Teac UD-701N przedwzmacniacz, streamer, wzmacniacz słuchawkowy

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Teac
  • Dostępność:

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 16 990,00 zł brutto
  • szt.
  • 17 490,00 zł
  • Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue

Teac UD 701N - przedwzmacniacz, streamer, wzmacniacz słuchawkowy

Teac UD 701N - przedwzmacniacz, streamer, wzmacniacz słuchawkowy

Dzięki nowo opracowanemu oryginalnemu, dyskretnemu przetwornikowi cyfrowo-analogowemu, to zaawansowane, wszechstronne urządzenie fascynuje każdego audiofila jako rdzeń systemu audio.

Z funkcjami USB DAC jako podstawą, odtwarzacz sieciowy, przedwzmacniacz analogowy, wzmacniacz słuchawkowy i różne inne funkcje zostały połączone na wysokim poziomie. Ten flagowiec TEAC-a z nowo opracowanym dyskretnym przetwornikiem cyfrowo-analogowym TEAC ΔΣ (Delta Sigma) osiągnął nowy poziom. Jako przetwornik DAC USB i odtwarzacz sieciowy, obsługuje sygnały DSD 22. 5MHz i 384kHz/32-bit PCM. Wykorzystując nowo opracowany TEAC ΔΣ dyskretny DAC, wszystkie sygnały cyfrowe są konwertowane na sygnały analogowe z wysoką jakością dźwięku. Można go wykorzystać nie tylko do wszystkich rodzajów odtwarzania cyfrowego, od systemów opartych na komputerach PC lub Mac do systemów serwerów audio wykorzystujących NAS i odtwarzanie strumieniowe, ale może on również pełnić podstawową rolę w systemach jako przedwzmacniacz z wejściami analogowymi i cyfrowymi. UD-701N to wszechstronne urządzenie, które elastycznie wspiera nowe style słuchania w nowej erze. Oprócz możliwości odsłuchu przez głośniki w połączeniu ze wzmacniaczem mocy, urządzenie obsługuje również zbalansowane wyjście słuchawkowe za pomocą 4-pinowego gniazda XLR.

WSZECHSTRONNE URZĄDZENIE PASUJE DO NOWEGO STYLU SŁUCHANIA W NOWEJ ERZE

Zamiast używać generycznego układu scalonego DAC, zastosowaliśmy nowo opracowany TEAC ΔΣ (Delta Sigma) dyskretny DAC składający się z obwodów dyskretnych, który wykorzystuje FPGA zawierające nasze oryginalne algorytmy. Sygnały analogowe są wyprowadzane z wysoką jakością dźwięku. Sygnały DSD są transmitowane w stanie niezmienionym, natomiast sygnały PCM są transmitowane po przejściu przez modulator ΔΣ i konwersji do sygnałów 1-bitowych. Można powiedzieć, że osiągnięcie tak szerokiego, idealnie czystego pola dźwiękowego, które może być zrealizowane właśnie dzięki dyskretnej konstrukcji, jest osiągnięciem przez TEAC-a szczytu swoich celów dźwiękowych. Z TEAC ΔΣ dyskretny DAC, odtwarzanie 22. 5MHz DSD i 384kHz/32-bit PCM jest możliwe.

Podwójna struktura mono

Zastosowaliśmy ekstrawagancką strukturę dual mono w całym urządzeniu, od układu zasilania z niezależnymi lewymi i prawymi transformatorami toroidalnymi, po sekcję przetwornika C/A i analogowy stopień wyjściowy. Ta podwójna struktura modelu, która posiada kompletne obwody monofoniczne dla każdego z dwóch kanałów, zapobiega interferencji pomiędzy lewym i prawym kanałem, umożliwiając realizację bogatej ekspresji muzycznej, która odtwarza poczucie przestrzeni i wymiaru.

W pełni zbalansowana transmisja zarówno lewego jak i prawego kanału analogowego. Cztery toroidalne transformatory rdzeniowe o dużej pojemności

Oprócz 2 toroidalnych transformatorów rdzeniowych dla niezależnych lewego i prawego sygnału analogowego, oddzielne toroidalne transformatory rdzeniowe są również stosowane w module sieciowym i sekcji sterowania cyfrowego. W szczególności, stabilna energia elektryczna jest dostarczana do modułu sieciowego, który wymaga zaawansowanego przetwarzania, poprzez wzmocnienie zasilania sekcji modułu sieciowego mocą liniową.

