Klipsch CORNWALL IV

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Klipsch
  • Dostępność:
  • para
  • 31 498,00 zł / para
  • Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue

Klipsch Cornwall IV - wysokoskuteczne kolumny stereo.

Początek czegoś niezwykle wyjątkowego miał miejsce w maleńkiej szopie w Hope, Arkansas w 1946 roku, kiedy to Paul W. Klipsch, geniusz, szaleniec i indywidualista, zaprojektował i ręcznie zbudował legendarny głośnik Klipschorn®. Miał on zapewnić słuchaczowi doświadczenie mocy, szczegółowości i emocji muzyki na żywo w domu. Pamiętasz wspaniały dźwięk? My też.

Jak pozostałe głośniki Klipsch Heritage, Cornwall IV to inwestycja na całe życie. Zbudowane zgodnie ze ścisłymi standardami Klipsch, głośniki te zapewnią lata satysfakcji. Pamiętasz wspaniały dźwięk? My również. Obudowa Klipsch Cornwall IV jest nadal produkowana przez rzemieślników z Hope, Arkansas w USA. Tak jak chciał tego Paul W. Klipsch (PWK).

Cornwall IV wykorzystuje całkowicie nowy średniotonowy przetwornik kompresyjny K-702 z poliamidową membraną zapewniającą wyjątkową szczegółowość i dynamikę. K-702 w połączeniu z portem Tractrix® zapewnia szeroki zakres pokrycia i gładką charakterystykę częstotliwości w całym obszarze odsłuchu. Technologia Mumps zapewnia gładką biegunową odpowiedź średnich częstotliwości, zapewniając bardziej spójny dźwięk w całym obszarze odsłuchu.

Poprzez geometrię Tractrix, nowe porty Cornwall IV pozwalają na najbardziej efektywne i najszybsze wyprowadzenie powietrza z obudowy, uzyskana w ten sposób redukcja szumu wewnątrz portów zapewnia intensywniejsze niskie częstotliwości. Specjalnie zaprojektowana wewnętrzna struktura portów Klipsch Tractrix pomaga zredukować turbulencje powietrza wpływające do portu. Mniej turbulentne powietrze oznacza redukcję szumów, a przez to czystszy, mocniejszy bas.

Wykończenie każdej pary głośników z serii Heritage jest do siebie dopasowane, dzięki użyciu forniru z tego samego kawałka drewna. Obudowy są starannie dopasowywane tak, aby głośniki z pary były praktycznie identyczne. Głośniki są parowane w fabryce jeszcze na początku produkcji, a gdy są gotowe każdy jest kontrolowany pod względem jakości i oznaczany kolejnymi numerami seryjnymi – dzięki temu twoje Heritage opuszczają fabrykę jako skrupulatnie stworzony zestaw.

Dane techniczne:

Głośnik niskotonowy K-33-E 15” (38.1 cm) stożek z włókna kompozytowego
Głośnik średniotonowy K-702 1.75” (4.45 cm) przetwornik kompresyjny z poliamidową membraną
Głośnik wysokotonowy K-107-TI 1” (2.54 cm) przetwornik kompresyjny z tytanową membraną
Impedancja 8 Ω
Konstrukcja 3-drożna, otwarta TRACTRIX
Moc krótkotrwała/długotrwała 400W / 100W
Pasmo przenoszenia 34 Hz - 20 kHz (+/- 4 dB)
Skuteczność 102 dB @ 2.83V / 1m
Waga 45,35 kg/szt
Kolor Black Ash
Wymiary 96.52 x 64.3 x 39.4 cm