Opera Seconda SE - kolumny podłogowe

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Opera Loudspeakers
  • Dostępność: Magazyn zewnętrzny, wysyłka 1-3 dni. Magazyn zewnętrzny, wysyłka 1-3 dni.

  • Historia ceny
  • para
  • 16 490,00 zł / para
  • Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue

OPERA SECONDA - kolumny podłogowe

Kolumna podłogowa Opera Seconda SE

Nowy 7-calowy głośnik niskotonowy to niestandardowy model stworzony przez firmę ScanSpeak dla całej nowej serii Classica. Ten głośnik niskotonowy ma doskonałą wydajność w zakresie średnich częstotliwości, wystarczającą do zastosowania go do środkowego pasma w modelu Quinta. Wyposażony go w aluminiową membranę i cewkę 38 mm (dwuwarstwowy drut CCWA). Istnieje również metalowy pierścień wokół części biegunowej, aby kontrolować zmiany strumienia powietrza. Kosz jest odlewany ciśnieniowo dla maksymalnej sztywności. W porównaniu ze swoim poprzednikiem pojemność skokowa zostaje zwiększona o znaczące 25%. Sztywna aluminiowa membrana jest wolna od subharmonicznych i poprzecznych zniekształceń i doskonale odtwarza niższe częstotliwości.

Głośnik wysokotonowy, seria D26 firmy Scanspeak, ma poddaną obróbce miękką kopułę, podwójny magnes, komorę dekompresyjną, ferrofluid i kołnierz aluminiowy. Pasmo przenoszenia wynosi 30 kHz (0 dB), a 40 kHz jest odtwarzane w przy spadku 6 dB. Częstotliwość rezonansowa wynosi około 860 Hz, co sprawia, że ​​ten głośnik wysokotonowy jest niewrażliwy na drgania pochodzące z innych głośników (jeśli takie by się pojawiły w ciężkim 30 mm panelu przednim z MDF).

Obwód zwrotnicy jest podzielony na dwie różne płytki umieszczone w odpowiedniej odległości od siebie, w celu zmniejszenia wpływu wzajemnej indukcyjności cewek. Sekcje górnoprzepustowe głośnika wysokotonowego zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zminimalizować efekt mikrofoniczny.
Kondensatory zastosowane w ścieżce sygnału zostały starannie dobrane. Przyczynia się to również do stabilności wirtualnego kanału centralnego, tworząc stabilną i precyzyjną scenę dźwiękową.

Panel przedni obudowy wykonano z płyty MDF (o grubości 30 mm) jest wystarczająco szeroki, aby pomieścić głośniki, ma zaokrąglone krawędzie i jest pokryty skórą, która działa również jako uszczelka dla głośnika. Boki obudowy są oklejone prawdziwym drewnem i delikatnie polerowane. Struktura jest dodatkowo usztywniana przez wewnętrzne wsporniki. Wewnątrz obudów znajdują się dwie warstwy gąbki 10 cm z poliuretanu o kształcie piramidy, który absorbuje promieniowanie tylne głośników niskotonowych. W konsekwencji spójność i klarowność są cechami charakterystycznymi dźwięku tego głośnika. Złącza zewnętrzne to tradycyjne pozłacane gniazda mosiężne, takie same dla wszystkich głośników Opera, w tym naszych najlepszych modeli. Akceptują każde zakończenie zapewniające bezpieczny i skuteczny kontakt elektryczny i mechaniczny.

Specyfikacja techniczna:
- Moc szczytowa 140 W
- Skuteczność 89 dB / 2.83Vrms / 1 metr
- Zalecana moc wzmacniacza Od 10 do 200 Watt RMS lub więcej (bez Soft-Clipping) W
- Impedancja 4 Ohm (minimum > 3.2 Ohm) Ω
- Pasmo przenoszenia 30-30000 Hz
- Typ zwrotnicy Sekcja niskotonowa: 12 dB dolnoprzepustowy Głośnik wysokotonowy: 12 dB górnoprzepustowy
- Częstotliwość podziału zwrotnicy 2200 Hz
- Głośnik wysokotonowy 1 x 1” wysokotonowy Scanspeak D26 (jedwabny, dekompresacyjny, ferrofluid)
- Gł. niskotonowy 2 x 7” głośnik niskotonowy, aluminiowa membrana
- Typ obudowy Bass reflex
- Wymiary (S x W x G) 245 x 1300 x 430 mm
- Waga 45,00 kg