Trilogy 925 - wzmacniacz zintegrowany

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Trilogy Audio
 • Dostępność: Prosimy o mail w celu potwierdzenia terminu realizacji - kontakt@premiumsound.pl Prosimy o mail w celu potwierdzenia terminu realizacji - kontakt@premiumsound.pl

Trilogy 925 - wzmacniacz zintegrowany.

 • Wejścia (niezbalansowane)      3 RCA, 1 * 3.5mm stereo jack
 • Wejścia (zbalansowane)      3 XLR 3 pin żeńskie
 • Czułość wejścia      600mV RMS dla mocy maksymalnej
 • Wyjścia nagrywania:      1 RCA
 • Moc wyjściowa (8 Ω)      135 Watts na kanał
 • Pasmo przenoszenia      10Hz-50KHz +/- 0.5dB
 • Zniekształcenia:      Mniej niż 1% A ważone przy pełnej mocy

Trilogy Audio Systems wprowadziła do oferty nowy, 135-watowy, lampowo-tranzystorowy wzmacniacz zintegrowany - Trilogy 925.

Wzmacniacz zintegrowany Trilogy 925 ma zalety, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych audiofilów. Przenosi koncepcję wzmacniacza zintegrowanego o kolejny, istotny krok naprzód, dając wciągający spektakl muzyczny, którego nie daje się zapomnieć. W sercu 925 znajdziemy wiele opracowanych przez Trilogy i nagradzanych technologii. Symetryczny stopień wejściowy korzysta z lampy 6H6П, która pozwala na osiągnięcie czystej, triodowej klasy A, wzmocnienia napięciowego bez sprzężenia zwrotnego o wyjątkowej liniowości.


Trilogy 925
Stopień wyjściowy ma naszą unikatową topologię bez sprzężenia zwrotnego, na tranzystorach MOSFET i bipolarnych, mostkowanych, osiągając 135 W mocy z nieprawdopodobną kontrolą.

Wzmacniacz jest w pełni symetryczny, od początku do końca. Inaczej niż w wielu wzmacniaczach, które chwalą się symetryczną budową, w 925 część dodatnia i ujemna sygnału nigdzie nie jest połączona z ziemią. Rozbudowany i w pełni konfigurowalny system zarządzania wejściami potrafi połączyć się ze światem zewnętrznym i innymi produktami Trilogy poprzez interfejs TASlink.
Elementy składowe 925 zostały gładko połączone tworząc wzmacniacz o wyjątkowej jakości. Podaje muzykę z lekkim, przezroczystym dotknięciem i doskonale kontrolowaną gibkością.

Tak jak we wszystkich produktach Trilogy, podstawą opracowania 925-tki jest krótka, czysta ścieżka sygnału. Wewnętrzna architektura jest w pełni symetryczna, od wejść kluczowanych przekaźnikami po kontrolę głośności przez lampowy stopień wejściowy po mostkowany stopień wyjściowy. Sygnał nigdzie nie jest wewnętrznie konwertowany do niesymetrycznego zachowując maksymalną spójność.
Trzy wejścia zbalansowane i trzy niesymetryczne są przełączane przez profesjonalne przekaźniki ze stykami pokrytymi rutenem, umieszczone w odległości kilku milimetrów od gniazd wejściowych. Dostępne jest osobno włączane wyjście do nagrywania. Dodatkowo w panelu przednim umieszczono wejście mini-jack 3,5 mm, które pozwala na łatwe podpięcie urządzeń przenośnych. Cyfrowo sterowany, selekcjonowany potencjometr pozwala na regulację głośności i balansu w jednodecybelowych krokach.

Trilogy 925
Stopień wejściowy każdego kanału zbudowany jest wokół dwóch podwójnych triod 6H6П. Te rosyjskie militarne lampy oferują wyjątkową jakość, mając wysoką trans konduktancję i bardzo dobrą liniowość, niezbędne dla dobrej jakości audio. Pozwalają na pełne wzmocnienie napięciowe dla wzmacniacza w pojedynczym stopniu. Doskonale zoptymalizowane serwo pozwala na idealnie symetryczną pracę lamp.
Nasze sztandarowe stabilizatory „shunt” dostarczają lampom stabilizowany prąd stały. Lampy przekazują jedynie sygnał wejściowy do układów wyjściowych, więc nie potrzebują dużo prądu. Ponieważ działają najlepiej jako urządzenia czysto napięciowe, 925 może przekazać detaliczność i bogactwo kolorów lamp bez skracania żywotności czy obniżenia niezawodności.

