Ortofon ST-70

  • szt.
  • 5 299,00 zł / szt.
  • Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue

Ortofon ST-70 - transformator do wkładek mc

Transformatory Ortofona ST oferują coś wyjątkowego – pozwalają cieszyć się prawdziwym, niezniekształconym dźwiękiem z wkładek z ruchomą cewką.

Po co używać transformatora?

Transformatory (Step-Up Transformers - ST) to ciekawa opcja dla każdego, kto posiada wkładkę Moving Coil (MC) i chce znacznie poprawić zarówno jakość dźwięku, jak i jego charakter. Po prostu dobry transformator to najlepszy sposób na odsłuchanie wkładki MC.

Ponieważ moc wyjściowa wkładek MC jest niższa niż wkładek MM, do ich pełnego wykorzystania wymagane jest większe wzmocnienie, zapewniane przez przedwzmacniacze gramofonowe MC lub ST. Chociaż oba urządzenia spełniają ten wymóg, różnią się między sobą pod względem charakteru wzmocnionego dźwięku. Tutaj ST są często postrzegane jako lepsze; są całkowicie pasywne i oferują wyjątkową wydajność i jakość dźwięku.

Struktura zniekształceń harmonicznych i intermodulacyjnych jest zdecydowanie różna w przypadku przedwzmacniaczy MC i transformatorów do wkładek MC. Podczas gdy przedwzmacniacz MC ma stałą rezystancyjną impedancję wejściową, ST ma impedancję wejściową zależną od częstotliwości. Zniekształcenia harmoniczne wytwarzane przez ST są najwyższe przy najniższych częstotliwościach i maleją wraz ze wzrostem częstotliwości, podczas gdy w większości przedwzmacniaczy MC zniekształcenia rosną wraz ze wzrostem częstotliwości. W połączeniu ze znacznie niższymi zniekształceniami intermodulacyjnymi (IMD), dźwięk wytwarzany przez ST będzie znacznie bardziej otwarty, dynamiczny, przestrzenny i naturalny.

Oferując kompatybilność z większością wkładek z ruchomą cewką, transformatory Ortofon zwiększą wydajność każdej wkładki MC o niskiej mocy wyjściowej i niskiej impedancji.

Ortofon ST-70 stworzony został dla wymagających audiofilów i melomanów. Łączy w sobie doskonałe komponenty ze światowej klasy inżynierią, zapewniając niezrównaną wręcz jakość reprodukowanego dźwięku.

Bardzo dobre transformatory Lundahl ™, zostały otoczone dodatkowo specjalną osłoną mu-metalową. Dzięki temu słuchacze mogą być pewni, że każdy szczegół w złożonej gamie dźwięków wchodzących w skład utworu muzycznego jest odtwarzany z absolutną czystością, bez wewnętrznych i zewnętrznych zakłóceń. Transformator ST-70 jest jednym z najcichszych i najbardziej odkrywczych transformatorów na rynku.

Konstrukcja dual mono zastosowana w ST-70, zapewnia niezależne obwody dla każdego kanału, co skutkuje eliminacją przesłuchów i generowaniem dodatkowych zniekształceń. Daje to czystszą, wyraźniejszą reprodukcję ze znacznie zwiększonym efektem stereo. Niezależnie od odtwarzanej kompozycji, ekspansywna separacja kanałów w ST-70 zapewnia prawdziwy realizm i dokładny balans tonalny pozbawiony podbarwień.

Dzięki wyborowi wzmocnienia (24 dB lub 30 dB) ST-70 zachowuje kompatybilność z większością istniejących na rynku wkładek MC. Transformator ST-70 jest idealnym partnerem dla serii Ortofon Cadenza.