Funkcja przedwzmacniacza analogowego z 2 wejściami liniowymi przez RCA/XLR i 4 wejściami cyfrowymi

UD-701N to nie tylko przetwornik DAC USB/odtwarzacz sieciowy wyposażony w dwa zestawy wejść koaksjalnych i optyczne wejścia cyfrowe, ale także wysokiej klasy przedwzmacniacz analogowy, wyposażony w dodatkowe analogowe wejścia audio poprzez złącza RCA i XLR, pozwalające na podłączenie konwencjonalnych źródeł dźwięku. TEAC-QVCS (Quad Volume Control System) to układ regulacji głośności wzmacniacza o zmiennym wzmocnieniu, wyposażony w cztery niezależne obwody dla lewego, prawego, dodatniego i ujemnego sygnału (L+, L-, R+ i R-). Umieszczenie go na trasie sygnału audio sprawia, że jest on możliwie najkrótszy, co zapobiega degradacji sygnałów audio spowodowanej przeciąganiem ich przez linie sygnałowe. Co więcej, ponieważ głośność można regulować w niezwykle precyzyjnych odstępach co 0,5dB, można uzyskać idealną głośność dla systemu audio lub słuchawek, których używasz.ygnału wyjściowego po konwersji C/A przez końcowy stopień wyjściowy przyczynia się w znacznym stopniu do poprawy stosunku sygnału do szumu i zwiększenia zakresu dynamiki. Dzięki temu sygnały są przekazywane w czystszym stanie, bez utraty poczucia powietrza, które posiadają źródła dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

Ulepszone obwody bufora wyjściowego TEAC-HCLD2 o zwiększonym prądzie

Zastosowaliśmy układy TEAC-HCLD2, które są ulepszoną wersją naszych układów TEAC-HCLD (TEAC High Current Line Driver) o zwiększonym prądzie wyjściowym. Podnoszą one możliwości transmisji prądu, które są ważne w analogowych układach wyjściowych. Każdy kanał posiada dodatnią i ujemną strukturę dwuobwodową z diamentowymi wzmacniaczami buforowymi o dużej zdolności przenoszenia prądu, wykorzystywanymi jako sterowniki linii. Napęd jest różnicowy dla wyjścia zbalansowanego i równoległy dla wyjścia niezbalansowanego. Dzięki zwiększeniu możliwości zasilania prądem, możliwe staje się bezstratne przekazywanie dynamiki sygnałów audio.

4-pinowy wzmacniacz słuchawkowy XLR, który może być przełączany pomiędzy zbalansowanym i aktywnym uziemieniem

W dedykowanym wzmacniaczu słuchawkowym zastosowano łącznie cztery bufory diamentowe, po jednym w obwodzie lewym, prawym, dodatnim i ujemnym, umożliwiające podłączenie słuchawek z napędem zbalansowanym. Co więcej, nawet podczas pracy w trybie single-end, poprzez równoległe zasilanie tych wzmacniaczy, mogą one zapewnić silniejsze wysterowanie niż zwykłe wzmacniacze słuchawkowe single-end. Pozwala to na wykorzystanie potencjału wielu typów słuchawek, w tym słuchawek o wysokiej impedancji 600Ω. Aktywne uziemienie jest metodą napędu, opartą na zasadach połączenia balansowego, które zbliża się do 0 V poprzez podłączenie złącza COLD do masy i wymuszenie uziemienia za pomocą układu wzmacniacza. Nie tylko można uzyskać bardziej idealne uziemienie niż przy użyciu zwykłego uziemienia, ale również można wyeliminować wpływ szumów pochodzących z zasilania. Ponadto, obniżając poziom hałasu, możemy spodziewać się pogłębienia ciszy, co pozwoli na bardziej intymne odczuwanie oddechu artystów i faktury dźwięków.

