Rega Planar 8 - Gramofon analogowy + Neo PSU zasilacz gramofonowy (opcje)

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Rega
 • Dostępność: Prosimy o mail w celu potwierdzenia terminu realizacji - kontakt@premiumsound.pl Prosimy o mail w celu potwierdzenia terminu realizacji - kontakt@premiumsound.pl

 • Historia ceny
 • szt
 • 10 699,00 zł / szt
 • Niedostępny
 • Oblicz_raty_duckblue

Rega Planar 8 (Planar8) Gramofon analogowy + Neo PSU zasilacz gramofonowy

 

 

Rega Planar 8

Planar 8 został zainspirowany najlepszym gramofonem Rega - Naiad. Zamiast ewolucji poprzedniego RP8, nowy Planar 8 miał zostać opracowany i skonstruowany tak, by najlepiej przekazać istotę Naiad w przystępnej cenie.

Rega Planar 8

Każdy aspekt Planar 8 został zaprojektowany w taki sposób, aby uzyskać jak najwięcej niuansów z powierzchni winylu. Do wyjątkowo lekkiej plinty, która zapewnia najwyższy poziom wydajności, zostały użyte najbardziej zaawansowane materiały i rozwiązania techniczne. Planar 8 jest dostarczany z nowym ramieniem RB880 i Neo PSU w standardzie, który oferuje elektroniczną zmianę prędkości i zaawansowane sterowanie antywibracyjne, aby zapewnić precyzyjną i całkowitą kontrolę nad silnikiem. Zewnętrzna rama poprzedniego modelu została usunięta i zamieniona na nową stylową, wymienną i jednoczęściową osłonę przeciwpyłową, która zmniejsza całkowitą masę gramofonu.

Planar 8 to drugi gramofon Regi skonstruowany przy użyciu najnowszego ultra lekkiego rdzenia z pianki poliuretanowej Tancast 8. Materiał ten jest umieszczony pomiędzy dwiema warstwami HPL (laminat wysokociśnieniowy). HPL jest wyjątkowo cienki i niezwykle sztywny. Nowa konstrukcja sprawia, że ​szkielet Planar 8 jest o 30% lżejszy niż w modelu RP8, a jednocześnie zapewnia większą sztywność w stosunku do poprzednika.

Rega Planar 8

Dla nowego modelu ramienia RB880 został wprowadzony ulepszony pionowy zespół łożysk skonstruowany przy użyciu aluminium i stali nierdzewnej, o niskiej masie i o znacznie poprawionej stabilności i sztywności. Ramię wykorzystuje zaawansowany zespół łożyskowania z tolerancją zerową, co zapewnia swobodny ruch bez tarcia. Zastosowano cieńszą wagę równoważącą ze stali nierdzewnej, co umożliwia lepszą regulację i kompatybilność.

Planar 8 wykorzystuje trzyczęściowy laminowany szklany talerz. Talerz wykonany jest z dwóch różnych wysokiej jakości rodzajów szkła marki Pilkington. Jedyną częścią gramofonu wymagającą dodatkowej masy jest talerz gramofonu, aby uzyskać stałą prędkość obrotową.

Rega Planar 8

Planar 8 wykorzystuje nisko-wibracyjną technologię silnika. Montowanie przy użyciu najwyższego poziomu sprzężenia, zachowuje wyższą izolację drgań niż jakikolwiek poprzedni model. Ta unikalna metoda montażu usuwa cały nacisk na korpus silnika. Nowe paski napędowe EBLT zapewniają zmniejszone drgania i sztywniejsze mocowanie.

Zasilacz Neo oferuje płynne zasilanie, zaawansowany układ antywibracyjny i precyzyjną elektroniczną regulację prędkości. Wykorzystuje generator RP10 DSP (digital signal processing). Generator DSP dzieli sygnał na dokładną częstotliwość wymaganą do obrócenia talerza z wybraną prędkością. To, wraz z wydajnym wzmacniaczem, generuje 24V, zrównoważony sygnał AC o zniekształceniu mniejszym niż 0.15%, na który nie mają wpływu zmiany napięcia i warunków sieci.

Rega Planar 8

Najważniejsze cechy:

 • napęd paskowy
 • ramię gramofonowe RB880
 • trzyczęściowy laminowany szklany talerz
 • nóżki gramofonowe oddzielają gramofon od podłoża i redukują ryzyko akustycznego sprzężenia zwrotnego

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

 

Specyfikacja techniczna

BUDOWA: ------
PARAMETRY: ------
Wkładka w zestawie: Opcjonalnie
Sterowanie:  Manualny
Typ ramienia:  RB880
Napęd:  Paskowy
Mocowanie:  1/2 cala
Pokrywa: TAK
Silnik: 24W niskoszumny
Talerz: szklany
Prędkości obrotowe: 
 • 33 i 1/3 RPM
 • 45 RPM
SEKCJA AUDIO: ------
Przedwzm. gramofonowy:  NIE
Wyjście USB: NIE
WEJŚCIA/WYJŚCIA: ------
INNE: technologia Double Brace
Zużycie prądu:  7.2W zasilacz
Wysokość: 12.5cm gramofon
5cm zasilacz
Szerokość: 42cm gramofon
18cm zasilacz
Głębokość: 31.5cm gramofon
15.5cm zasilacz
Waga: 4.2kg gramofon
0.6kg zasilacz
Gwarancja: 24 miesiące