Klipschorn

  • para
  • 59 998,00 zł / para
  • Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue


Klipschorn - referencyjne kolumny stereo

Klipschorn, jest jednym z niewielu zestawów głośnikowym do użytku domowego, w którym wykorzystano tuby do pokrycia pełnego pasma przenoszonych częstotliwości. System jest trójdrożny i zawiera 38 centymetrowy głośnik niskotonowy, 5 centymetrową kopułkę średniotonową wykonaną z kompozytu o nazwie Phenolic oraz 2.5 centymetrową wysokotonową kopułkę wykonaną również z kompozytu Phenolic. W systemie wykorzystano dwie tuby, w tym jedną zwinięta wewnątrz obudowy. Kolumny Klipschorn wykonane są ze sklejki brzozowej i płyt MDF i wykończone są okleiną z orzecha włoskiego lub wiśni, bądź czarnym lakierem. Wymiary kolumny to (W x S x G w cm) 128.91 x 79.38 x 71.75, nie jest to więc konstrukcja mała, ale biorąc pod uwagę ambitne założenie przenoszenia pełnego pasma częstotliwości akustycznych z wykorzystaniem obudów tubowych, nie wydaje się już tak ogromna.


Kolumny Klipschorn, by uzyskać reprodukcję pełnego pasma częstotliwości akustycznych, należy ustawić w narożnikach pomieszczenia, najlepiej plecami do ściany krótszej i nie mniej niż 63 cm od ściany bocznej. Ich konstrukcja przystosowana jest do wykorzystywania ścian pomieszczenia jako, w pewnym sensie, przedłużenia tuby. Dzięki temu sprytnemu zabiegowi, dolne pasmo przenoszone przez Klipschorn, sięga 33 Hz przy spadku zaledwie 4dB.


Jeżeli nie istnieje możliwości ustawienia kolumn w narożnikach pomieszczenia, należy, zgodnie z zaleceniami producenta zbudować sztuczny narożnik. Jeżeli i to nie jest możliwe, zakres najniższych tonów przetwarzany będzie z pewnymi ograniczeniami. Warto wspomnieć, że odtwarzanie szerokiego pasma częstotliwości przez duży głośnik umieszczony w obudowie tubowej, zbliżone jest jakościowo do tego które uzyskujemy stosując obudowę otwartą.


Skuteczność zestawu wynosi wysokie 105dB/1wat/1metr, a maksymalna wartość ciśnienia akustycznego, jaki są one w stanie wytworzyć wynosi 121 dB. Żeby uzyskać taki sam poziom ciśnienia akustycznego wykorzystując kolumnę o standardowej konstrukcji należało by ją zasilić sygnałem o mocy 1000 W. Wszędzie tam gdzie potrzebne są wysokie poziomy głośności kolumny tubowe są wręcz nie do zastąpienia.


KLIPSCHORN - Kolumna głośnikowa podłogowa
PARAMETRY PODSTAWOWE
- Moc ciągła: 100 W
- Moc szczytowa: 400 W
- Skuteczność: 105 dB
- Impedancja: 8 Ω
- Pasmo przenoszenia: 33-17000 Hz

DANE SZCZEGÓŁOWE
- Częstotliwość podziału zwrotnicy (średnie): 450 Hz
- Częstotliwość podziału zwrotnicy (wysokie): 4500 Hz
- Maksymalny poziom akustyczny (db): 121 dB SPL

PARAMETRY GŁOŚNIKÓW
- Głośnik wysokotonowy: 2,54 cm kopułka kompozytowa Phenolic
- Głośnik średniotonowy: 5,08 cm kopułka kompozytowa Phenolic
- Gł. niskotonowy: 38 cm z włókna kompozytowego

KONSTRUKCJA
- Typ obudowy: trójdrożna
- Materiał: sklejka brzozowa, płyta MDF
- Wysokość: 1289 mm
- Szerokość: 793 mm
- Głębokość: 717 mm
- Wykończenia: Okleina w odcieniach orzecha włoskiego, wiśni oraz czarnym
- Waga: 79,50 kg