Naim Nait 5si + CD5si

 • szt.
 • 11 999,00 zł / szt.
 • Niedostępny
 • Oblicz_raty_duckblue

Naim Supernait 2 - wzmacniacz zintegrowany.

Supernait to nie tylko niezwykły wzmacniacz zintegrowany. To także analogowe i cyfrowe centrum przetwarzania sygnałów audio. Sekcja przedwzmacniacza została zaczerpnięta bezpośrednio z serii referencyjnych przedwzmacniaczy Naima, a wzmacniacz mocy wyposażono we wszystkie technologie, z których znane są urządzenia Naima: muzykalność i rytmiczność.


Nie tylko jakości dźwięku, ale także duża ilość połączeń to cecha szczególna Supernaita. XXI wiek to eksplozja nowych nośników muzyki, formatów i źródeł dźwięku. Wyposażony jest w złącza analogowe (DIN, RCA) i cyfrowe (koaksjalne i optyczne), z przyciskami wyboru wszystkich źródeł cyfrowo – analogowych na panelu przednim. Ważna jest także sekcja konwertera D/, w której sygnał jest od nowa przetaktowywany, dzięki której Naim poradzi sobie ze wszystkimi źródłami multimedialnymi. Dzięki tym wejściom Suprenait jest niebywale wszechstronnym urządzeniem. Oprócz wyjść głośnikowych, dysponuje osobnymi złączami: Record, Pre, a także bi-amp/subwoofer, a także gniazdem słuchawkowym na przednim panelu, wyposażone w osobny wzmacniacz mocy. Użyteczność poprawiają niezależne sekcje wyboru źródła odsłuchu oraz nagrywania, a możliwość zmiany źródeł oznacza, że jakiekolwiek wejście – cyfrowe bądź analogowe – może być przypisane do dowolnego przycisku.


Uniwersalność Supernaita nie kłóci się z tym, że to wzmacniacz należący do światowej czołówki pod względem jakości dźwięku. Sekcja przedwzmacniacza jest rozdzielcza, detaliczna i szybka – podobnie jak wolnostojące przedwzmacniacze tej firmy – a sekcja końcówki mocy gwarantuje wysoką moc przy dowolnym obciążeniu.


Możliwości upgrade’u to od zawsze istotna część filozofii Naima. Supernait jest prawdopodobnie ostatnim wzmacniaczem, jakiego będziemy potrzebowali. Wierność naimowskiemu stylowi każe jednak oczekiwać jeszcze więcej. Kiedy tylko będzie to potrzebne, można dodać do systemu osobne komponenty: zasilacz, wzmacniacz mocy, a nawet przedwzmacniacz gramofonowy.


Supernait to niezwykle uniwersalny wzmacniacz zintegrowany, a jego możliwości mogą zostać w łatwy sposób powiększone. Wyposażony jest w wyjścia DIN bi-amp out (wyjście z przedwzmacniacza), pozwalające na podłączenie dodatkowego lub dwóch dodatkowych (zamiast wbudowanych), osobnych wzmacniaczy mocy. Jest też osobne wyjście z przedwzmacniacza oraz wejście na końcówkę mocy. Przy normalnym użytkowaniu złącza te połączone są zewnętrzną zworą, którą można wyciągnąć, jeśli będziemy chcieli podłączyć osobny zasilacz lub zewnętrzny przedwzmacniacz. Oprócz tego do dyspozycji mamy niefiltrowane stereofoniczne wyjście do subwoofera na złączach RCA z takim samym sygnałem, jak na wyjściu pre-. Sekcja przedwzmacniacza może być łatwo poprawiona przez dodanie zasilaczy zewnętrznych: FlatCap, Hi-Cap lub SuperCap.

 

 • WEJŚCIA AUDIO
  - Czułość wejściowa 75 mV
  - Impedancja wejściowa 47 kΩ
  - Częstotliwości próbkowania S/PDIF do 24 bitów/192 kHz
  - Inne minijack 3,5 mm na panelu przednim
 • WYJŚCIA AUDIO
  - Napięcie wyjściowe (stałe) 75 mV, 600 Ω
  - Napięcie wyjściowe (regulowane) 775 mV, - Wyjście zasilacza przedwzmacniacz gramofonowy Naim
  - Inne słuchawkowe 3,5 mm, minijack
 • WYJŚCIA GŁOŚNIKOWE
  - Moc wyjściowa 2 x 80 W, 8 Ω
 • STEROWANIE
  - Podczerwień RC5
  - Wejście trigger minijack 3,5 mm na panelu tylnym (RC5)
  - Wyjście trigger minijack 3,5 mm na panelu tylnym (RC5)
  - RS232 opcjonalne (żeńskie DE9)
 • ZASILANIE
  - Sieć 100 V, 115 V, 230 V; 50 lub 60 Hz
 • WYMIARY
  - Wymiary 87 x 432 x 314 mm (W x S x G)
 • WYKOŃCZENIE
  - Front szczotkowany i anodowany na czarno
  - Obudowa czarny lakier proszkowy