Upkonwersja

Funkcja upconversion wykorzystuje RDOT-NEO (Refined Digital Output Technology NEO), aby płynnie wzmocnić cyfrowe sygnały audio PCM i upconvert ich częstotliwości próbkowania 2, 4 lub 8 razy (maksymalnie 384kHz). RDOT, który stosuje analogową metodę interpolacji wykorzystującą logikę płynności, jest technologią, która została opracowana w celu umożliwienia odtwarzania częstotliwości wyższych niż 20 kHz, które są tracone przez sygnały cyfrowe 44. 1kHz/48kHz. Na podstawie odczytanych informacji, pomiędzy próbkami przebiegu generowane są analogiczne dane, co również skutkuje uzyskaniem danych powyżej 20 kHz.

Odbiornik Bluetooth® obsługuje LDAC, aptX™ HD i inne formaty transmisji w wysokiej rozdzielczości

Oprócz kodeków LDAC™ i LHDC, które mogą przesyłać dane audio z jakością uznawaną za wysoką rozdzielczość (96kHz/24-bit), urządzenie obsługuje również Qualcomm® aptX™ HD, który jest zdolny do transmisji 48kHz/24-bit. Oczywiście, popularne kodeki AAC, Qualcomm® aptX™ i SBC są również obsługiwane, dzięki czemu można łatwo cieszyć się wysokiej jakości bezprzewodowym odtwarzaniem ze smartfonów i cyfrowych odtwarzaczy audio.

Wsparcie dla popularnych i wygodnych funkcji sieciowych, w tym OpenHome i Roon Ready

Wspólne aplikacje sterujące obsługujące OpenHome mogą być używane z UD-701N, który również obsługuje tę platformę. Co więcej, listami odtwarzania w odtwarzaczu UD-701N można zarządzać za pomocą aplikacji TEAC HR Streamer i innych aplikacji sterujących obsługujących OpenHome. Obsługiwane jest również odtwarzanie bez przerw. Dzięki obsłudze Roon Ready można bez ograniczeń korzystać z funkcji oferowanych przez RAAT (Roon Advanced Audio Transport), w tym z wysokiej jakości odtwarzania dźwięku, łatwej i wygodnej obsługi za pomocą aplikacji oraz synchronizowanego odtwarzania w wielu pomieszczeniach.
* Wsparcie dla Roon Ready zostanie dodane w aktualizacji firmware′u udostępnionej po premierze produktu.

Spotify Connect, Tidal, Qobuz i TuneIn (radio internetowe)

Oprócz Spotify Connect, model ten obsługuje również Tidal i Qobuz, czyli subskrypcyjne usługi strumieniowego przesyłania muzyki, które umożliwiają słuchanie bezstratnych nagrań w jakości CD (44,1kHz/16-bit).
* Usługa Tidal Connect zostanie dodana w aktualizacji oprogramowania sprzętowego udostępnionej po premierze produktu.

Technologia transferu Bulk Pet USB umożliwia stabilną transmisję danych

Podczas przesyłania dużych ilości danych cyfrowych za pomocą kabla USB ze źródeł dźwięku o wysokiej rozdzielczości, pojawiają się duże niespójności w obciążeniach przetwarzania zarówno komputera wysyłającego, jak i odbierającego przetwornika C/A USB, i mogą wystąpić zaniki sygnału audio oraz inne problemy. Jednak dzięki technologii transferu Bulk Pet USB ta sama ilość danych jest przesyłana ze stałą prędkością, wyrównując obciążenie przetwarzania obu stron i zapewniając stabilną transmisję danych. Ponieważ zmiany w warunkach obciążenia komputera mogą również wpływać na jakość dźwięku, można wybrać jeden z czterech wstępnie ustawionych trybów transmisji, aby wybrać preferowaną jakość dźwięku.

Cechy konstrukcyjne zapobiegające wibracjom

Konstrukcja pływająca jest wykorzystywana do utrzymania transformatorów, które mogą łatwo powodować wibracje, w izolacji od dolnej płyty. Długość wszystkich bocznych żeberek, które służą do rozpraszania ciepła, została również dostosowana w celu uniknięcia drgań symetrycznych.

