Gradient REVOLUTION ACTIVE MK IV

 • para
 • 33 900,00 zł / para
 • Niedostępny
 • Oblicz_raty_duckblue


GRADIENT REVOLITION ACTIVE MKIV - kolumny podłogowe

Gradient Revolution Active, to pół-aktywna wersja Gradient Revolution. Wyposażono ją w aktywną zwrotnicę, która umożliwia regulacją ilości basu, co daje możliwość lepszego dopasowania dźwięku do wielkości pokoju i jego akustyki. Jeśli zestaw jest używany w dużym pomieszczeniu, albo jeśli takie są oczekiwania słuchacza możliwe jest użycie dwóch (lub więcej) modułów na kanał.
 
REVOLUTION z AKTYWNĄ ZWROTNICĄ
Jeśli posłuchacie samej sekcji basowej Revolution będziecie zaskoczeni jak mało informacji zawierają nagrania w zakresie poniżej 200Hz. Co nie zmienia faktu, że jakość tych informacji i ich ilość subiektywnie znacząco wpływają na całościowy odbiór muzyki. Zbyt duża ilość basu sprawi, że będziemy mieli wrażenie zmniejszenia wielkości i mniejszej precyzji pokazywanej przestrzeni, natomiast jeśli basu będzie za mało będziemy mieli wrażenie, że dźwięk jest odchudzony.

Gradient Revolution Active
 
Prawdziwy obraz niskich częstotliwości większości nagrań zostanie pokazany najbardziej przekonująco poprzez dipolowy układ głośników basowych, którego wzór promieniowania układa się w kształt kardioidalny. Prezentacja takiego układu jest bardzo precyzyjna – można śledzić wszystkie niuanse niskich tonów. W porównaniu do konwencjonalnych konstrukcji zamkniętych, czy wentylowanych bas-refleksem otrzymuje się taki sam poziom ciśnienia akustycznego przy zaledwie 1/3 energii akustycznej. Dzięki temu interakcja z pomieszczeniem jest zminimalizowana, a i do sąsiada dotrze znacznie mniej basu niż to zwykle ma miejsce.
 
Mający mnóstwo zalet klasyczny układ dipolowy głośników basowych ma jedną słabość – problemem jest uzyskanie wysokich poziomów głośności, oraz odtworzenie najniższych tonów. Gradient rozwiązał ten problem w aktywnej wersji Revolution. Dzięki możliwościom dostrajania basu do konkretnego pomieszczenia i do indywidualnych preferencji każdy użytkownik może uzyskać bas najwyższej klasy i w ilości zgodnej z jego oczekiwaniami.
 
SPECYFIKACJA

 • Model - GRADIENT REVOLUTION ACTIVE
 • Wzór promieniowania - Bas: dipol; Średnica i wysokie: kardioidalny
 • Pasmo przenoszenia - 20-20000Hz +/-2dB
 • Impedancja - 6Ω (minimum 5Ω)
 • Skuteczność - 87dB/2.83V/1m
 • Rekomendowana moc wzmacniacza - 50-250W
 • Przetworniki - 2×300mm o długim skoku membrany, 176mm głośnik średniotonowy z membraną z włókna szklanego, koaksjalna kopułka aluminiowa 25mm
 • Częstotliwości podziału zwrotnicy - 200Hz i 2800Hz
 • Złącza - Podwójne gniazda głośnikowe
 • Dodatkowe cechy - Regulacja poziomu basu
 • Wykończenie - Części drewniane: Cherry, Birch lub brzoza barwiona na czarno; Tkanina: czarna lub klasyczna brązowa
 • Wymiary - 41 × 102 × 36cm
 • Waga - 24 kg

 

ZWROTNICA HE
Wzmocnienie 6db/zbalansowane; 0dB/niezbalansowane
Zakres regulacji basu +/- 10dB
Częstotliwość podziału 110Hz
Wymiary 430×108×390 mm
Waga 9,3kg

REGULACJA POZIOMU BASU           
Płynną regulację poziomu basu obsługuje się za pomocą pokrętła umieszczonego na tylnym panelu. Łatwo jest dostosować ilość basu w zależności od pomieszczenia lub osobistych upodobań użytkownika. Kiedy już znajdzie się właściwe ustawienie dalsza regulacja nie powinna być potrzebna.
 
PRZEŁACZNIK STEREO/MONO
W czasie odtwarzania mocno pofałdowanych płyt winylowych może dochodzić do podbijania częstotliwości subsonicznych, co powoduje bardzo duże ruchy membran głośników, do zapewnienia których wykorzystuje się niepotrzebnie sporo mocy ze wzmacniacza. Praca modułu basowego w trybie monofonicznym wyeliminuje ten problem.
 
Przełącznik wartości Q
Zwrotnicę wyposażono w trójpozycyjny przełącznik wartości Q.

