Pro-Ject X2

 • szt.
 • 5 150,00 zł / szt.
 • Niedostępny
 • Oblicz_raty_duckblue

Gramofon X2 - gramofon z wkładką MM 2M Silver.

W 1991 roku Pro-Ject rozpoczął rewolucję w HiFi wprowadzając gramofon Pro-Ject 1. Nowy wysokiej klasy, niskobudżetowy gramofon w czasach gdy królował CD. Wbrew wszelkim przeciwnościom zainteresowaliśmy się analogowym dźwiękiem w czasach gdy inni się odwracali a sukces polegał na spełnieniu trzech krytycznych kryteriów:

 • Prosta, ale poprawna technicznie konstrukcja
 • Cenne materiały wysokiej jakości
 • W pełni rzemieślnicy, inżynierowie-eksperci, wyprodukowani w UE

Ta konstrukcja gramofonu połączona z naszą podstawową filozofią i poświęceniem posiada wszystkie cechy, które naprawdę przenoszą winylowe słuchanie na najwyższy poziom. Ale jak to bywa wiele osób wciąż chce więcej. Byli gotowi zainwestować więcej. Tak dobry gramofon ciężko jest poprawić, ale są na to sposoby. Nie było czasu na wymyślanie koła od nowa, ponieważ podstawowa inżynieria P1, a teraz X1, była już i jest idealna. Zamiast tego ulepszyliśmy wcześniejsze technologie:

 • Surowce użyte do produkcji są znacznie wyższej jakości, ale również trudniejsze do pozyskania.
 • Wybrane komponenty są większe, cięższe, bardziej masywne i solidne, co zapewnia lepszą wydajność i lepszą jakość wykonania.

Niewiele firm jest gotowych pójść o krok dalej, ponieważ jest to trudny krok i - jak zawsze - musi być starannie zrównoważony kosztami. Podejmowanie niewłaściwych decyzji może szybko doprowadzić do zmniejszenia zysków.
Chcemy, aby X2 podniósł niewiarygodnie wysokie standardy ustalone przez jego mniejszego brata X1. X2 został stworzony dla tych, którzy czerpią radość z drobnych szczegółów, jakości wykonania, wysokiej jakości materiałów.


Strukturalnie X2 jest wspierany przez swoją dużą, ciężką, gęstą i sztywną strukturę MDF, redukując niepożądane rezonanse do prawie niezauważalnych poziomów. Dodając tę ​​dodatkową masę X2 jest jeszcze cichszy, dzięki czemu reprodukcja winylu staje się bardziej szczegółowa i precyzyjna. Wewnątrz znajduje się wyrafinowana płytka generatora prądu stałego/przemiennego, która w połączeniu z płytką sterowania prędkością zapewnia czyste i stabilne zasilanie cichego układu silnika. Ramię jest dłuższe - ma długość 9 cali - a rurka ma większą średnicę. Ramię jest typu sandwich z węgla / aluminium co zapewnia lepsze tłumienie wewnętrzne. Oznacza to również, że całe łożysko ramienia jest ulepszone w celu skompensowania dodatkowej masy; w sumie śledzenie będzie bardziej precyzyjne, stabilne i dokładne. Zwiększona masa sprawia, że ​​ramię doskonale pasuje do wkładek MC. Przeciwwaga z tłumieniem TPE zmniejsza rezonanse wkładki nawet o 50%.

Precyzyjna izolacja silnika:
Dobry silnik sam w sobie jest już bardzo cichy. Aby uzyskać najlepszą wydajność poprawiliśmy zawieszenie silnika. Umożliwi to silnikowi pracę stabilną i wolną od wpływów zewnętrznych. Pozostałe wibracje są tłumione i eliminowane, więc nie są przenoszone na plintę, talerz i wkładkę. Zawieszenie silnika X2 jest starannie wyważone i zainstalowane na precyzyjnie dostrojonym pasku TPE; w ten sposób obudowa silnika jest skutecznie odizolowana od cokołu głównego w celu uzyskania optymalnej wydajności. Silnik swobodnie "pływa" w płaszczyźnie poziomej, będąc całkowicie odizolowanym.

Wkładka wysokiej klasy:
X2 został stworzony dla każdego kto kocha winyle. Dostarczany jest z wkładką Pick it 2M Silver lub bez.

Bardziej audiofilski:
Zastosowano aluminiową podstawę ramienia zamiast taniego plastikowego kołnierza dla lepszego i sztywniejszego mocowania do plinty z regulacją azymutu i VTA.

Lepsze stopy:
Izolowane nóżki warstwowe Alu / TPE z regulacją wysokości.