Oprócz zastosowania minimalnej ilości śrub mocujących płytki drukowane, TEAC zastosował oryginalne nóżki pinpoint, które wykorzystują nowy mechanizm zapewniający luz w miejscu styku z dolnym panelem, w celu dokładnego wytłumienia wibracji wpływających na jakość dźwięku.
EAC HR Audio Player, który obsługuje odtwarzanie DSD 22. 5MHz w systemach Windows i Mac, udostępniony za darmo

To darmowe, dedykowane oprogramowanie może być używane do łatwego odtwarzania 22. 5Mhz DSD i 384kHz/32-bit PCM, które reprezentują następną generację źródeł dźwięku wysokiej rozdzielczości, z komputerów Windows i Macintosh. Wystarczy uruchomić oprogramowanie i wybrać urządzenie UD-701N podłączone za pomocą kabla USB, aby niezawodnie przesyłać cyfrowe dane audio w optymalnych warunkach. Ponieważ to oprogramowanie jest przeznaczone do użytku z tym modelem, nie ma potrzeby martwić się o problemy, które często występują z ustawieniami audio USB, w tym "brak dźwięku na wyjściu, nawet gdy DAC USB jest rozpoznawany" i "dźwięk jest konwertowany w dół, gdy jest na wyjściu"

TEAC HR Streamer, który umożliwia odtwarzanie w wysokiej rozdzielczości ze smartfonów i tabletów, dostarczany bezpłatnie

Przygotowaliśmy Teac HR Streamer - aplikację do sterowania siecią, własnego projektu, która obsługuje Open Home. Dzięki możliwości tworzenia bibliotek poprzez wczytywanie grafiki i danych znaczników muzycznych z danych utworów już przechowywanych na serwerze NAS, możliwe jest intuicyjne i szybkie wybieranie utworów. Co więcej, możesz wybierać utwory i dodawać je do list odtwarzania według własnego uznania, swobodnie przechodząc między usługami w chmurze i sieciami lokalnymi, w tym plikami audio przechowywanymi na NAS i pamięciach flash USB, a także źródłami FLAC i MQA w serwisach Tidal i Qobuz. TEAC HR Streamer może być używany na urządzeniach z systemem iOS i Android.

SPECYFIKACJA:

DAC TEAC ΔΣ Dyskretny przetwornik C/A × 2
Upkonwertuj 2xFs / 4xFs / 8xFs (maksymalnie 384kHz)
Analogowe wejścia audio: Złącza XLR × 1 para, Impedancja wejściowa 50kΩ, Maksymalny poziom wejściowy 5Vrms
Złącza RCA Pin (pozłacane) × 1 para, Impedancja wejściowa 25kΩ, Maksymalny poziom wejściowy 2. 5Vrms

Cyfrowe wejścia audio USB, Złącza USB typu B × 1, (zgodne z USB2. 0)

Obsługiwane formaty: PCM 16 / 24 / 32bit, 44. 1k / 48k / 88,2k / 96k / 176,4k / 192k / 352,8k / 384kHz
DSD 2. 8M / 5. 6M / 11. 2M / 22. 5MHz

Wejście koaksjalne SPDiF

Złącza RCA Pin (z powłoką ochronną) × 2 pary, Poziom wejściowy 0. 5Vp-p, Impedancja wejściowa 75Ω
Obsługiwane formaty: PCM 16 / 24bit, 32k / 44. 1k / 48k / 88. 2k / 96k / 176. 4k / 192kHz
DSD 2. 8MHz (176. 4kHz/24bit format DoP)

Wejście optyczne Toslink

Złącza prostokątne (TOS) × 2 pary
Poziom wejściowy -24. 0 do -14. 5dBm szczytowy
Obsługiwane formaty: PCM 16 / 24bit, 32k / 44. 1k / 48k / 88. 2k / 96k / 176. 4k / 192kHz
DSD 2. 8MHz (176. 4kHz/24bit format DoP)

ETHERNET

Złącze RJ-45 × 1 (1000Base-T)
Obsługiwane formaty: PCM 16 / 24 / 32bit, 32k / 44. 1k / 48k / 88. 2k / 96k / 176. 4k / 192kHz / 352. 8k / 384kHz (Stereo)
DSD 2,8M / 5,6M / 11,2M / 22,5MHz (Stereo)