 

WYBIERZ WZMACNIACZ ZGODNIE Z WŁASNYM GUSTEM
Wybór wzmacniacza do napędzania kolumn "Active" Revolution zależy wyłącznie od gustu użytkownika. Sygnał ze źródła lub z przedwzmacniacza trafia do aktywnej zwrotnicy, gdzie jest rozdzielany na dwie części, z których każda zasila jeden z dwóch wzmacniaczy mocy.

Dla sekcji basowej zalecane jest używanie wzmacniacza tranzystorowego, bo jego niska rezystancja wyjściowa dla niskich częstotliwości zapewnia znakomitą kontrolę przetworników niskotonowych

Dla całego zakresu częstotliwości powyżej 200Hz można zastosować także wzmacniacz lampowy.

KOREKCJA AKTYWNEGO DIPOLA
W związku z otwartą konstrukcją dipolowego basu (nie ma tu żadnej obudowy) w pasmie przenoszenia pojawia się spadek o 6dB na oktawę. To większa wartość niż w konstrukcjach zamkniętych, czy wentylowanych bas-refleksem i dlatego wymaga wyrównania. W standardowej wersji Revolution jest to wykonywane w pasywnej zwrotnicy. Jednakże prawa fizyki, oraz rozmiar i wartość użytych komponentów nie pozwalają na swobodną reprodukcję najniższych tonów. Można to natomiast łatwo osiągnąć dzięki aktywnej zwrotnicy. Dzięki temu wersja aktywna może osiągnąć zejście nawet do 20Hz, przy -2dB.

INNE KORZYŚCI
W aktywnej wersji tych kolumn ilość pasywnych elementów zwrotnicy jest ograniczona do minimum. Tylko zwrotnica między tonami średnimi a wysokimi jest wykonana przy użyciu pasywnych elementów. Przetworniki niskotonowe są podłączone bezpośrednio do wzmacniacza mocy, co zapewnia najlepszą możliwą kontrolę nad ruchem membrany. Dzięki aktywnej regulacji modułów basowych skuteczność przetworników średnio- i wysokotonowych może być w pełni wykorzystana. Nie ma konieczności jej ograniczania, jak to ma miejsce w wersji pasywnej.

WIĘCEJ BASU?
Przeprowadzone odsłuchy w różnych pomieszczeniach pokazały, że bardzo rzadko pojawia się potrzeba zwiększenia ilości modułów basowych. Niemniej jeśli słucha się na wysokich poziomach głośności w dużych, dobrze wytłumionych pomieszczeniach, dodatkowe moduły basowe dadzą efekt większej swobody, oraz mniejszych zniekształceń. Podwojenie ilości modułów basowych da efekt w postaci dodatkowych 6dB. Do systemu można w zasadzie dodać dowolną ilość modułów basowych.

ZMIANA WERSJI PASYWNEJ W AKTYWNĄ
Każda para pasywnych Revolution może być zmodyfikowana przez Gradient do wersji aktywnej. Proszę kontaktować się z naszym serwisem (service@gradient.fi) w celu uzyskania dokładniejszych informacji.


Gradient Revolution Active HE Crossover

AKTYWNA ZWROTNICA
Zwrotnicę zaprojektowaną przez firmę Gradient i wyprodukowaną w Danii wykonuje się przestrzegając najwyższych standardów stosowanych w High Endzie. Płytki drukowane wraz z zamontowanymi na nich wysokiej klasy elementami rozmieszcza się w najlepszy możliwy sposób w solidnie wykonanej, metalowej obudowie, co pozwala wyeliminować zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne zakłócenia magnetyczne i elektryczne. Dla przykładu sekcję zasilania umieszcza się najdalej jak to możliwe od obwodów, przez które biegną sygnały małej mocy. Wszystkie użyte komponenty przeszły także testy odsłuchowe konstruktorów Gradienta. Przykładem są choćby wzmacniacze operacyjne Burr Brown'a.

Gradient Revolution Active HE Crossover

TAKŻE ZBALANSOWANE
Zwrotnicę wyposażono zarówno w zbalansowane (XLR) jak i niezbalansowane (RCA) złącza, by mogła pracować w każdym systemie. Rodzaj używanych złącz wybieramy odpowiednim przełącznikiem.

REGULACJA POZIOMU BASU
Płynną regulację poziomu basu obsługuje się za pomocą pokrętła umieszczonego na tylnym panelu. Łatwo jest dostosować ilość basu w zależności od pomieszczenia lub osobistych upodobań użytkownika. Kiedy już znajdzie się właściwe ustawienie dalsza regulacja nie powinna być potrzebna.

PRZEŁACZNIK STEREO/MONO
W czasie odtwarzania mocno pofałdowanych płyt winylowych może dochodzić do podbijania częstotliwości subsonicznych, co powoduje bardzo duże ruchy membran głośników, do zapewnienia których wykorzystuje się niepotrzebnie sporo mocy ze wzmacniacza. Praca modułu basowego w trybie monofonicznym wyeliminuje ten problem.