersja: spójna w +-80 stopni w poziomie, +-10 stopni w pionie.

Czułość: 85 dB/1 W/1 m.

Maksymalne natężenie dźwięku: 112 dB.

Zalecana moc wzmacniacza: 75 W-300 W.

Impedancja: 8 Ohm.

Podział zwrotnicy: 380 Hz, 3,5 kHz.

Gniazda głośnikowe: akceptują gołe przewody i wtyki bananowe 4 mm, bi-wire.

Wymiary (z maskownicą): 740 x 380 x 166 mm.

Wymiary (bez maskownicy): 740 x 380 x 154 mm.

Waga: 23 kg.