Rel HT1205 - subwoofer aktywny

 • szt.
 • 4 190,00 zł / szt.
 • Niedostępny
 • Oblicz_raty_duckblue

Rel HT1205 - subwoofer aktywny.

Wbity w podłogę czystą dynamiką - takie wrażenia zapewnia najnowsza, rewelacyjna konstrukcja REL Acoustics. Suby serii HT przechodzą właśnie ostateczne testy maksymalnych poziomów, mające potwierdzić, że głośniki przekazujące wybuchowe brzmienie pozostaną nienaruszone podczas pracy.

HT, skrót od Home Theater, to odpowiednik wysoce precyzyjnej amunicji, mającej na celu zbombardować Wasz system kina domowego. Podczas gdy każda poprzednia generacja subów REL była tworzona z myślą o udoskonaleniu brzmienia z dowolnego systemu, przy konstruowaniu HT zawężono specjalizację do właśnie kina domowego.

John Franks, główny konstruktor REL tak mówi o powstaniu serii HT: "Musieliśmy zrewidować dotychczasowe poglądy na kino domowe i zastanowić się co możemy zrobić, żeby zaspokoić potrzeby wielu klientów tego sektora. Szukają oni subwoofera niezawodnego, jednak w dostępnej cenie, takiego, który będzie grał naprawdę głośno."

Aby to osiągnąć firma mogła odrzucić kilka ze swoich standardowych technik stosowanych podczas projektowania subów, które mają służyć w głównej mierze do tradycyjnego słuchania muzyki: umiejętność renderowania brzmienia w taki sposób, aby muzyka i otoczenie fukncjonowały w odrębnych wymiarach, idealne "wgranie" suba w system głośników, czy prowadzenie ataku. A to pozwoliło na obniżenie ceny.

Dlaczego pozwolono sobie na takie zmiany? Sygnał .1/LFE to świat sam w sobie, niezwiązany z rzeczywistością i schematami dźwiękowymi, jakie w ciągu życia tworzą się w naszych umysłach. Kino często posługuje się fikcją, wykreowanymi na jego potrzeby dźwiękami, których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy i, często, mamy nadzieję nie usłyszeć (na przykład oddech Obcego w scenie, w której zbliża się do twarzy Sigourney Weaver). Wiele z najlepszych efektów dźwiękowych kiedykolwiek wygenerowanych ma za zadanie przekonać nas, że coś, czego nigdy nie słyszeliśmy, właśnie dzieje się w trójwymiarowej przestrzeni naszego salonu.

Zabójcza prędkość
Aby dostarczyć szybkość, jakiej nie znają zwykłe, tanie suby, inżynierowie REL eksperymentowali z wieloma różnymi materiałami, aż w końcu zdecydowali się na użycie połączenia włókna węglowego i szklanego, za sprawą dynamiki przenoszących kino domowe w zupełnie nowy wymiar. W przeciwieństwie do budżetowych subów, generujących praktycznie jednakowe brzmienie ze sceny w scenę, nowa seria HT traktuje indywidualnie każdy dźwięk, dzięki czemu nie ma mowy o "powtarzalności" basu.

Wielkość ma znaczenie
W przypadku kina wielkość i moc ma dużo większe znaczenie, niż w uniwersalnych subach. REL zastosował zatem w modelu HT/1205 12-calowy głośnik kompozytowy CarbonGlas™, spokojnie radzący sobie z 500 watami dostarczanymi przez wzmacniacz. Wystarczy trochę matematyki: 12-calowy głośnik poruszający się zaledwie o 12 milimetrów będzie grał znacznie głośniej, niż 8-calowy z wychyleniem 25 milimetrów. Inżynierowie z REL chcą zdominować tę kategorię subów, pozostając na podobnym, bądź niższym poziomie cenowym.

Model HT/1003, mniejszy brat HT/1205, wyposażony został w 10-calowy głośnik kompozytowy CarbonGlas™ i 300-watowy wzmacniacz, które spokojnie poradzą sobie z każdym systemem. W porównaniu z 6.5-calowymi głośnikami montowanymi w budżetowych konstrukcjach, ta jednostka jest znacznie głośniejsza przy jednoczesnym mniejszym wychyleniu (zaledwie 6 milimetrów), grając podobnie jak 6.5-calówka w pełnym zakresie (75 milimetrów).

Musi dobrze wyglądać
W REL wierzą, że częścią doskonałej jakości produktu jest atrakcyjny design, sprawiający, że produkt będzie po prostu dobrze się prezentował w naszych domach. Stąd przy projektowaniu serii HT zastosowano tradycyjnie najwyższej jakości materiały i wykończenia. Wystarczy przesunąć dłonią po delikatnie zaokrąglonych krawędziach nowych subów, poczuć pod palcami najlepsze kompozyty, przypominające szczotkowane aluminium, by na własnej skórze przekonać się o najwyższej klasie nowej serii REL.

Ostateczne testy pokazały, że modele HT czy to jako suby podpięte pod wysokiej jakości kino domowe, czy zintegrowane z większymi, tradycyjnymi subami REL tylko po to, żeby dodać im mocy, spokojnie dowiodą swojej klasy. Są zupełnie nową jakością i wyznaczają poziom dla konkurencji w świecie kina domowego.

 

Specyfikacja techniczna:

 • Konstrukcja zamknięta
 • Przetwornik 12 cali, 300 mm, struktura stożka CarbonGlas, odwrócona kopułka przeciwpyłowa z włókna węglowego, stalowa obudowa
 • Dolna częstotliwość graniczna: -6dB przy 22 Hz
 • Wejścia: niskopoziomowe stereo RCA lub LFE RCA
 • Moc: 500 watów (RMS)
 • Rodzaj wzmacniacza: NextGen5 klasa D
 • Bezprzewodowy układ HT Air (opcjonalny)
 • Wymiary WxHxD 376 x 405 x 399 mm
 • Waga 17,2 kg