Nagra

Nagra

Budowa Nagry jest zarówno sztuką, jak i nauką.

W 1951 roku Stefan Kudelski, utalentowany 22-letni inżynier, opracował niezwykle wysokiej jakości, miniaturowy, samodzielny rejestrator audio, który nazwał po prostu „Nagra I”. Zainteresowanie jego wynalazkiem było natychmiastowe. Modele Nagra II i III pojawiły się w połowie lat 50., rewolucjonizując świat radiofonii, kina i muzyki.

W uznaniu jego wkładu w kulturę i naukę firma Nagra otrzymała liczne nagrody, w tym Oscary® w 1978 i 1991 roku. Dziś Nagra cieszy się powszechną sławą, a słowo „Nagra” kojarzy się z najlepszą szwajcarską technologią.

Audio Technology Switzerland powstała w 2012 roku jako wydzielona część dywizji Audio z grupy Kudelski. Członkowie rodziny Kudelskich są głównymi udziałowcami tego nowego podmiotu. Audio Technology Switzerland SA jest obecna w trzech głównych sektorach: wysokiej klasy sprzęt Hi-Fi, profesjonalne rejestratory audio oraz urządzenia przeznaczone dla bezpieczeństwa i organów ścigania.

Aby stworzyć wyjątkowe produkty, komponenty pochodzą od najlepszych producentów z całego świata. Wiele kluczowych komponentów jest produkowanych na specjalne zamówienie i wyłącznie dla Nagra. Montaż i testy przeprowadzane są w naszej fabryce, podobnie jak całe uzwojenie naszych unikalnych transformatorów.

Każdy komponent Nagra jest dokładnie sprawdzany, testowany i oczywiście odsłuchiwany w naszym pokoju testowym, indywidualnie przez „złote ucho”, aby usłyszeć najdrobniejsze niuanse, których nie wykryje nawet najlepszy sprzęt pomiarowy.