Klipsch 925
Niekonwencjonalny stopień wyjściowy 925 korzysta, oprócz wysokoprądowych tranzystorów bipolarnych, z małego tranzystora FET. Szybki, zwinny FET działa jedynie w krytycznym zakresie pierwszego wata. Wzmacniacze zazwyczaj spędza większość czasu w tym właśnie zakresie mocy podczas słuchania przy normalnych poziomach głośności. Tranzystory bipolarne włączają się dostarczając prąd, kiedy muzyka tego wymaga. Taka topologia pozwala na zachowanie mikrodetali, które ożywiają muzykę, jednocześnie potrafiąc dostarczyć wysokich prądów, poruszających głośniki, kiedy trzeba.

Stopnie wyjściowe są w układzie mostkowym. Każdy kanał ma dwa wzmacniacze mocy, które jednocześnie podają moc kolumnom. Główną zaletą tego rozwiązania jest utrzymanie wysokich prądów z dala od ziemi systemu, utrzymując stabilność wzmacniacza podczas wymagających wydarzeń muzycznych. Stopnie wyjściowe są skonfigurowane do pracy z wysokim prądem spoczynkowym, co pozwala na pracę w klasie A w szerokim zakresie mocy. Stosunkowo wysokie wydzielanie ciepła połączone z inercją radiatora pozwala na utrzymywanie urządzenia w zakresie optymalnych temperatur pracy i poprawia jakość brzmienia.

Konwencjonalne, zewnętrzne radiatory mają silne sygnatury rezonansowe i zostały zastąpione odpowiednio wyfrezowanymi sztabami aluminium. Każdy z radiatorów waży ponad 5 kilogramów. Ich wysoka masa i nieregularna forma pozwala na uzyskanie ponadprzeciętnej stabilności termicznej i mechanicznej stopni wyjściowych. To poprawia jakość brzmienia, ponieważ półprzewodniki są zaskakująco wrażliwe na wibracje i zmiany temperatury.

Zasilaniem 925 zajmuje się solidny, ekranowany transformator, z osobnymi odczepami dla prostowników i każdego kanału. Robione na zamówienie Trilogy kondensatory wygładzają napięcia dla lamp. Grzejniki lamp i logika mają osobne transformatory co pozwala na zmniejszenie ich wewnętrznego szumu elektrycznego do niezbędnego minimum.

Transformatory mocy są zamontowane na grubej płycie z materiału K. Ten kompozyt z dużej ilości metalu i małej ilości żywicy ma doskonałe właściwości mechaniczne i doskonałe wytłumianie wewnętrzne w porównaniu do metalu. Pozwala na dodatkowe wytłumienie i usztywnienie niemagnetycznej obudowy. Materiał K jest też użyty w stopkach, pozwalając na optymalne połączenie 925 z podłożem.
Wzmacniacz ma skomplikowany system monitorowania parametrów pracy, pozwalając na bezpieczne działanie w każdych warunkach. Temperatury i krytyczne napięcia są przekazywane do dedykowanego mikrokontrolera. Nasz dział badań opracował algorytmy do bardzo precyzyjnego monitorowania prądu wyjściowego w domenie czasu i częstotliwości. Pozwala to na niezawodne oddzielenie błędów spowodowanych napięciem stałym od muzyki, pozwalając na doskonałe zabezpieczenie bez niepożądanych, niepotrzebnych wyłączeń.

Trilogy 925
Jak wszystkie urządzenia 925 jest zbudowany z doskonałą jakością, spowodowaną naszym obsesyjnym przywiązaniem do szczegółów. Wszędzie korzystamy z elementów wysokiej jakości i produkowanych specjalnie dla nas. Gniazda z litej miedzi, łącza pozłacane z izolacją PTFE, precyzyjne elementy pasywne, wszystko zostało pieczołowicie dobrane aby jakość muzyki i niezawodność były jak najlepsze.
Doskonale wyważone pokrętło głośności i dwa wyfrezowane przyciski z nierdzewnej stali pozwalają na dostęp do hierarchicznego menu. Wszystkie funkcje wysokiego poziomu, takie jak głośność, balans czy wybór wejść są dostępne intuicyjnie.

