Yaqin MS-845

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Yaqin
 • Dostępność: Na miejscu. Na miejscu.
 • kpl.
 • 13 590,00 zł / kpl.
 • Oblicz_raty_duckblue

Yaqin MS-845 - zestaw z przedwzmacniaczem i dwoma wzmacniaczami mocy Mono Block w układzie single–ended o mocy 2x25W.

Wzmacniacz reprodukuje bardzo wyrównany dźwięk, bez żadnych podbarwień. Bardzo dobrze oddaje scenę z dużą ilością detali. Brak jakichkolwiek przydźwięków czy szumów to zaleta wysokiej jakości zastosowanych transformatorów. Doskonale radzi sobie z napędzaniem kolumn o sprawności rzędu 86-87dB. Dedykowany jest szczególnie dla konstrukcji kolumn w typowej obudowie zamkniętej (Compact) bez tunelu bass-reflex. Najlepiej współpracuje z kolumnami o wysokiej impedancji.

Yaqin MS-845 jest wzmacniaczem lampowym pracującym w układzie single-ended oparty na lampie mocy 845 ( trioda bezpośrednio żarzona) oraz następujących lampach sterujących: 3 podwójne triody 12AU7 oraz 2 podwójne triody 12AX7. Zestaw składa się z dwóch wzmacniaczy mocy ( Mono Block )oraz przedwzmacniacza, każdy w oddzielnej obudowie z własnym zasilaniem.

W końcówkach mocy zastosowano układ chroniący lampy przy procedurze startu. Po włączeniu napięcia zasilającego, wzmacniacz przechodzi w stan mute – na przednim panelu świeci się odpowiednia dioda. Przez kilkanaście sekund jest podawane do lamp napięcie żarzenia, po czym do lamp podawane jest napięcie anodowe a wzmacniacz przechodzi w stan gotowości. Cała procedura zajmuje ok. 10s.

Zasilanie wzmacniacza zostało realizowany na zasiądzie 3 oddzielnych zasilaczy dla każdej koncówki mocy oddzielnie i preampa. Zastosowano osobne transformatory zasilające, dławiki i filtry umożliwiają ich całkowitą izolację. Zastosowano kondensatory o dużych pojemnościach w układach filtrujących tętnienie sieci. Na przednim panelu preampa umiejscowiono 4 przełączniki selektora wejść, włącznik zasilania oraz pokrętło potencjometru. Regulacja wzmocnienia odbywa się także za pomocą pilota który uruchamia serwo mechanicznie połączone z potencjometrem. Z tyłu preamp dysponuje czterema wejściami liniowymi RCA oraz wyjścia linowe RCA dla końcówek mocy. Końcówki mocy (Mono block) z na panelu przednim posiadają włączniki zasilania. Panel tylny posiada wejście liniowe RCA oraz wyjścia mocy dla kolumn o impedancji 4ohm i 8ohm

Do wzmacniacza dodawany jest solidny pilot aluminiowy do zmiany głośności oraz wyboru wejść oraz 3 kable zasilające klucz imbus oraz śrubokręt do regulacji biasu. Wszystko umieszczono w 3 solidnych obudowach. Klatka ochronna na lampy mocy zbudowana jest z aluminium.

Wzmacniacz gra bardzo dynamicznie, z przepięknym głębokim basem i bardzo dobrym rozciągnięciem na drugim skraju pasma. Gra bardzo szeroką i głęboką sceną. Szybko daje się zauważyć rozdzielczość, głównie w zakresie tonów średnich i wysokich. Nic się nie zlewa detale nie giną pod natłokiem innych dźwięków. Średnica jest mocna z bardzo dobrą separacją głosów, szczegółowa i czysta. Charakter wysokich tonów jest delikatny z dużą detalicznością. Bas potrafi zagrać nisko i miękko chodź nie jest spektakularny. . Mikrodynamika wzmacniacza jest na dość wysokim poziomie. W całym pasmie słychać wszystkie drobne uderzenia, dmuchnięcia, szarpnięcia.

Ważnym zagadnieniem we wzmacniaczu jest regulacja biasu czyli prądu spoczynkowego lamp mocy. Jego wartość ma bardzo mocny wpływ na charakter brzmienia. Producent zaleca 0,8V ( co daje spoczynkowy prąd anody na poziomie 80mA). Czym większa wartość biasu dźwięk staje się mocno wyżyłowany, napięty, znikają basy i wypełnienia, wysokie tony zaczynają być bardzo ostre. Gdy zmniejszamy bias dzwięk robi się bardziej neutralny, pojawia się bass, góra odpuszcza. Optymalne ustawienie zależy od zastosowanych głośników i preferencji słuchacza.

Dane techniczne: 

 • Stopień końcowy wzmacniacza w układzie single-ended o mocy 2x25W (8ohm)
 • Tryb triodowy w pełnej klasie A
 • Wzmacniacz Mocy 2 podójne triody 12AU7 i 1 trioda mocy 845
 • Przedwzmacniacz 2 dualne triody 12AX7 oraz 1 dualna trioda 12AU7
 • Zestaw składa się z dwóch wzmacniaczy mocy oraz przedwzmacniacza, każdy w oddzielnej obudowie z własnym zasilaniem.
 • 4 wejścia RCA
 • 2 osobne wyjścia mocy dla impedancji 4 i 8 Ohm
 • Zakres częstotliwości pasma przenoszenia - 15Hz-30kHz
 • Ręczna regulacja biasu
 • Układ chroniący lampy przy włączaniu urządzenia
 • Pilot zdalnego sterowania - regulacja wzmocnienia i selektor wejść

Gwarancja 24 m-ce door-to-door.