Triangle Esprit EZ Comete 40th - kolumny podstawkowe Edycja jubileuszowa 40-lecie Triangle

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Triangle
 • Dostępność: Prosimy o mail w celu potwierdzenia terminu realizacji - kontakt@premiumsound.pl Prosimy o mail w celu potwierdzenia terminu realizacji - kontakt@premiumsound.pl

 • Historia ceny
 • Para
 • 7 445,00 zł / Para
 • Niedostępny
 • Oblicz_raty_duckblue

Triangle Esprit EZ Comete 40th

Kolumny podstawkowe

Edycja jubileuszowa 40-lecie Triangle

TRIANGLE Electroacoustique to jeden z najstarszych francuskich producentów kolumn dedykowanych do stereo i kina domowego. Już od 40 lat projektuje, konstruuje i nieustannie rozwija swoją ofertę produktową.

Świętując 40 urodziny, francuski producent wypuszcza limitowaną jubileuszową edycję swoich dwóch kultowych modeli: 3-drożnego głośnika podłogowego Antal i 2-drożnego głośnika stojącego Comète 40th Anniversary Edition w 2 nowych kolorach: palisander (santos) i jawor (sycomore).  Eleganckie detale z anodowanego szczotkowanego aluminium w kolorze różowego złota dodatkowo podkreślają elegancję nowych wariantów.

Triangle Esprit Comete 40

Comete to jeden z najpopularniejszych modeli kolumn Triangle. Pomimo kompaktowych rozmiarów zapewnia brzmienie porównywalne do uzyskiwanego przy pomocy dużych kolumn podłogowych. To świetny kompromis dla tych, którzy mają do zagospodarowania niewiele przestrzeni: Comete idealnie nadają się do pomieszczeń mniejszych niż 25 metrów kwadratowych.

 

Triangle Esprit Comete 40

Najważniejsze cechy:

 • 1-calowy tweeter z kopułką z różowego złota i anodyzowanego kompozytu magnezu.
 • 6.5-calowy przetwornik średnioniskotonowy z papieru celulozowego o niskiej wadze i wysokiej wytrzymałości
 • przedni, podwójny bass-reflex
 • terminale głośnikowe z anodowanego szczotkowanego aluminium w kolorze różowego złota
 • zwrotnica z miedzianymi cewkami o średnicy 1mm i kondensatorami MET (Metallized Polyester Film)
 • możliwość umieszczenia na dedykowanych stojakach (dostępne oddzielnie)

 

Tweeter - własna technologia Triangle

Najnowsze wcielenie przetworników wysokotonowych z kopułką z różowego złota i anodyzowanego kompozytu magnezu. Wybrano magnez, ponieważ łączy w sobie dwie pożądane cechy: lekkość i sztywność. Ma to zapewnić doskonałą kierunkowość, jednocześnie trzymając w ryzach wszelkie zniekształcenia.

Triangle Esprit Comete 40 EZ

Głośnik średnioniskotonowy

Papierowa membrana użyta w przetworniku średniotonowym pozostaje wierna dziedzictwu Triangle. Marka ta zawsze faworyzowała tę konstrukcję w połączeniu z obwodowym zawieszeniem o krótkim skoku ze względu na precyzyjną i realistyczną reprodukcję głosu. W jubileuszowych modelach wprowadzono jednak nowy materiał – 100% naturalny papier celulozowy. Mówi się, że zastosowane włókno papierowe nie jest poddawane obróbce powierzchniowej, przez co zapewnia naturalny dźwięk bez zabarwienia.

Triangle Esprit Comete 40 EZ

Głośnik Comète dzięki przestrzennemu dźwiękowi i niesamowitej jakości uwiódł już parę pokoleń audiofili. W dwudrożnych Comète naturalny papier celulozowy w głośniku średniotonowym / basowym połączono z magnesem oraz zawieszeniem dostosowanym do szerszego pasma przenoszenia. Dzięki temu wokale są niezwykle czyste i szczegółowe, a niskie częstotliwości wyraziste.

Zwrotnica

Triangle Esprit Comete EZ

Wszystkie komponenty wykorzystane do budowy zwrotnicy zostały skompletowane pod kątem zachowania najwyższej jakości. Dlatego zwrotnice kolumn serii ESPRIT wyposażone są w miedziane cewki o średnicy 1mm oraz kondensatory MET (Metallized Polyester Film).