Zdalne sterowanie dostępne jest z pilota na podczerwień. Wyświetlacz punktowy LED jest czytelny nawet z dużych odległości. Jasność można ustawić na automatyczne dopasowanie do ilości światła w pomieszczeniu lub ręcznie.
Każde wejście może pozostać ustawione fabrycznie lub można mu nadać nazwę własną, która jest wyświetlana za każdym razem, jak wybrane jest dane wejście. Można też regulować poziom każdego wejścia osobno, żeby dopasować poziomy głośności poszczególnych źródeł.
Balans jest ustawiany w krokach 1 dB. Ustawienie głośności i balansu można zapamiętać, tak żeby wzmacniacz uruchamiał się z tymi nastawami.

Inwersja fazy dostępna jest z pilota do szybkiego przełączania dla porównania, lub może być ustawiona w menu.
Zegar czasu rzeczywistego pozwala na programowanie wielu wydarzeń: włączanie systemu dla każdego dnia tygodnia osobno, wyłączanie systemu z komunikacją zewnętrzną przez naszą magistralę danych TASlink. To pozwala na włączenie i wygrzanie systemu przed odsłuchem. Funkcja sleep wyłącza system po zaprogramowanym okresie czasu.
Inne produkty Trilogy mogą otrzymać nazwy poprzez TASlink w celu zdalnego ich sterowania i monitorowania ich statusu. Wszystkie ich funkcje będą wtedy dostępne z poziomu 925.

Dostępne jest wiele opcji programowalnych, włączając w to ustawienie wyświetlacza oraz pin blokujący dostęp do menu. 925 można zablokować pinem. Jeśli ta funkcja jest odblokowana w menu, odłączenie od sieci na więcej niż 30 minut będzie wymagać podania pinu do uruchomienia systemu. Inne urządzenia Trilogy mogą zostać połączone z 925 za pomocą TASlink co pozwala na kontrolę całego systemu. Takie urządzenia nie uruchomią się, jeśli będą podłączone do innego urządzenia niż 925 z którym zostały sparowane. Wystarczy wybrać w menu opcję rozłączenia, żeby móc zabrać je do innego miejsca i słuchać w innych systemach.

TASlink to system komunikacji opracowany przez Trilogy dla systemów audio wysokiej rozdzielczości. Oferuje komunikację dwukierunkową, co pozwala na integrację z innymi elementami systemu bez konieczności wymiany software. Do łączenia używamy gniazd RJ45. Napięcie stałe oraz linie ogólnego zastosowania (GPI) pozwalają na uzyskanie części funkcjonalności z urządzeniami innych producentów. Raportowanie statusu, zdalne sterowanie i kontrola innych produktów Trilogy oraz wiele ustawień programowanych przez użytkownika jest dostępnych dla TASlink.
W systemie TASlink są dwa odrębne układy: jeden przekazuje dane przy wysokiej prędkości dla interfejsu i danych systemowych oraz QuietBus, który łączy się z układami audio. W przeciwieństwie do innych systemów sterowanych mikrokontrolerem, QuietBus jest tylko aktywny, kiedy przekazywane jest polecenie i działa z bardzo niską prędkością przesyłu danych. Dzięki temu układy audio są całkowicie wolne od zakłóceń wywołanych danymi cyfrowymi przekazywanymi przy wysokiej prędkości i szumów wywołanych poleceniami kontrolnymi.

 

Link do testu High Fidelity.

 

Dane techniczne:

 • Wymiary      445*430*127 (W*D*H)
 • Wymiary z gniazdami:      445*485*138 (W*D*H)
 • Wymiary opakowania      590*610*250 (W*D*H)
 • Waga:      25.5 Kg
 • Waga w opakowaniu:      30.5 Kg
 • Wejścia (niezbalansowane)      3 RCA, 1 * 3.5mm stereo jack
 • Wejścia (zbalansowane)      3 XLR 3 pin żeńskie
 • Impedancja wejściowa (niezbalansowane)      Więcej niż 42 kΩ
 • Impedancja wejściowa (zbalansowane)      Więcej niż 84 kΩ
 • Czułość wejścia      600mV RMS dla mocy maksymalnej
 • Wyjścia nagrywania:      1 RCA
 • Moc wyjściowa (8 Ω)      135 Watts na kanał
 • Pasmo przenoszenia      10Hz-50KHz +/- 0.5dB
 • Zniekształcenia:      Mniej niż 1% A ważone przy pełnej mocy
 • Faza:      Właściwa (nie odwrócona)