Gradient REVOLUTION MK IV

  • para
  • 23 900,00 zł / para
  • Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue


GRADIENT REVOLITION MKIV - kolumny podłogowe

Gradient Revolution - kolumny podłogowe z Finlandii. Gradient Revolution MK IV to unikalne połączenie zalet dużej kolumny podłogowej i małego monitora. Obracalna, dipolowa sekcja basowa i koaksjalny woofer średniotonowy zdecydowanie odróżniają tą konstrukcję od tradycyjnych kolumn. Dźwięk reprodukowany przez Revolution jest dzięki temu rozwiązaniu skierowany bezpośrednio na słuchacza, co pozwala uniknąć negatywnego wpływu odbić powstających w pokoju. Idealna Kolumna

Gradient Revolution MK IV
Gdybyśmy mogli poprosić czarodzieja o stworzenie pary idealnych kolumn głośnikowych przy wykorzystaniu dowolnych znanych rozwiązań rezultatem byłaby przypuszczalnie konstrukcja typu: duży, dipolowy panel generujący fale stojące wyłącznie w jednym kierunku. Dzięki niewielkiej dyspersji taka konstrukcja generowałaby w pomieszczeniu znacznie mniej niechcianych odbić. Otrzymany w ten sposób dźwięk byłby czysty, pełny powietrza i pozbawiony podbarwień wprowadzanych zazwyczaj przez obudowę. Albo dostalibyśmy mały, dwu-drożny monitor, który oferowałby znakomitą, precyzyjną scenę dźwiękową i szeroki sweet-spot, czyli najlepsze miejsce odsłuchowe.
Żeby osiągnąć faktyczny ideał musielibyśmy połączyć zalety obydwu rozwiązań zapominając jednocześnie o ich wadach (jak choćby bardzo mały sweet spot dipolowego panelu czy fakt, że nie można go umieścić blisko tylnej ściany, jak również stosunkowo słaby bas oferowany przez monitory i jeszcze kilka innych wad tych rozwiązań) a w efekcie uzyskalibyśmy faktycznie kolumnę idealną.

Wiele możliwości ustawienia w pomieszczeniu

Gradient Revolution mogą być ustawiane w pokoju tak jak kolumny dipolowe. W takim przypadku ustawienie ich o metr czy nawet dwa metry od tylnej ściany jest zdecydowanie korzystne. W przeciwieństwie do kolumn panelowych, sekcję basową Revolution można skierować w jedną z trzech stron, a to unikalne rozwiązanie pozwala kontrolować powstawanie niechcianych fal stojących. Jeśli kolumnę panelową ustawimy blisko ściany bas będzie znacząco ograniczony, a średnica podbarwiona w związku z pierwszymi odbiciami.

Gradient Revolution radzą sobie z tymi obydwoma problemami. Gdy ustawia się je blisko ściany moduł basowy będzie skierowany w stronę bocznej ściany. Jeśli basu jest za dużo można nieco zmniejszyć jego ilość oddalając kolumny od tylnej ściany, a także dostroić go obracając moduł basowy o kilka stopni w stosunku do bocznej ściany. Dzięki opracowanemu wzorowi promieniowania w zakresie tonów wysokich i średnich niechciane pierwsze odbicia są minimalizowane. W efekcie brzmienie będzie gładkie, spójne, dźwięk otwarty, a barwa prawidłowa.

Dane techniczne:
- pasmo przenoszenia 50-20000Hz +/-2dB, -6dB@30Hz
- impedancja nominalna 6 Ohm, minimalna 5 Ohm
- czułość 87dB/2.83V/1m
- zalecana moc wzmacniacza 50-250W
- głośnik wysokotonowy 25 mm kopułka aluminiowa w układzie koncentrycznym
- głośnik średniotonowy 176 mm przetwornik z włókna szklanego
- głośnik niskotonowy 2 przetworniki 300 mm
- częstotliwości podziału 200Hz i 2800Hz
- możliwość regulacji basu
- wymiary (S x W x G) 41 x 102 x 36 cm
- waga 24 kg

 

Gradient - Wizjonerzy z północy wg HiFi i muzyka