Quadral PLATINUM+ TWO - kolumny podstawkowe. OUTLET!!!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Quadral
  • Dostępność: Na miejscu. Na miejscu.
  • para
  • 2 190,00 zł / para
  • Oblicz_raty_duckblue

Quadral PLATINUM+ TWO  - kolumny podstawkowe

Firma Quadral wprowadza do swojej oferty pełen przekrój nowych kolumn głośnikowych w nowej linii PLATINUM +. W jej skład wchodzą cztery modele. Dwa z nich to potężne kolumny podłogowe: „nine” i „seven”, „two” to ekskluzywny monitor podstawkowy, a „one” to głośnik centralny.

We wszystkich produktach linii zastosowano głośniki niskotonowe i średniotonowe z membranami ALTIMA®, oraz pierścieniowe głośniki wysokotonowe RiCom+, zapewniające przetwarzanie najwyższych częstotliwości, aż do 48kHz.

W modelach podłogowych: „nine” i „seven” zastosowano bardzo ciekawą konstrukcję komory ciśnieniowej. Solidne przetworniki basowe, wyposażone w duże magnesy i membrany ze stopu Altima® (aluminium, tytan, magnez), umieszczono poziomo w komorach górnej i dolnej i skierowane są „twarzami” do siebie. Wypromieniowane przez nie ciśnienie akustyczne zostaje skompresowane, zniekształcenia wynikające z niedokładności konstrukcyjnych przetworników zostają zminimalizowane, a szybki, mocny i dynamiczny bas wydostaje się z komory na zewnątrz przez przezroczyste akustycznie przednią i boczne ścianki. Przetworniki średniotonowe ustawione są w konfiguracji D‘Appolito W modelach podłogowych wentylowane są obie komory. Model podstawkowy „two” ma jeden tunel bass reflex, natomiast głośnik centralny „one” wyposażony jest w membranę bierną.

Modele serii „PLATINUM +” zbudowane są z grubych płyt MDF i posiadają wewnętrzne wzmocnienia. Kolumny podłogowe wyposażone są mocne aluminiowe poprzeczki mocowane od spodu do podstawy, w które wkręcane są duże kolce stabilizujące całość, mogące być, w razie potrzeby, osłonięte gumowymi zaślepkami. Zwrotnice niskotonowa i średniotonowa/wysokotonowa znajdują się na oddzielnych płytach co minimalizuje interferencje między elementami. Na tylnym panelu, wszystkich konstrukcji umieszczono przełącznik migowy, regulujący dynamikę najwyższych tonów. Wewnątrz zastosowano solidne okablowanie, a najwyższej klasy wejściowe gniazda głośnikowe akceptujące grube przewody, wtyki bananowe i widełki.

 

PARAMETRY PODSTAWOWE

Moc ciągła

200 W

Moc szczytowa

300 W

Skuteczność

89 dB

Impedancja

4 Ω

Pasmo przenoszenia

23-48000 Hz

 

PARAMETRY GŁOŚNIKÓW

Głośnik wysokotonowy

RiCom+

Głośnik średniotonowy

2 x 155 mm quadral ALTIMA®

Gł. niskotonowy

2 x 210mm quadral ALTIMA®

 

KONSTRUKCJA

Rodzaj

Dwudrożna

Typ obudowy

Komora ciśnieniowa, bassreflex

Wysokość

1180 mm

Szerokość

250 mm

Głębokość

405 mm