Moonriver Audio Model 404 reference

  • szt.
  • 20 499,00 zł / szt.
  • Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue

Moonriver Audio Model 404 reference - wzmacniacz zintegrowany made in Sweden.

Maksymalnie ulepszono sekcję zasilania. Model 404 oferuje całkowitą pojemność kondensatorów 57000 µF, a model 404 Reference aż 107000 µF, z czego 21000 µF jest zarezerwowane wyłącznie dla przedwzmacniacza. Ten spektakularny wzrost zwiększa zdolność wzmacniacza do wysterowania głośników, poprawia dynamikę, wydobywa więcej szczegółów i informacji na niskich poziomach sygnału, zapewnia głębszą i lepiej zdefiniowaną scenę dźwiękową, ogromną przestrzeń między instrumentami, a także lepiej zaznaczony i pewniejszy bas niż kiedykolwiek wcześniej.

Jeżeli chodzi o zdolność do wydobywania tekstury każdego z instrumentów, można mówić o postępie geometrycznym w porównaniu do wersji Standard. W pełni wydzielona sekcja przedwzmacniacza świetnie radzi sobie z dynamiką, a zoptymalizowany pod kątem szerokości pasma i zakłóceń wysoki stopień wyjścia zapewnia neutralny charakter brzmienia i wierne oddanie transjentów. Wyszukany dobór komponentów sprawia, że urządzenie nie podlega wpływom cech tonalnych, a w rezultacie zachowuje naturalny charakter dźwięku w ramach możliwie najkrótszej ścieżki sygnału.

Opcjonalne: modułowy przedwzmacniacz gramofonowy i przetwornik cyfrowo-analogowy wyposażony w łącze USB, standardowo dostępne (dwa) wyjścia przedwzmacniacza i wyjście tape monitor sprawiają, że nowy model staje się jeszcze bardziej funkcjonalny i może służyć jako przykład perfekcyjnie elastycznego wzmacniacza zintegrowanego.

Tak, jak Model 404, wzmacniacz 404 Reference nie tylko wydobędzie na powierzchnię ukryte szczegóły i odda teksturę dźwięku w każdym formacie, ale również będzie w stanie wysterować wszystkie dostępne na rynku kolumny, mimo swojej średniej mocy. Ograniczają go jedynie: źródło, kolumny i pomieszczenie odsłuchowe. Jego „styl” jest odpowiedni dla każdego rodzaju muzyki, jako że Model 404 został z założenia zaprojektowany tak, by oddawać najdrobniejsze niuanse integralności tonalnej.

Tak, jak wersja podstawowa, model 404 Reference wyposażony jest w pięć niezależnych zasilaczy indywidualnie wyposażonych w ochronę przed przeciążeniem. Sekcja wzmacniacza mocy pracuje w konfiguracji dual-mono zasilanej z osobnych uzwojeń transformatora toroidalnego.

Zaciski głośnikowe WBT nextgenTM umożliwiają niczym nieograniczony przepływ prądu ze stopnia wyjściowego wzmacniacza, jest on więc w stanie kontrolować nawet te głośniki, które są trudne do wysterowania.

Sygnał przełączany jest w przekaźnikach najwyższej jakości. Za regulację wzmocnienia odpowiada legendarny niebieski ALPS.

Układ miękkiego startu oparty o przekaźnik 30A zapewnia stałą jakość pracy, bez śladów zużycia przez dekady.

Elektroniczne komponenty dokładnie wyselekcjonowano pod kątem trwałości i przydatności. W układach analogowych nie zastosowano montażu powierzchniowego, choć jest tańszy i zapewnia oszczędność miejsca w porównaniu z montażem przewlekanym.

Dzięki zastosowaniu materiałów pochłaniających i lepszym rozwiązaniom mechanicznym obudowa modelu 404 Reference jeszcze skuteczniej ogranicza niepożądane wibracje i rezonanse.

Każdy zamontowany w analogowych ścieżkach element sprawdzono dokładnie pod względem stabilności pracy. Musi on też spełniać wyśrubowane rygory pod względem parametrów pracy i tolerancji produkcyjnej.

Jeżeli zaś chodzi o brzmienie, trudno nam powiedzieć czy Moonriver MODEL 404 Reference jest raczej absolutnie transparentny, czy może inherentnie empatyczny względem muzyki. Starano się dostroić go do wymagań muzyki słuchanej przez wszystkich.

Dane techniczne:

Wejścia 5 (liniowe, "tape loop", opcjonalne wejście gramofonowe), opcjonalne wejście przetwornika USB 24/384kHz
Wyjścia 2 wyjścia: liniowe "preamp-out" oraz 1 wyjście "record-out"
Mocy wyjściowa 50W/8Ohm, 80W/4Ohm
Pasmo przenoszenia 10Hz do 50kHz
Zniekształcenia THD 0.05%
Odstęp od szumów 85dB
Wymiary 43 x 39 x 13,5 cm (szer x gł x wys)
Waga 13kg