Shanling EM7 - odtwarzacz plików, streamer, wzmacniacz słuchawkowy, przetwornik DAC

 • szt.
 • 11 990,00 zł / szt.
 • Oblicz_raty_duckblue

Shanling EM7 -  odtwarzacz plików, streamer, wzmacniacz słuchawkowy, przetwornik DAC

Shanling EM7 - to wielofunkcyjne urządzenie, pomyślane jako nabiurkowy/desktopowy odtwarzacz plików i streamer z funkcją przetwornika DAC i wzmacniacza słuchawkowego. Przetwornik zbudowany jest na Sabre ES9038PRO

Mimo, że EM7 to w zamyśle projektantów urządzenie desktopowe, ze względu na swoją funkcjonalność i jakość oferowanego brzmienia, może być pełnoprawnym źródłem w dużym, poważnym systemie audio HiFi.

Shanling EM7 to flagowe rozwiązanie z linii EM, w ramach której firma wprowadziła wcześniej niezwykle popularny model EM5. To niezwykle zaawansowane urządzenie typu "all-in-one" (wszystko w jednym), które jednocześnie jest odtwarzaczem audio, streamerem, przetwornikiem cyfrowo-analogowym (DAC) oraz wzmacniaczem słuchawkowy.

EM7 jest niezwykle wszechstronnym i uniwersalnym produktem, który może napędzać słuchawki nauszne, pełnić rolę czystego DAC-a lub przedwzmacniacza, cyfrowego źródła z funkcją streamingu dla innych DAC/AMP-ów i przetworników czy źródła dla słuchawek i głośników Bluetooth. Model został do tego wyraźnie ulepszony względem poprzednika, co dotyczy nie tylko bardziej wydajnego układu DAC i jeszcze mocniejszego wzmacniacza, ale również szybszego procesora, nowszej platformy Android i większego ekranu 1080p.

Shanling EM7 został oparty na autorskim, zamkniętym systemie operacyjnym, który bazuje na platformie Android. Urządzenie może działać więc jako samodzielny desktopowy odtwarzacz audio - użytkownicy nie muszą łączyć się z komputerem, a jedynie podłączyć sprzęt audio do EM5. Co więcej, model umożliwia nie tylko odtwarzanie plików z pamięci lokalnej (karty microSD, dysk USB), ale obsługuje również funkcję streamingu za pośrednictwem usług Qobuz, Spotify i TIDAL lub z pamięci sieciowej (NAS).

Shanling EM7 - w porównaniu do poprzednika - działa na nowszym systemie Android w wersji 10, a do tego jego sercem jest bardziej wydajny układ SoC Snapdragon 665 firmy Qualcomm. Gwarantuje to jeszcze szybsze działanie platformy, w tym aplikacji do streamingu muzyki.

System Android 10 w Shanling EM7 został wzbogacony technologię AGLO (Android Global Lossless Output), której zadaniem jest ominięcie systemowej konwersji próbkowania. Dzięki temu muzyka ze wszystkich aplikacji jest przetwarzana poprawnie i bez strat na jakości, a co za tym idzie - możliwe jest cieszenie się wyższej jakości dźwiękiem.

Shanling EM7 wyróżnia się elegancką obudową z odpornego stopu aluminium, która pięknie prezentuje się na biurku czy salonowym stoliku. Dostępna jest ona w czarnej lub srebrnej wersji kolorystycznej, co umożliwia dopasowanie do innych elementów domowego systemu audio. EM7 wyposażony jest ponadto w większy niż w przypadku poprzednika, 5,8-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości FullHD. Umożliwia on wygodne sterowanie funkcjami urządzenia, a do tego w razie potrzeby można go unieść (nawet pod kątem 60 stopni), co jeszcze podnosi komfort korzystania.

Shanling daje do tego opcję obsługi EM7 z poziomu aplikacji mobilnej Eddict Player, która dostępna jest dla smartfonów i tabletów z systemami Android i iOS. Program umożliwia nie tylko zdalne kontrolowanie odtwarzacza, ale i rzutowanie ekranu streamera, co daje dostęp do wszystkich jego funkcji z odległości.


Sekcja analogowa w Shanling EM7 oparta jest na ES9038PRO, a więc flagowym układzie DAC z linii SABRE firmy ESS Technology. To niezwykle wydajne 8-kanałowe rozwiązanie, które umożliwia obsługę plików PCM do 32-bit/768 kHz oraz DSD do 512x. Układ został do tego precyzyjnie zaimplementowany, co umożliwiło osiągnięcie niezwykle precyzyjnego, czystego i szczegółowego dźwięku.