Lepszy kabel:
Wszystkie nasze gramofony są dostarczane z wysokiej jakości przewodem gramofonowym RCA. Nasz Connect it E to częściowo zbalansowany kabel o niskiej pojemności z doskonałym ekranowaniem. W porównaniu z innymi cyfrowymi i analogowymi źródłami muzyki sygnał pochodzący z wkładki gramofonu ma bardzo delikatny charakter, a tanie kable RCA często nie zapewniają idealnych warunków do dostarczenia sygnału gramofonowego do wzmacniacza. Connect it E jest specjalnie zaprojektowany do tego właśnie celu.

Projekt jest starannie dopracowany, aby oferować najważniejsze funkcje w najlepszej cenie, a wszystko to w połączeniu z dziesięcioletnim doświadczeniem Pro-Ject w tworzeniu najlepszych gramofonów bez obciążania budżetu:

 • MDF jest 2-3 razy droższy niż standardowe płyty wiórowe, nie wspominając o plastikowej obudowie, ale brzmi znacznie lepiej.
 • Luksusowe 8 warstw lakieru X2 i ręcznie polerowane wykończenie są 3-4 razy droższe niż zwykłe folie.
 • Wewnątrz znajduje się płytka generatora prądu stałego / przemiennego, która w połączeniu z płytką sterowania prędkością zapewnia czyste i stabilne zasilanie cichobieżnego silnika. Są to dodatkowe koszty, ale działa o wiele lepiej niż zwykły silnik prądu przemiennego zasilany bezpośrednio.

Aby jeszcze bardziej poprawić wydajność, silnik jest odłączony od cokołu głównego za pomocą nowego układu zawieszenia silnika.
W X2 silnik napędza nowy, ciężki, nierezonansowy Acrylowy talerz za pośrednictwem układu napędu i najwyższej jakości łożyska głównego zapewniającego płynny obrót. Jest to idealna platforma, na której można umieścić cenne płyty winylowe, gwarantując absolutną niezawodność wykonania.
X2 jest także lepszy od swoich poprzedników dzięki super sztywnemu, doskonale hartowanemu ramieniu z konstrukcji Carbon / Alu. Ta 9-calowa konstrukcja ramienia jest niesamowicie lekka i sztywna, z ulepszoną odpornością na zakłócenia zewnętrzne. Ramię zbudowane jako jednoczęściowy monolit bez headshella powodującego rezonans pozwala również ustawić azymut i VTA, oferując elastyczność, o którą prosi tak wiele osób, szczególnie w tym i nawet niższych przedziałach cenowych.
Ramię jest następnie obciążane przeciwwagą tłumioną TPE, co dodatkowo zmniejsza rezonanse wkładki i ramienia.

X2 dostarczany jest z wkładką Pick it 2M Silver premium lub bez niej, wyprodukowaną przez ekspertów od wkładek Ortofon wyłącznie dla gramofonów Pro-Ject i może być gotowy do pracy w ciągu kilku minut od rozpakowania. W zestawie znajdują się również nasze kable Connect-IT E RCA, częściowo zbalansowany kabel o niskiej pojemności z doskonałym ekranowaniem zoptymalizowanym do użytku z gramofonem.
Wreszcie, stopy o regulowanej wysokości w konstrukcji warstwowej Alu / TPE są bardzo ekskluzywną, ale niezbędną funkcją pozwalającą na wypoziomowanie gramofonu i skuteczne odizolowanie go od powierzchni, na której jest postawiony.

X2 jest dostępny w czterech wykończeniach; najwyższej jakości fornir z drewna orzechowego, luksusowa czarna 8-warstwowy lakier o wysokim połysku lub czarna satyna lub biała 8-warstwowa ręcznie polerowana satynowa farba.

 

Dane techniczne:

 • Prędkości 33, 45, 78 (elektronicznie zmieniane)
 • Napęd paskowy
 • Talerz 30mm acryl, 2 kg
 • Główne łożysko: stal nierdzewna
 • Odchyłka prędkości: 33: +/-0,25%; 45: +/-0,20%
 • Kołysanie: 33: +/-0,12%; 45: +/-0,10%
 • SNR: 70 dB
 • Ramię 9” carbon/aluminium
 • Efektywna długość ramienia 9"/230 mm
 • Masa efektywna ramienia 13.5 g
 • Overhang 18.0 mm
 • Tracking force 0 - 30mN (18mN rekomendowana dla Pick it 2M Silver)
 • Akcesoria w zestawie 15V DC / 800 mA zasilacz, pokrywa, Connect it E Phono RCA kabel, mata
 • Zużycie energii 4.5 W max / 0.3 W czuwanie
 • Wymiary 460 x 150 x 340 mm (WxHxD)
 • Waga 10 kg net