Mytek Audio

Mytek Audio

Mytek Audio - został założony w Nowym Jorku przez Michała Jurewicza w 1992 roku. Rozpoczął pracę w słynnym studiu nagraniowym Hit Factory na Manhattanie w 1989 roku z takimi osobami jak Paul Simon, Billy Joel i Barbara Streisand, nagrywając na taśmę analogową. Tu poznał „tajemnice” tego, jak ma brzmieć świetne nagranie i jaki sprzęt jest do tego niezbędny. Zasłynął z serwisowania całego pomieszczenia pełnego uszkodzonych korektorów, wzmacniaczy i kompresorów, które były zbyt skomplikowane, aby inni technicy mogli je obsłużyć. To właśnie ta reputacja dała mu pracę jako inżynier techniczny Skyline Studios. Skyline był domem legendarnego producenta muzycznego Nile Rogersa i ulubionym studiem dla takich gwiazd jak Mariah Carey i James Taylor.

Mytek Audio Empire DAC Streamer

Podczas pracy w Skyline Michał opracował rozwiązania, które wpłynęły na funkcjonalność i jakość dźwięku nowych systemów cyfrowych. To tutaj narodził się Mytek w 1992 roku. Od samego początku artyści i producenci chwalili jakość dźwięku sprzętu Myteka. Wkrótce prawie każde studio nagraniowe w Nowym Jorku miało system monitorowania słuchawek „Mytek Private Q”, a ci, którzy korzystali z pierwszych przetworników analogowo-cyfrowych Mytek, produkowali nagrania, które nie ucierpiały z powodu ostrego dźwięku, który był tak typowy dla nagrań cyfrowych z lat 90-tych.

Od tego czasu Mytek nieustannie wprowadza innowacje; Od pionierskiego nagrywania 18, 20, 24, a teraz 32-bitowego PCM do bycia częścią „DSD Super Audio CD Project”, a dziś pomagania w opracowywaniu masteringu i odtwarzania MQA. Ostatnio, gdy cyfrowe audio i dystrybucja internetowa zaczęły razem ewoluować, zniknęła bariera jakości dźwięku między profesjonalnym studiem a domem. To właśnie z myślą o przyszłości Mytek zaczął projektować sprzęt odtwarzający dla melomanów, nie tylko twórców muzyki. Dziś ten sam sprzęt, który jest używany do tworzenia ponadczasowej muzyki, jest dostępny, aby cieszyć się muzyką przez całe życie. Michał Jurewicz konsekwentnie udowadnia, że ​​właściwe zrozumienie, jak cyfrowo kodować muzykę w studiu nagraniowym, daje przełomową możliwość projektowania nagradzanych przetworników cyfrowo-analogowych używanych dzisiaj przez Mytek do odtwarzania muzyki cyfrowej. Wygoda, design i jakość dźwięku to sedno wszystkiego, co robi Mytek.