Yes - Fragile (Limited Edition UltraDisc One-Step 45rpm Vinyl 2LP)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Mofi Mobile Fidelity
  • Dostępność: Magazyn zewnętrzny, wysyłka 1-3 dni. Magazyn zewnętrzny, wysyłka 1-3 dni.
  • szt.
  • 799,00 zł / szt.
  • Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue

Yes - Fragile (Limited Edition UltraDisc One-Step 45rpm Vinyl 2LP) LMFUD1S012 - płyta winylowa


​MoFi Ultradisc One-Step

Zamiast stosowania standardowego w branży trzystopniowego procesu, w nowym - Ultradisc One-Step (UD1S) opracowanym przez Mobile Fidelity Sound Lab wykorzystywany jest tylko jeden etap, pomijając dwa pozostałe i związane z nimi straty. Podczas gdy trójstopniowe przetwarzanie zostało zaprojektowane z myślą o optymalizacji osiągów i wydajności, UD1S został stworzony z myślą o najwyższej jakości dźwięku. Podobnie jak Mobile Fidelity był pionierem w dziedzinie Ultra High-Quality Record (UHQR) marki JVC w latach 80., UD1S ponownie stanowi kolejny wysoce zaawansowany postęp w procesie produkcji płyt. Inżynierowie MFSL rozpoczynają od oryginalnych taśm matek i skrupulatnie wycinają zestaw lakierów. Dyski te są używane do tworzenia bardzo delikatnej, nieskazitelnej matrycy UD1S zwanej „konwerterem”. Delikatne „konwertery” są następnie formowane w rzeczywiste stemple do płyt, tworząc produkt końcowy, który dosłownie i w przenośni przybliża Cię do muzyki. Pomijając dodatkowe kroki tworzenia kolejnego pozytywu i dodatkowego negatywu, jak to ma miejsce w trzystopniowym procesie stosowanym w standardowych tłoczeniach, UD1S wytwarza końcowy LP z najniższym możliwym obecnie poziomem szumów. Usunięcie dodatkowych dwóch etapów i generowanych w nich strat w procesie tłoczenia płyty sprawia, że wydobyte zostaną ogromne ilości dodatkowych muzycznych szczegółów i dynamiki, które w przeciwnym razie zostałyby utracone w standardowym procesie kopiowania. Ekskluzywny charakter tych mocno ograniczonych tłoczeń gwarantuje, że każde tłoczenie UD1S jest nieskazitelną repliką pochodzącą bezpośrednio z oryginalnej taśmy-matki. Każdy wyobrażalny aspekt produkcji płyty winylowej jest zoptymalizowany, aby uzyskać najdoskonalszą dostępną obecnie płytę winylową.
​Ultradisc One-Step: Przyszłość Hi-Fi

Wszystko zaczyna się od skrupulatnego wycięcia zestawu dysków lakierowanych do wytłoczenia określonej liczby płyt. Po oczyszczeniu opatentowanym środkiem chemicznym dyski są spłukiwane w dejonizowanej wodzie i zanurzane w chlorku cynawym, dzięki czemu czyste srebro przylega do jego powierzchni. Pozostawia to nieskazitelną, niezwykle misterną srebrną warstwę. Dysk jest następnie montowany na przewodzącym pręcie miedzianym i zanurzany w zbiorniku z anodami niklowymi pod kątem 98 stopni. Gdy do posrebrzanego dysku doprowadza się elektryczność, nikiel zaczyna się osadzać, zachowując jednocześnie integralność rowków. Niklowany, posrebrzany dysk jest następnie umieszczany w szybkoobrotowym zbiorniku pod kątem 120 stopni i obracany z prędkością 88 obr./min, dzięki czemu warstwa niklu nakładana zostaje równomiernie. Po osiągnięciu żądanej grubości 0,012 " dysk wyjmuje się ze zbiornika galwanicznego, a konwertor niklu jest oddzielany od lakieru. W tym momencie konwertor jest formowany w jednorazową matrycę do płyt. Ten konwerter pierwszej generacji jest używany do stworzenia płyty winylowej audiofilskiej klasy, która dosłownie i w przenośni przybliża słuchaczy do muzyki.

 

Firma Mobile Fidelity przygotowała specjalną wersję tego albumu. To limitowana do 7500 numerowanych kopii wersja z tłoczeniem MoFi SuperVinyl w RTI, w technice UltraDisc One-Step (180 g, 45 RPM 2 LP). UltraDisc One-Step to technika opracowana wspólnie przez NEOTECH i RTI. MoFi SuperVinyl jest najczystszym rodzajem winylu, jaki kiedykolwiek opracowano. Jak czytamy w materiałach firmowych, „miłośnicy analogów nigdy nie widzieli (ani nie słyszeli) czegoś takiego”.

Winyl w tej wersji zawiera nowy, pozbawiony węgla barwnik. Niezwykle drogi i niezwykle żmudny w produkcji, specjalny, zastrzeżony związek pomaga w redukcji szumu. Ta formuła pozwala również na tłoczenie dokładniejszych rowków, których nie można odróżnić od oryginalnego lakieru. MoFi SuperVinyl zapewnia „najbliższe przybliżenie tego, co inżynierowie wytwórni słyszą w studio masteringowym”.

 

Roundabout
Cans and Brahms
We Have Heaven
South Side of the Sky
Five Per Cent for Nothing
Long Distance Runaround
The Fish (Schindleria Praematurus)
Mood for a Day
Heart of the Sunrise