Ortofon ST-80 SE

  • szt.
  • 8 299,00 zł / szt.
  • Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue

Ortofon ST-80 SE - transformator do wkładek mc

Transformatory Ortofona ST oferują coś wyjątkowego – pozwalają cieszyć się prawdziwym, niezniekształconym dźwiękiem z wkładek z ruchomą cewką.

Po co używać transformatora?

Transformatory (Step-Up Transformers - ST) to ciekawa opcja dla każdego, kto posiada wkładkę Moving Coil (MC) i chce znacznie poprawić zarówno jakość dźwięku, jak i jego charakter. Po prostu dobry transformator to najlepszy sposób na odsłuchanie wkładki MC.

Ponieważ moc wyjściowa wkładek MC jest niższa niż wkładek MM, do ich pełnego wykorzystania wymagane jest większe wzmocnienie, zapewniane przez przedwzmacniacze gramofonowe MC lub ST. Chociaż oba urządzenia spełniają ten wymóg, różnią się między sobą pod względem charakteru wzmocnionego dźwięku. Tutaj ST są często postrzegane jako lepsze; są całkowicie pasywne i oferują wyjątkową wydajność i jakość dźwięku.

Struktura zniekształceń harmonicznych i intermodulacyjnych jest zdecydowanie różna w przypadku przedwzmacniaczy MC i transformatorów do wkładek MC. Podczas gdy przedwzmacniacz MC ma stałą rezystancyjną impedancję wejściową, ST ma impedancję wejściową zależną od częstotliwości. Zniekształcenia harmoniczne wytwarzane przez ST są najwyższe przy najniższych częstotliwościach i maleją wraz ze wzrostem częstotliwości, podczas gdy w większości przedwzmacniaczy MC zniekształcenia rosną wraz ze wzrostem częstotliwości. W połączeniu ze znacznie niższymi zniekształceniami intermodulacyjnymi (IMD), dźwięk wytwarzany przez ST będzie znacznie bardziej otwarty, dynamiczny, przestrzenny i naturalny.

Oferując kompatybilność z większością wkładek z ruchomą cewką, transformatory Ortofon zwiększą wydajność każdej wkładki MC o niskiej mocy wyjściowej i niskiej impedancji.

Transformator dual mono ST-80 SE firmy Ortofon to nasz topowy model. Zbudowany jest z transformatorów ekranowanych magnetycznie w obudowach z permaloju, które wstawione są w solidne cylindry wyfrezowane z litego aluminium. Masywna metalowa obudowa skutecznie redukuje wpływ wibracji i innych zewnętrznych źródeł zakłóceń, zapewniając jednocześnie najlepszą wydajność przy niskim poziomie szumów i najwyższej separacji kanałów.

Wewnętrzne okablowanie typu „punkt-punkt” jest wykonane z izolowanego teflonem, solidnego drutu miedzianego OFC pokrytego złotem. Wraz z wysokiej jakości pozłacanymi gniazdami RCA, zapewniona jest optymalna transmisja sygnału i integralność bez żadnych podbarwień.

Dzięki znacznej wadze wynoszącej 1,5 kg, stabilność funkcjonalna transformatora jest znakomita. ST-80 SE zapewnia szczegółową reprodukcję z odrobiną ciepła.

Transformator dla koneserów ST-80SE jest szczególnie polecany do współpracy z pickupami SPU, a także do: MC A95, MC Anna, Xpression i MC Windfeld.