Ortofon 2M 78 PnP MK II

  • szt.
  • 749,00 zł / szt.
  • Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue

Ortofon 2M 78 PnP MK II - wkładka gramofonowa

PnP
Wyjątkowe rozwiązanie Plug-and-Play MkII

Głowica 2M to praktyczne i eleganckie rozwiązanie dla naszych klientów, którzy oczekują bezpośredniego i nieskomplikowanego montażu i wymiany na ich ramionach S-kształtnych. Połączenie 2M Headshell i wkładki 2M Series nadaje gramofonowi wyjątkowości!

Cechy:
- Uniwersalne mocowanie pasujące do szerokiej gamy ramion S-kształtnych.

- Masa z zamontowaną fabrycznie wkładką 2M - 20 g.

- Korpus głowicy wykonany jest ze specjalnej mieszanki stosowanej w przemyśle medycznym, zapewniającej wysoką sztywność przy jednoczesnej redukcji niepożądanych wibracji

- Elegancki design hi-tech

- Długość 52mm. Głowica z zamontowaną fabrycznie wkładką 2M zapewnia prawidłowe ustawienie Baerwalda z ramionami TA-110 / TA-210 marki Ortofon, podobnie jak w wypadku większości ramion z mocowaniem uniwersalnym

Uwaga: dostępne jedynie z zamontowaną fabrycznie na głowicy wkładką 2M.

 

Seria 2M została zaprojektowana z myślą o precyzyjnym i dokładnym odczycie informacji z rowka płyty.

Seria 2M została opracowana we współpracy z duńskim projektantem wzornictwa przemysłowego Møllerem Jensenem - tym samym, który zaprojektował wielokrotnie nagradzane wkładki MC serii Jubilee i Kontrapunkt. Zainspirowana fasetami diamentu, którego kontury z wdziękiem odczytują rowki na powierzchni płyty, szlachetna elegancja 2M stanowi doskonałe połączenie formy i funkcjonalności.

Nazwę 2M wybrano spośród wielu propozycji. Zależało nam przede wszystkim na nowoczesnej nazwie, która byłaby łatwa do wymówienia i zapamiętania, dlatego też wybrano nazwę alfanumeryczną. 2M oznacza MM, co jest skrótem od Moving Magnet - ruchomego magnesu.

Oczywiście 2M to nie tylko kolejna ładna buzia. Wkładka ta została zaprojektowana zgodnie z najwyższymi standardami i jest przykładem bezkompromisowego zaangażowania firmy Ortofon w zapewnienie możliwie najbardziej precyzyjnej i dokładnej reprodukcji dźwięku pozbawionej odbarwień.
Każda z wkładek z serii 2M charakteryzuje się indywidualną ekspresją dźwiękową, a wszystkie pięć modeli razem tworzy zespół pięciu klasycznych wariacji:

2M Mono SE, 2M Mono i 2M 78 to wkładki monofoniczne do odtwarzania monofonicznych płyt winylowych

2M Red to wkładka uniwersalna, która zapewnia otwarty, dynamiczny dźwięk o delikatnie ciepłym charakterze

2M Blue dodaje dynamikę I rozdzielczość, ma bardziej otwarte brzmienie i odtwarza więcej detali

2M Bronze zapewnia jeszcze więcej detali i rozdzielczości lecz w bardziej równomierny sposób, w którym brane są pod uwagę różnorodne aspekty

2M Black to najlepsza ze wszystkich, wydobywająca informacje z rowka każdej płyty z najwyższa wiernością I dokładnością

Seria wkładek 2M zawiera charakterystyczne dla Ortofona piny z dzielonymi biegunami, wynalazek, który umożliwia wkładkom z ruchomym magnesem uzyskanie płaskiej reakcji częstotliwościowej, podobnej jak w wypadku wkładki z ruchomą cewką. Piny z dzielonymi biegunami zostały opracowane przez Ortofon i pierwotnie były prezentowane w linii 500 i w linii OM Super.