Terminale głośnikowe z anodowanego szczotkowanego aluminium w kolorze różowego złota

Triangle Esprit Comete 40 EZ

Wśród załączonych akcesoriów znajdziemy dwa zestawy kolców odsprzęgających, z czego jeden jest oczywiście w kolorze różowego złota. Oprócz możliwości regulacji wysokości jest on wyposażony w nakrętki zabezpieczające do delikatnych powierzchni, takich jak dywany. Drugi jest gumowy i nadaje się do twardych, gładkich podłóg. Eliminują one niepożądane wibracje, pozostawiając czystą jakość brzmienia.

comete 40

Możliwość umieszczenia na stojakach

Jubileuszowa edycja zawiera również opcjonalny, dedykowany Comète stojak głośnikowy S04. Głośniki Comète przykręcone do niego, zyskują większą sztywność, odseparowanie natomiast odbywa się wtedy u podstawy standów. Główna część może być również dociążona balastem, aby lepiej pochłaniać wibracje. Do stojaków także dołączono dwa zestawy kolców odsprzęgających. Kable głośnikowe mogą być poprowadzone dyskretnie z tyłu standu.

Dostępne oddzielnie, dedykowane stojaki głośnikowe wyniosą kolumny na jeszcze wyższy poziom zachowując nieskazitelny wygląd i wszelkie walory brzmieniowe. 

stojak triangle

W jubileuszowej edycji zastosowano wysokiej klasy okablowanie inspirowane serią Signature. Kable te wykorzystują dwa izolowane przewody z miedzi beztlenowej z płaszczem z PVC pokrywającym cały kabel, co ma ograniczać wszelkie zakłócenia elektromagnetyczne. Dodatkowo zwrotnice wyposażone są w cewki powietrzne, kondensatory MET i rezystory ceramiczne. Specjalnie zaprojektowane, izolowane zaciski mogą pomieścić kabel o przekroju 5 mm, a także wtyki bananowe z systemem blokującym. 

comete 40

 

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany z kompletem akcesoriów dołączonych przez producenta. 

 

Funkcjonalność

Kolumny stereo dzielą się na podłogowe oraz podstawkowe. Dobór wielkości kolumn zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia. W pomieszczeniach do 10m kw warto dobierać kolumny podstawkowe. W przypadku pomieszczeń do 20m kw sprawdzą się zarówno większe podstawkowe jak i podłogowe. W pomieszczeniach o powierzchni 30m kw i więcej polecamy większe kolumny podłogowe.

Zdecydowana większość kolumn produkowana jest w ramach jednej linii, na którą składają się kolumny podłogowe, podstawkowe (często z uchwytami do podwieszania w komplecie) oraz kolumna centralna – stosowana do kina domowego. Uzupełnieniem powyższych produktów są subwoofery, które podobnie jak kolumny stereo mogą w znaczący sposób różnić się nawet w tym samym przedziale cenowym.

Zazwyczaj w ramach systemu stereo istnieje możliwość dołączenia subwoofera i stworzenia zestawu 2.1, który może być także traktowany jako podstawowe kino domowe z możliwością rozszerzenia o kolumnę centralną oraz kolumny podstawkowe – jako tylne głośniki efektowe.

Dobór kolumn do wzmacniacza powinien opierać się na 4 czynnikach:

- impedancji kolumn i wzmacniacza

- mocy kolumn i wzmacniacza

- barwie dźwięku kolumn i wzmacniacza

- preferencjach muzycznych klienta.

Aby jak najlepiej dobrać kolumny do wzmacniacza skontaktuj się z naszą obsługą.

 

Specyfikacja techniczna

Konstrukcja:  2-drożna
Budowa:  Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki:  Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe: 1x 1 cal (25mm) tweeter z serii TZ2500 - tytanowa kopułka połączona z komorą kompresyjną z wykorzystaniem nowego profilu tuby rozpraszającej i zmodyfikowanego korektora fazy
Głośniki średnioniskotonowe: 1x 6.5 cala (165mm) dedykowany głośnik z wyprofilowanym stożkiem z masy celulozowej i z półzawiniętym zawieszeniem wykonanym z unikalnego połaczenia gumy i pianki
Obudowa: Bass-reflex
Bas-refleks:  Przód
Membrana pasywna:  NIE
Impedancja:  8 Ohm
Skuteczność:  90dB
Moc ciągła (RMS):  90W
Uchwyty w zestawie: NIE
Pasmo przenoszenia:  47 - 22.000Hz
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 3500Hz
INNE: terminale głośnikowe z anodowanego szczotkowanego aluminium w kolorze różowego złota
:: możliwość umieszczenia na dodatkowych stojakach
:: podwójny bass-reflex
:: moc maksymalna: 160W
Wysokość: 40cm
Szerokość: 20cm
Głębokość: 32.40cm
Waga: 8.8kg
Rozpraszanie: Klasyczne
Gwarancja:
 • 24 miesiące
 • 5 lat (po zarejestrowaniu na stronie producenta)