Goldring

Goldring

Goldring - wkładki i akcesoria gramofonowe

W Goldring jesteśmy dumni, że możemy pochwalić się ponad 100-letnim bogatym dziedzictwem i wiedzą. Marka Goldring od dawna jest synonimem wszystkiego, co najlepsze w brytyjskim hi-fi i jest nazwą ściśle związaną z jakością, innowacyjnością i niezawodnością w całej długiej historii płyty gramofonowej.

  • Ponad 100 lat doświadczenia w branży od 3 pokoleń
  • Liderzy techniczni o niezrównanych umiejętnościach i wiedzy
  • Zaprojektowany i wykonany ręcznie w Wielkiej Brytanii
  • Producent wkładek do wiodących marek gramofonów
  • Dostępna ekskluzywna usługa naprawy wkładów

Goldring rozpoczął życie w Berlinie w 1906 roku, kiedy dwaj bracia urodzeni w Czechach, Heinrich i Julius Scharf, rozpoczęli produkcję części dla rodzącego się przemysłu gramofonowego pod nazwą Gebrüder Scharf. Początkowo bracia Scharf koncentrowali się na igłach gramofonowych, mechanizmach zegarowych i sprężynach gubernacyjnych, ale wkrótce rozgałęzili się na bardziej wyrafinowane „pudełko dźwiękowe” – które były całkowicie akustycznymi przodkami nowoczesnego przetwornika magnetycznego.

Goldring

W latach dwudziestych rozwój produktu był kontynuowany, a w 1926 roku wprowadzono na rynek kultową już "skrzynkę dźwiękową" Juwel Electro z membraną mikową i znakiem towarowym Gold Ring, co oznacza najwyższą jakość. Te elementy zostały zaprojektowane specjalnie, aby wydobyć jak najwięcej z najnowszych nagrywanych elektrycznie płyt gramofonowych, stąd nazwa Electro.

Goldring historia firmy

Bracia Scharf pozostali w czołówce innowacji, patentując technologię dla rozwijającego się przemysłu przetworników gramofonowych w latach 30. XX wieku. W 1933 roku firma przeniosła się do Anglii, gdzie kierował nami syn Heinricha Erwin, do którego później dołączył jego brat Freddie. Razem nazwali firmę Scharf Bros z fabryki w Woodford w Essex, gdzie kontynuowaliśmy produkcję tradycyjnych akustycznych pudełek dźwiękowych i nowszych przetworników elektrycznych.