Xavian JOLLY

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Xavian
  • Dostępność: Na miejscu. Na miejscu.
  • para
  • 6 590,00 zł / para
  • Oblicz_raty_duckblue

Xavian Jolly - kolumny podłogowe w zamkniętej obudowie z pełnego drewna dębowego. Cena za parę.   

 

 

Dostępne jedynie w kolorach: black, coffe i cognac.

 

Xavian Jolly - piękne, fantastycznie wykonane kolumny podłogowe. Elegancka, smukła obudowa zamknięta, wykonana z pełnego drewna dębowego i sporo wybarwień do wyboru, na pewno zadowoli wszystkich melomanów-estetów, oraz ułatwi znalezienie optymalnego miejsca do ustawienia i dopasowania do wnętrza. Roberto Barletta za bardzo rozsądne pieniądze, proponuje nam naprawdę ekskluzywny produkt.

Jolly to zestaw podłogowy, w obudowie zamkniętej, dodatkowo tłumionej piaskiem. Konstrukcja czerpie inspirację z wcześniejszych modeli jak Stella. Podobnie jak w Stelli zastosowano obudowę z litego drewna i technologię zwrotnic Fase Zero.

Jolly ma obudowę z litego drewna dębowego. Kolumny są ręcznie robione w Pradze. Pojedyncza para terminali jest przystosowana do bezpiecznych wtyków bananowych. Wtyki są dostarczane w zestawie.

Zastosowano głośniki własnej marki AudioBarletta. 15-centymetrowy głośnik niskośredniotonowy ma papierową membranę i miękką kopułkę przeciwpyłową, a także miedziany pierścień zwierający. 26-milimetrowy głośnik wysokotonowy ma impregnowaną kopułkę jedwabną.

"Czeskie głośniki czarują nie tylko wyglądem zewnętrznym (efektowne skrzynie z litego drewna dębowego), ale i kunsztownym dźwiękiem. Po ich przyłączeniu do wzmacniacza szybko objawia się pełna maestria konstrukcyjna Roberto Barlettty włożona w stworzenie Jolly. To intymne brzmienie, nie efekciarskie - nastawione na głębsze emocje, nie na wysoką ekspresję. Głośniki te mają nieczęsty dar ukazywania muzyki w sposób plastyczny, gęsty i nacechowany uczuciowością. Ukierunkowane są przede wszystkim na średnicę - to tu odbywa się najwięcej zjawisk, barwa jest najintensywniejsza, zaś kontury dźwięków są najczyściej obrysowywane. Nie oznacza to, że niskie czy wysokie są przez Jolly pomijane, bo tak oczywiście nie jest. Średnica jest po prostu najbardziej słyszalna. (Wysunięta ciut do przodu). Ale to średnica magiczna, klimatyczna i głęboka. Łatwo przyswajalna przez zmysły..." - Ludwik Hegel, Stereo i Kolorowo - Underground

 

Xavian Jolly w Stereo i Kolorowo