Pro-Ject Stream Box S2 Ultra

  • szt.
  • 3 590,00 zł / szt.
  • Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue

Pro-Ject Stream Box S2 Ultra - odtwarzacz strumieniowy i plików.

W czasach coraz większego zainteresowania serwisami streamingowymi, takimi jak TIDAL czy Spotify, użytkownicy sprzętu audio szukają rozwiązań, które pozwolą im korzystać z tych serwisów poprzez swój sprzęt hi-fi. Wiele spóśród oferowanych do tej pory urządzeń nie miało opcji streamingu, czy to z powodu tego, że powstały w czasach, kiedy jeszcze nikomu nie śniło się o tej technologii, czy ze względu na to, że nie takie miało być ich przeznaczenie. Rozwiązaniem do tej pory była wymiana takiego urządzenia na nowszy model, strumieniowanie poprzez Bluetooth, lub proste podłączenie analogowe smartfona lub tabletu do wzmacniacza.

Nadszedł czas na nowoczesne rozwiązanie proponowane przez Pro-Ject. Rodzina Box Design właśnie powiększyła się o Stream Box S2 Ultra, urządzenie wypełniające lukę między proponowanymi wyżej opcjami. Oferuje ono nowoczesne rozwiązania w postaci wejść sieciowych (Ethernet i Wi-Fi) i wyjścia USB A, które zostało zoptymalizowane specjalnie pod sygnał audio. Z używaniem Stream Box S2 Ultra nie wiążą się, jakże częste, problemy z niezgodnością plików, urządzenie to bowiem działa na zasadzie mostka, przekazując pliki bezpośrednio do podpiętego DACa. W związku z tym, że większość DACów ma tylko jedno wejście USB, Pro-Ject zaprojektował Stream Box S2 Ultra aby działało jak USB-detox: wystarczy podpiąć PC do wejścia micro USB na urządzeniu, a DAC do wyjścia audio - w ten sposób można wyczyścić sygnał z PC, jednocześnie ciesząc się muzyką płynącą z komputera.

Nowa aplikacja sterująca (pod iOS lub Android) działa na zasadzie opensource, z pełnym wsparciem coraz szerszej społeczności, co gwarantuje jej nieustanny rozwój w kierunku funkcjonalności.

Stream Box S2 Ultra jest w pełni sterowalny z poziomu smartfonów, jak również przeglądarki internetowej. Oferuje wsparcie najpopularniejszych obecnie serwisów streamingowych: Spotify i TIDAL. Przez zaimplementowanie Shoutcast Pro-Ject zapewnił możliwość słuchania radiowych rozgłośni internetowych.

Umieszczone na tylnej ścianie urządzenia wyjście HDMI pozwala na podpięcie do Stream Box S2 Ultra monitora. W ten sposób zyskujemy dostęp do graficznego interfejsu, z poziomu którego można zarządzać streamerem. Natomiast implementacja Shairport rozszerza możliwości przesyłu danych dla wszystkich użytkowników iDevice.

Stream Box S2 Ultra ma dwa wejścia USB, jedno na panelu frontowym i jedno na tylnym. Oba dają możliwość podpięcia zewnętrznego urządzenia magazynującego, np dysku przenośnego. Przy tej formie transmisji danych wspierane są pliki do PCM 32 bit / 352.8 kHz i DSD 256. Jeśli jesteś fanem MQA dobra wiadomość jest taka, że pliki tak zakodowane przekazywane są bez żadnej ingerencji do DACa, dzięki czemu nie ma mowy o problemach z kompatybilnością.

Pro-Ject wspiera Roon, stąd Stream Box S2 Ultra przygotowany jest do pracy z tym serwisem - wystarczy wybrać Stream Box S2 Ultra z poziomu interfejsu Roon i rozpocząć transmisję danych.

Taka ilość funkcji pozwala patrzeć w przyszłość bez lęków o to, czy za kilka lat nie będzie trzeba wymieniać Stream Box S2 Ultra na coś bardziej nowoczesnego. Stream Box S2 Ultra to czysta nowoczesność w kompaktowym wydaniu. W duecie z Pre Box S2 Digital stanowią najbardziej wszechstronny i audiofilski set w swojej klasie cenowej.