McCoy Tyner Trio Live in Gdynia 2LP – płyta winylowa

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: AC Records
  • Dostępność: Na miejscu. Na miejscu.
  • szt.
  • 209,00 zł

McCoy Tyner Trio Live in Gdynia 2LP – edycja standardowa, czarny winyl. 

McCoy Tyner Trio Live in Gdynia 2LP – edycja standardowa

To był niezwykły wieczór. 11 lipca 2000 roku na festiwalu Gdynia Summer Jazz Days wystąpił McCoy Tyner. Teraz koncertu będzie można posłuchać ponownie: tym razem z ekskluzywnie wydanej płyty winylowej wydawnictwa AC Records.

McCoy Tynera miłośnikom jazzu przedstawiać nie trzeba. Ten legendarny amerykański pianista nagrywał płyty z największymi muzykami jazzowymi w historii. Dość napisać, że to on właśnie był jednym z twórców “A Love Supreme” Johna Coltrane’a. Dzięki charakterystycznemu, “potężnemu” sposobowi gry uznany jest za jednego z najbardziej wpływowych pianistów jazzowych XX wieku. Jego nagrania dla Blue Note Records są dziś poszukiwanymi perłami kolekcjonerskimi. Tak będzie z pewnością z wydanym na dwóch winylach koncertem “Live in Gdynia”.
– Płyta zostanie wydana w limitowanej liczbie 1000 egzemplarzy (400 kolor, 600 czarny). Oczywiście – jak w przypadku wszystkich wydawnictw AC Records – szczególną uwagę poświęciliśmy brzmieniu, by w sposób jak najpełniejszy oddać to, co działo się tej lipcowej nocy na gdyńskiej scenie – tłumaczy Adam Czerwiński – perkusista jazzowy oraz założyciel wytwórni AC Records.
Tynerowi podczas koncertu towarzyszyła dwójka doskonałych muzyków: kontrabasista Charnett Moffett oraz perkusista Al Foster. Obaj uznani za muzycznych geniuszy sprawili, że trio zabrzmiało zjawiskowo.

Skład McCoy Tyner Trio:

McCoy Tyner – piano
Charnette Moffett – bass
Al Foster – drums

Płyta jest już dostępna w serwisach streamingowych.

Opis
Całość wydania: 1000 egzemplarzy. Dostępne tylko 800 sztuk w sprzedaży.

Limitowana wersja na czerwonym winylu: 400 egzemplarzy (dostępnych na www – 200 egzemplarzy)

Całkowicie analogowa produkcja: AAA
Edycja limitowana na czerwonym winylu 180g – transparent red.

Możliwość indywidualnego wydania na taśmie.