Meze 99 CLASSICS WALNUT GOLD

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Meze
  • Dostępność: Na miejscu. Na miejscu.
  • szt.
  • 1 490,00 zł / szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

 Słuchawki nauszne Meze 99 Classics.

Meze 99 Classics to słuchawki łączące wyszukane wzornictwo z wyszukanym dźwiękiem. Oferujące również wysoki poziomom komfortu, czy to podczas słuchania w domu, czy w ruchu.

Styl, szyk, elegancja
Oryginalny wygląd słuchawek Meze jest bezdyskusyjny. Projekt modelu 99 Classic jest dziełem Antonio Meze, projektanta elektroniki użytkowej i nie tylko. Jest on również założycielem Meze Headphones. Słuchawki łączą w sobie drewno orzechowe, pozłacany cynk i czarną skórę ekologiczną. Wszystko to zostało osadzone na stalowo-manganiowym stelażu anodyzowanym na czarny kolor. Te elementy razem tworzą niesamowitą całość i zwracają na siebie uwagę.
Nie ważne czy słuchawki leżą, czekając na następną sesję z Twoją ulubioną muzyką. Czy właśnie przemierzasz miasto w rytm swojej ulubionych brzmień, Meze zawsze robią świetne wrażenie.

Meze 99 ClassicsWygodna, wytrzymała konstrukcja
Duże nauszniki z miękką gąbką pokrytą delikatnym materiałem i szeroki pałąk również nim powleczony zapewnia komfort nawet w czasie długich odsłuchów. Słuchawki są też w pełni serwisowalne, skręcane za pomocą śrub i nakrętek. Zero kleju. Wypinany kabel pozwala na jego bezproblemową wymianę.

Meze 99 ClassicsMeze 99 ClassicsMuzykalne brzmienie Meze 99 Classic
Meze oferują ciepły naturalnie brzmiący dźwięk. Z dużą scena, kreowaną wokół słuchacza. Posiadają uniwersalną charakterystkę, która spodoba się fanom jazzu, elektroniki czy rocka. 99 Classic odnajdują się bez problemu w każdym gatunku.

Meze 99 Classics


Akcesoria
W zestawie do słuchawek nabywca znajdzie: dwa kable 1.2m z mikrofonem i 3m bez mikrofonu, adapter na 6.3 mm, twardy futerał do przechowywania słuchawek i przejściówkę lotniczą.

Ekskluzywne słuchawki nauszne Meze 99 Classics.
- Typ: dynamiczny, zamknięte
- Przetwornik: 40 mm, neodymowy
- Czułość: 103dB przy 1KHz, 1mW
- Zakres częstotliwości: 15 Hz - 25 KHz
- Maksymalna moc wejściowa: 50 mW
- Nominalna moc wejściowa: 30 mW
- Impedancja: 32 Ohm
- Pady: PU
- Kabel: OFC w oplocie nylonowym, odłączany 1,2 z mikrofonem i 3m bez mikrofonu.
- Wtyk: pozłacana wtyczka z przejściówką na dużego jacka i adapterem lotniczym
- Waga (bez kabla): 260 g

 

"W uproszczonym, intuicyjnym, natychmiastowym odbiorze, kiedy niczego nie musimy analizować, Meze grały przede wszystkim głębiej, z elegantszymi i spokojniej prezentowanymi sopranami oraz większym kwantum mocnego, bardzo nisko schodzącego i masywnego basu. A w sumie trochę tak, jakby porównywać starszą i nowszą wersję Beyerdynamic T1; chociaż wiem, że prawie nikt nie porównywał, tak więc nie jest to odniesienie wartościowe poznawczo. Ale tak jak tam napisałem – Sony, podobnie jak starsze T1, to styl bardziej suchy, techniczny i płytszy brzmieniowo, a Meze, podobnie jak te nowsze, to granie bardziej wilgotne, ciemniejsze, głębsze i z mocniejszym akcentem na melodię a słabszym na schowany w niej szczegół.
Na pewno w efekcie Meze 99 Classics można było słuchać z większą satysfakcją przy wysokich poziomach głośności i lepiej kształtowały ludzkie głosy. No a bas, którego Sony naprawdę nie skąpią, miały jeszcze potężniejszy." - Hifiphilosophy

 

"Tak, Meze bez problemu i atrakcyjnie reprodukują każdy repertuar muzyczny. Czynią to w sposób zrównoważony i dopełniony. Czuć potęgę dźwięku, jego autentyczną namacalność, tłustość i sprężystość basów, realną skalę instrumentów oraz rzeczywistą obecność wokali. Ponadto 99 Classics mają tendencję dogłębnego zanurzania się w toń nagrań, skutkiem czego uwidaczniana jest duża ilość informacji nie tylko o ich ogóle, ale również o zawartych w nich niuansach, zawiłościach, etc. Innymi słowy, opisywane słuchawki są ambitne zarówno w skali makro, jak i mikro. Oferują komplet wrażeń dźwiękowych. Jest moc i rozciągnięcie dźwięku, ale także analiza i precyzja - dokładne wykończenie tonalne. Kiedy gra perkusja to owszem, stopę słychać bardzo dobitnie, ale muśnięcia blach oraz ich wybrzmienia także są wiarygodne i odpowiednio długie. Meze czynią to zupełnie jak słuchawki z przedziału > 2 500 PLN. Czysto i przekonująco." - Stereoikolorowo

"Nooo, moi drodzy... Najwyraźniej mamy do czynienia z ludźmi, którzy doskonale wiedzą, co robią. A przecież dopiero wyciągnąłem słuchawki z pudełka. Były zupełnie niewygrzane, a na dodatek pracowały ze smartfonem puszczającym skompresowaną muzykę z sieci. I mimo to, 99 Classics zaprezentowały fantastycznie naturalny, dobrze zrównoważony i czytelny dźwięk. Stwierdzenie, że wszystko będzie dobrze zajęło mi może z minutę. Naprawdę, wysłuchałem fragmentów trzech doskonale znanych mi utworów i już wiedziałem, że nie ma tu żadnych niedoróbek, które często można zaobserwować w słuchawkach startujących producentów. W szczególności mam tu na myśli przełom średnich i wysokich tonów. Moim zdaniem w wielu nausznikach z tego zakresu cenowego jest to jeden z krytycznych elementów, w którym szybko wychodzą na wierzch problemy z przetwornikami, wytłumieniem i generalnie słabym rozeznaniem projektantów w temacie. Niektórzy sprytnie dążą do wycofania tego fragmentu pasma, co niestety skutkuje utratą wyrazistości i zamuleniem dźwięku. Inni mylą spłaszczony zakres średnich i wysokich tonów z rozdzielczością. Dlatego podczas pierwszego odsłuchu skierowałem swój radar na ten obszar i szybko doszedłem do wniosku, że brzmienie jest nie tylko liniowe, ale też czyste i pozbawione sztucznych podbarwień czy wyostrzeń. Być może już na tym etapie dały o sobie znać drewniane obudowy nauszników, bo mimo ogólnej neutralności, brzmienie było delikatnie ocieplone, organiczne i przyjemne." - Stereolife