HiFiMan HE-R9 - słuchawki audiofilskie z bluetooth

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: HiFiMan
  • Dostępność: Prosimy o mail w celu potwierdzenia terminu realizacji - kontakt@premiumsound.pl Prosimy o mail w celu potwierdzenia terminu realizacji - kontakt@premiumsound.pl

  • Historia ceny
  • szt
  • 4 495,00 zł / szt
  • Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue

HiFiMAN HE-R9

HiFiMAN HE-R9 (HER9) Bezprzewodowe referencyjne, audiofilskie słuchawki, zamknięte z modułem Bluemini, Bluetooth

HiFiMAN HE-R9 to, kolejna po modelu R-10D, propozycja referencyjnych zamkniętych słuchawek dynamicznych od uznanego producenta audiofilskich rozwiązań. HE-R9 łączy w sobie doskonałe parametry techniczne, wysoki poziom muzykalności i niezwykły design. Słuchawki oferowane są w dwóch wariantach – przewodowej, czyli „Wired” oraz bezprzewodowej, z opcjonalnym modułem Bluemini R2R, który zastosowano wcześniej także m.in. w słuchawkach HiFiMAN Deva Pro. 

 

HiFiMAN HE-R9 to referencyjne słuchawki dynamiczne, w których nie zabrakło sprawdzonej, topowej technologii Topology Diaphragm. Kluczową rolę w jej opracowaniu odegrała praca doktorska Dr Fang Bian, założyciela firmy HiFiMAN, w której wykazał, że staranne uformowane nanocząsteczkowe struktury na powierzchni membrany pozwalają na otrzymanie unikalnych parametrów akustycznych. 

Przetworniki dynamiczne umieszczono wewnątrz stylowych, bordowych, zamkniętych muszli, wykonanych z gładkiego tworzywa sztucznego. Duża przestrzeń wewnątrz muszli, zapewnia objętość i „oddech” przetwornikom, zwiększając ich możliwości dźwiękowe.

Do modelu HiFiMAN R9 można dołączyć niezwykle wydajny adapter Bluemini R2R, który pozwoli na nawet do 8 godzin bezprzewodowego słuchania muzyki w oparciu o interfejs Bluetooth 5.0. Dzięki temu, że obsługuje kodeki AAC, aptX, aptX HD i LDAC, nie musimy rezygnować z wysokiej jakości dźwięku. Bluemini posiada pojedynczy przycisk, diodę oraz gniazdo USB-C, które służy zarówno do ładowania, jak i transmisji muzyki za pomocą prawie 2-metrowego kabla USB (w zestawie). 

Po obu stronach znajdziemy gniazda 3.5mm, z czego lewe wykonano w standardzie TRRS, co umożliwia wpięcie jednostronnego kabla zbalansowanego 3,5 mm. Tam też możemy wpiąć adapter Bluetooth Bluemini R2R, który jest jednocześnie wzmacniaczem, przetwornikiem cyfrowo-analogowym z wejściem USB-DAC oraz baterią. Słuchawek można używać także z dwustronnym niezbalansowanym kablem 3.5mm

Wygodna konstrukcja słuchawek łączy w sobie lekkość i delikatność z wytrzymałością i solidnością, a przy tym zaprojektowana jest tak, by przekazać szczegóły i muzykalność, która nie ma sobie równych na rynku. Nausznice zamocowano na pałąku za pomocą metalowych uchwytów, które pozwalają na dopasowanie w pionie oraz poziomie, a także służą do regulacji długości pałąka. Zewnętrzna część pałąka pokryta jest wysokiej jakości skórą, która zapewnia komfort użytkowania oraz elegancki wygląd. Wewnątrz znajduje się pianka z pamięcią kształtu, która umożliwia jak najwygodniejsze dopasowanie i elastyczność. Sam szkielet pałąka wykonany jest z litej stali.

Specyfikacja słuchawek HiFiMAN HE-R9
Pasmo przenoszenia: 15 Hz-35 kHz
Impedancja: 32 ? 
Czułość: 100 dB 
Waga: 328 g 
Zbalansowane gniazdo 3,5 mm po lewej stronie

Specyfikacje Bluemini R2R:

Wersja Bluetooth: Bluetooth 5.0
Chipset Bluetooth: Qualcomm QCC5124
DAC: HIFIMAN HIMALAYA
Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 kHz Stosunek sygnału do szumu: 114 dB 
Żywotność baterii: 8 godzin Waga netto: 25 g Kodeki transmisji: LDAC, aptX-HD, aptX, AAC, SBC

 

 

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany, objęty 24-miesięczną gwarancją polskiego dystrybutora.

Funkcjonalność

Słuchawki audiofilskie to najwyższej klasy produkty przeznaczone do odsłuchu muzyki na poziomie studyjnym, a nawet wyższym.

Największą zaletą słuchawek audiofilskich jest ich niezwykle korzystny stosunek jakości do ceny. Uzyskanie podobnej klasy dźwięku z tradycyjnego systemu stereo wymaga kilku, a nawet kilkunastokrotnie większych nakładów.
Ich wadą jest wymóg stosowania dedykowanego wzmacniacza słuchawkowego, o dopasowanej prądowo charakterystyce. Wynika to z dużego zapotrzebowania na moc, bez której słuchawki audiofilskie  pracują na ułamek swoich możliwości.

Dlatego zalecamy ścisłe konsultowanie zakupu wzmacniacza i słuchawek z zespołem doradców RMS.pl, który posiada bogate doświadczenie w odsłuchu nawet topowych modeli.
RMS.pl to jeden z nielicznych salonów audio w Polsce posiadający większą część najdroższych słuchawek do sprzedaży od ręki, a także do odsłuchu.

Specyfikacja techniczna

Przetworniki:  Magnetostatyczne (wstęgowe)
Obudowa:  Zamknięte
Impedancja:  32 Ω
Skuteczność:  100dB
Pasmo przenoszenia:  15Hz -35kHz
Złącze słuchawkowe:  3.5mm gniazdo mini Jack zbalansowane
Asymetryczny kabel: TAK
Typ wtyku: Prosty
Regulacja głośności: NIE
Mikrofon: NIE
Etui ochronne: TAK
Redukcja szumów: NIE
Obrotowa słuchawka: NIE
Przewód do słuchawki: Lewa
Składane: NIE
:: membrana o grubości 1 nanometra - 0.000001mm
:: nanometer-thick diaphragm
:: zaawansowana konstrukcja przetwornika
:: ultrakomfortowa konstrukcja pałąka
Waga bez kabla: 328g
Gwarancja: 24 miesiące