Zoptymalizowaliśmy konstrukcje pod względem łatwości montażu wkładki, a także jej masy i rozmiaru, aby pasowała ona do większości oferowanych obecnie na rynku gramofonów. Seria 2M zapewnia doskonałą kompatybilność z wieloma systemami odtwarzania i z szeroką gamą przedwzmacniaczy gramofonowych.

Żywotność igły: przy odpowiedniej pielęgnacji możliwe jest do 1000 godzin pracy bez uszczerbku na osiągach.

Kompatybilność igieł z serii 2M

Konfiguracje mechanizmów, cewek i magnesów serii 2M nie są identyczne: Red i Blue są identyczne, podobnie jak Bronze i Black, tak samo prawdziwe monofoniczne warianty 2M Mono i 2M 78. Igły serii 2M są również wymienne w poniższych kombinacjach:

- 2M Red, 2M Blue i 2M Silver

- 2M Bronze i 2M Black

- 2M Mono i 2M 78

Kompatybilność z ramionami marki Rega:

W wypadu marki REGA wysokość od końcówki igły do górnej powierzchni mocowania wkładki jest niższa niż standardowa. Dlatego też konieczne by było zastosowanie podkładki, aby zapewnić prawidłowe ustawienie wkładki Ortofon. Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi konfiguracji wkładki i wyrównaniu ramienia w naszym FAQ.

Regulacja wysokości ramienia Rega jest prosta dzięki zestawowi podkładek marki Acoustic Signature. Umożliwia on regulację wysokości od 0,5 mm do 3,5 mm w precyzyjnych krokach co 0,5 mm - bez konieczności demontowania ramienia. Poluzuj po prostu śruby, włóż podkładkę AS-Spacer, a następnie ponownie dokręć śruby. Twoje ramię będzie gotowe do odtwarzania.

Podkładki o grubości 3,2 - 4 mm powinny być wystarczające w wypadu wkładek 2M

2M 78
Cechy:

- ulepszony mechanizm, zapewniający wysoki poziom dźwiękowej dokładności.

- Diament o szlifie sferycznym, który jest idealny do odtwarzania płyt szelakowych 78 obr./min., wymagających większego profilu igły.

- korpus wkładki wykonany jest z przyjaznego dla środowiska materiału Hopelex, który zapewnia dużą sztywność eliminując jednocześnie niepożądany rezonans.

- W 2M 78 zastosowano wyjście łączone, aby dostarczać ten sam sygnał wyjściowy z obu zestawów pinów biegunowych. To skutecznie eliminuje potrzebę stosowania sprzętu stworzonego specjalnie dla mono, umożliwiając cieszenie się prawdziwą reprodukcją mono na dowolnym systemie odtwarzania stereo.

Seria 2M zapewnia doskonałą kompatybilność z szeroką gamą systemów odtwarzania i przedwzmacniaczy gramofonowych.

 

Dane techniczne 2M 78

Napięcie wyjścia przy 1000 Hz, 5cm/sec. - 4 mV

Zakres częstotliwości przy 3dB - 20-20.000 Hz

Pasmo przenoszenia - 20-20.000 Hz + 3 / - 1 dB

Zdolność trackingu przy 315 Hz przy zalecanej sile śledzenia - 70 µm

Dynamiczne zgodność boczna - 18 µm/mN

Typ igły - sferyczna

Promień końcówki igły - R 65 µm

Zakres siły śledzenia - 1,6-2,0g (16-20 mN)

Zakres siły śledzenia - 1,8 g (18 mN)

Impedancja wewnętrzna, rezystancja DC - 700 Ohm

Indukcyjność wewnętrzna - 350 mH

Zalecana rezystancja cyklu ładunkowego - 47 kOhm

Zalecana pojemność cyklu ładunkowego - 150-300 pF

Kąt nachylania igły - 20°

Kolor wkładki, obudowa/igła - czarny/szary

Masa wkładki bez śrubek - 7.2 g

Masa wkładki 2M PnP MkII ze zintegrowaną głowicą - 20 g 2M

Długość wkładki 2M PnP MkII ze zintegrowaną głowicą - 52 mm

 

Wymienna jednostka igły - 2M 78 (wymienna z 2M Mono)