Shanling w EM7 wykorzystał w pełni zbalansowany moduł wzmacniacza, który oparty jest na autorskiej architekturze firmy OP+BUF. Obwód ten został zaprojektowany specjalnie dla tego modelu (bazuje na wysokiej jakości układach OPA2211, BD139 i BD140), aby idealnie pasował do układu DAC, a do tego gwarantował wysoką moc na wyjściu. Shanling EM7 gwarantuje dzięki temu aż 7 W przy obciążeniu 32 Ω i 1 W przy obciążeniu 300 Ω (dla wyjść zbalansowanych).

Ogromną zaletą urządzenia jest obecność aż czterech wyjść słuchawkowych - zbalansowanych 4,4 mm i XLR oraz niezbalansowanych 6,35 mm i 3,5 mm. Dzięki temu użytkownicy nie muszą używać adapterów, gdy korzystają ze słuchawek z różnymi wtykami.

Firma Shanling w EM7 rozdzieliła system zasilania dla sekcji analogowej i cyfrowej, aby zagwarantować jak najwyższą jakość dźwięku. Analogowe podzespoły napędzane są przez wydajny transformator toroidalny firmy Noratel o niskim poziomie szumu, co umożliwiło osiągniecie czystego i gładkiego dźwięku.

Sekcja cyfrowa w EM7 bazuje z kolei na zasilaczu impulsowym ze specjalnie opracowanym obwodem stabilizującym napięcie. Minimalizuje to szum i redukuje zniekształcenia, które mogłyby zanieczyszczać sygnał.

Możliwości strumieniowania muzyki w Shanling EM7 nie kończą się na preinstalowanych aplikacjach. Produkt obsługuje streaming z wykorzystaniem technologii Airplay lub DLNA, a do tego można go połączyć z własnym serwerem NAS. Szybki i stabilny transfer danych gwarantuje dwuzakresowy moduł Wi-Fi (2,4 GHz i 5 GHz), dzięki któremu streaming zawsze przebiega bezproblemowo.

Shanling EM7 z obsługą Bluetooth z LDAC oraz aptX HD
Model EM7 ma wbudowany moduł Bluetooth (wersja 4.2), który działa dwukierunkowo. Urządzenie może działać tak jako nadajnik (w parze ze słuchawkami), jak i odbiornik sygnału (np. ze smartfonu). Model wspiera do tego popularne kodeki audio, w tym LDAC, LDHC, aptX HD, aptX i SBC (w trybie odbiornika: LDAC i SBC).

Specyfikacja techniczna:

 • wymiary: 252 x 188 x 67,5 mm
 • ciężar: 3,2 kg
 • system: zamknięty, oparty na Android 10
 • ekran: 5,8 cala, IPS LCD, FullHD, dotykowy
 • układ DAC: ESS ES9038PRO
 • konwersja I/V: OPA1611
 • LPF: OPA2211
 • wzmacniacz: OPA2211+BD139+BD140
 • obsługa PCM: do 32-bit/768 kHz; obsługa DSD: do DSD512
 • moc wyjściowa (single ended, 32 Ω): 2,3 W/8,5 Vrms; moc wyjściowa (single ended, 300 Ω): 270 mW/9 Vrms
 • moc wyjściowa (balanced, 32 Ω): 7 W/15 Vrms; moc wyjściowa (balanced, 300 Ω): 1 W/18 Vrms
 • THD+N (balanced): 0,0003%
 • SNR (balanced): 125 dB
 • zakres dynamiczny (balanced): 125 dB
 • separacja kanałów (SNR): 104 dB
 • impedancja wyjściowa (single ended): 1,2 Ω; impedancja wyjściowa (balanced): 2,4 Ω
 • wyjścia słuchawkowe: 4-pin XLR, 4,4 mm, 6,35 mm, 3,5 mm
 • wyjścia analogowe: 2 x 3-pin XLR, 2 x RCA
 • wyjścia cyfrowe: USB, koaksjalne, optyczne
 • wejścia cyfrowe: USB-B, 2 x USB-A, koaksjalne, optyczne
 • obsługa kart: tak, microSD
 • moduł Wi-Fi: dwuzakresowy, 2,4 GHz i 5 GHz
 • moduł Bluetooth: 5.0
 • kodeki audio (nadajnik): LDAC, aptX HD, aptX, SBC; kodeki audio (odbiornik): LDAC, SBC