Obsługiwane formaty plików: PCM bezstratny FLAC, Apple Lossless (ALAC), WAV, AIFF, MQA, DSD bezstratne DSF, DSDIFF (DFF), DoP
Skompresowane audio MP3, AAC (kontener m4a)
Pamięć USB: Złącza USB typu A × 2 (przód × 1, tył × 1, zgodne z USB2. 0)
Obsługiwany system plików FAT32, exFAT i NTFS z pojedynczą partycją
Obsługiwany format pliku
PCM 16 / 24 / 32bit
32k / 44. 1k / 48k / 88. 2k / 96k / 176. 4k / 192kHz / 352. 8k / 384kHz (Stereo)
DSD 2,8M / 5,6M / 11,2M / 22,5MHz (Stereo)
Obsługiwane formaty plików
PCM bezstratny FLAC, Apple Lossless (ALAC), WAV, AIFF, MQA
DSD bezstratne DSF, DSDIFF (DFF), DoP
Skompresowane audio MP3, AAC (kontener m4a)
Bluetooth®
Bluetooth® wersja 4
Klasa wyjściowa Class2 (zasięg: 10m)
Obsługiwany profil A2DP, AVRCP
Obsługiwane kodeki A2DP LDAC, LHDC, AAC, SBC, Qualcomm®aptX™ audio/HD audio
Ochrona zawartości A2DP SCMS-T
Liczba zapisanych par Maksymalnie 8

Analogowe wyjścia audio

Złącza XLR (pozłacane styki) × 1 para, Impedancja wyjściowa 220Ω
Ustawienia poziomu wyjściowego Do wyboru: stały (0dB), stały (+6dB), zmienny lub wyłączony
Maksymalny poziom wyjściowy 2. 0Vrms (1kHz, pełna skala, obciążenie 10kΩ, FIksowane na 0dB)
4. 0Vrms (1kHz, pełna skala, obciążenie 10kΩ, FIksowane na +6dB)
12Vrms (1kHz, pełna skala, obciążenie 10kΩ, zmienne)

Złącza RCA Pin (pozłacane) × 1 para, Impedancja wyjściowa 180Ω
Ustawienia poziomu wyjściowego Do wyboru: stały (0dB), stały (+6dB), zmienny lub wyłączony
Maksymalny poziom wyjściowy 2. 0Vrms (1kHz, pełna skala, obciążenie 10kΩ, FIksowane na 0dB)
4. 0Vrms (1kHz, pełna skala, 10kΩ laoded, stałe przy +6dB)
6. 0Vrms (1kHz, pełna skala, obciążenie 10kΩ, zmienne)

Wyjścia słuchawkowe

Złącze 4-pin XLR × 1, Oznaczenie pinów Pin1: L+, Pin2: L-, Pin3: R+, Pin4: R-
Złącze 6,3 mm Stereo jack (pozłacane) × 1, 

Maksymalna moc wyjściowa: Zrównoważony 700mW + 700mW (przy obciążeniu 32Ω), Niezbalansowany 500mW + 500mW (32Ω × 1 obciążony)
Obsługiwana impedancja od 16 do 600Ω

Wejście synchronizacji zegara
Złącze BNC (pozłacane) × 1
Częstotliwość wejściowa 10MHz
Impedancja wejściowa 50Ω
Poziom wejściowy

Fala prostokątna Równoważne do TTL
Fala sinusoidalna 0. 5 do 1. 0Vrms
Sterowanie zewnętrzne
Wejście wyzwalające (12V TRIGGER IN)
Złącze 3,5 mm mono mini jack × 1
Poziom wejściowy 12V, 1mA
Wyjście wyzwalające (12V TRIGGER THRU)
Złącze 3,5 mm mono mini jack × 1
Poziom wyjściowy 12V
Maksymalny prąd zasilania 100mA
Jakość dźwięku *Warunki pomiaru: Sygnał wejściowy: 192kHz/24-bit PCM, Wyjście pomiarowe: RCA, Filtr dolnoprzepustowy DAC: Wł
Pasmo przenoszenia 5Hz do 80,000Hz (+1dB/-5dB)
Całkowite zniekształcenia harmoniczne 0. 01% (1kHz, LPF: 20 do 20kHz)
Stosunek sygnał/szum 110dB (waga A, IHF-A)
Zasilanie AC120V, 560Hz (USA/Kanada)
AC230V, 50Hz (UK/Europa)
Pobór mocy 40W
Moc w trybie czuwania 0,4W
Wymiary całkowite 444 (W) × 111 (H) × 334 (D) mm (łącznie z występami)
Waga 11,8 kg
Temperatura pracy od +5℃ do +35℃
Zakres wilgotności roboczej od 5% do 85% (bez kondensacji)
Zakres temperatur przechowywania -20℃ do +55℃