Ortofon Quintet Bronze - wkładka gramofonowa MC

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Ortofon
  • Dostępność: Na miejscu. Na miejscu.

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 3 299,00 zł brutto
  • szt.
  • 3 199,00 zł / szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Ortofon Quintet Bronze - wkładka gramofonowa MC.

Geneza serii Quintet

Nie ma lepszego dowodu, na wierność audiofilskim wartościom marki Ortofon, niż jej zaangażowanie w stałe udoskonalanie jakości uzyskiwanego dźwięku analogowego i nieustający rozwój nowych modeli wkładek gramofonowych. Począwszy od 1948 roku Ortofon wprowadził około 100 różnych modeli wkładek MC (Moving Coil). Wierzymy, że wkładki z serii Quintet są więcej niż godnymi sukcesorami długiej linii modeli, dzięki której Ortofon stał się światowym liderem w produkcji wkładek gramofonowych.

Seria MC Quintet jest owocem naszych nieustannych badań i innowacji

Seria MC Quintet odzwierciedla bezkompromisowe zaangażowanie marki Ortofon w zapewnienie możliwie najbardziej precyzyjnej i dokładnej reprodukcji pozbawionej podbarwień.

Do produkcji korpusu użyto specjalnego tworzywa termoplastycznego ABS (akrylonitryl / butadien / styren). Ten lekki, odporny na uderzenia materiał nadaje się doskonale do formowania wtryskowego i zapewnia wyjątkowo trwałą powierzchnię odporną na zarysowania.

Aby uzyskać optymalną moc wyjściową, zastosowano magnesy neodymowe.

Niska impedancja wewnętrzna sprawia, że wkładka jest mniej wrażliwa na obciążenie, a tym samym zapewnia kompatybilność z najszerszą gamą przedwzmacniaczy gramofonowych i transformatorów.

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom wielu godzin nowych i odkrywczych wrażeń podczas słuchania ich cennej kolekcji płyt winylowych.

Każda z pięciu wkładek serii Quintet ma swoją indywidualną ekspresję dźwiękową, a wszystkie pięć modeli razem stanowią całość złożoną z pięciu klasycznych wariacji:

MC Quintet Mono to prawdziwie monofoniczna wkładka do odtwarzania monofonicznych mikrorowkowych płyt winylowych

MC Quintet Red jest wszechstronną wkładką, która zapewnia dynamiczny, otwarty dźwięk o delikatnie ciepłym charakterze

MC Quintet Blue dodaje więcej dynamiki i rozdzielczości, brzmi bardziej otwarcie i wydobywa więcej detali

MC Quintet Bronze dodaje jeszcze więcej szczegółów i rozdzielczości, jednakże w bardzo zrównoważony sposób, z poszanowaniem dla poszczególnych elementów

MC Quintet Black S to najlepsza ze wszystkich, podążająca za rytmem z wyjątkową rozdzielczością i zapewniająca najdokładniejsze dotarcie do najdrobniejszych szczegółów każdej płyty

Łatwość użycia

Montowanie wkładek Quintet od góry przy użyciu dołączonych śrub jest proste i bezpieczne. Aluminiowa rama posiada gwintowane otwory montażowe, dzięki czemu jest ona łatwa w instalacji za pomocą śrub 5 mm lub 7 mm, w zależności od grubości główki.

Kąty proste wkładek serii Quintet, jej geometryczne linie, widoczność igły i duża odległość między powierzchnią płyty a dnem wkładki ułatwiają prawidłowe zamontowanie i kalibracji wkładki i ramienia. Seria Quintet zapewnia doskonałe rezultaty z większością popularnych ramion gramofonowych.

Kompatybilność z ramionami marki Rega:

W wypadu marki REGA wysokość od końcówki igły do górnej powierzchni mocowania wkładki jest niższa niż standardowa. Dlatego też konieczne by było zastosowanie podkładki, aby zapewnić prawidłowe ustawienie wkładki Ortofon.

Regulacja wysokości ramienia Rega jest prosta dzięki zestawowi podkładek marki Acoustic Signature. Umożliwia on regulację wysokości od 0,5 mm do 3,5 mm w precyzyjnych krokach co 0,5 mm - bez konieczności demontowania ramienia. Poluzuj po prostu śruby, włóż podkładkę AS-Spacer, a następnie ponownie dokręć śruby. Twoje ramię będzie gotowe do odtwarzania.

Podkładki o grubości 3,2 - 4 mm powinny być wystarczające w wypadu wkładek Quintet

Quintet Bronze:
Smukły profil diamentowej igły Nude Fine Line śledzi informacje o nawet najwyższych częstotliwościach, co czyni z Quintet Bronze pozycję obowiązkową dla wnikliwych słuchaczy.

Dodatkowo jej większa powierzchnia styku zapobiega zniekształceniom i zużywaniu się płyty. Dźwięk jest bardzo wyważony pod każdym względem. Muzyka klasyczna odtwarzana jest z mocą i otwartą przestrzenią wokół każdego z instrumentów.

Doskonałym dopełnieniem wkładki MC Quintet Mono będzie transformator ST-7. Do współpracy z wkładkami rekomendowany jest headshell LH-4000.

 

 

Napięcie wyjściowe przy 1kHz, 5cm/sec. - 0.3 mV

Balans kanału przy 1 kHz - < 1.2 dB

Separacja kanału przy 1 kHz - > 23 dB

Separacja kanału przy 15 kHz - > 15 dB

Zakres częstotliwości przy - 3dB - 20 -25.000 Hz

Pasmo przenoszenia 20-20.000 Hz - +/-1.5 dB

Zdolność trackingu przy 315 Hz przy zalecanej sile śledzenia *) - 80 µm

Podatność dynamiczna - 15 µm/mN

Typ igły - Nude Fine Line

Promień końcówki igły - r/R 8/40 µm

Zakres siły śledzenia - 2.1-2.5 g (21-25 mN)

Zalecana siła śledzenia - 2.3 g (23 mN)

Kąt nachylenia igły - 20°

Impedancja wewnętrzna, rezystancja DC - 5 Ohm

Zalecana impedancja cyklu ładunkowego - > 20 Ohm

Materiał korpusu wkładki - ABS/Aluminium

Materiał przewodu cewki - czysta miedź 4N

Kolor wkładki - Bronze

Masa wkładki - 9 gram

*) Typowa wartość