Final Audio - Pandora Hope VI

  • szt.
  • 2 999,00 zł
  • Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue

Pandora Hope VI - słuchawki hybrydowe Final Audio Design

Parametry techniczne:

  • Obudowa - zamknięta, stal nierdzewna, tworzywo ABS
  • Typ - nauszne, przetwornik dynamiczny 50mm φ i przetwornik  z kotwicą zrównoważoną
  • Czułość -  105gb/mW
  • Impedancja - 8 Ω
  • Dł. przewodu - 1,5m
  • Waga - około 480g

Słuchawki Pandora Hope VI Final Audio Design

Słuchawki hybrydowe Pandora Hope VI

Opracowany przez  firmę Final Audio Design przetwornik wysokotonowy z kotwicą zrównoważoną.
Aby uzyskać najwyższą jakość dźwięku położono duży nacisk na wybór materiałów, między innymi w obwodzie magnetycznym użyto permaloj (stop niklu 79% i żelaza 21%)- materiał charakteryzujący się dużą podatnością magnetyczną.

Pandora Hope VI - budowa
Na nowo opracowany specjalnie dla Pandora Hope dynamiczny przetwornik o średnicy 50mm.  

Final Audio Pandora Hope VI

Zwiększenie precyzji w obróbce części umożliwiło zawęzić odległość pomiędzy obwodem magnetycznym, nabiegunnikiem a kabłąkiem. W połączeniu z silnym magnesem neodymowym, uzyskujemy wysoką indukcję magnetyczną. W efekcie powstaje klarowna jakość dźwięku.
Poprawiono rówież kształt krawędzi stycznej, a membranę wykonano z bardzo lekkiego materiału,  przez co z łatwością odbiera przepływ nawet najdelikatniejszych sygnałów elektrycznych.
Cewka akustyczna jest nawijana miedziowanym drutem aluminiowym o spłaszczonym przekroju, czyli cewka typu C.C.A.W. W rezultacie mamy lżejszą konstrukcję zapewniającą większą amplitudę drgań membrany, a więc większą moc, lepsze odwzorowanie niskich tonów oraz szersze pasmo przenoszenia.  
Zmodernizowano także kształt przedniej części kapsuły.
Tak aby nic nie zniekształcało dźwięku wychodzącego z przetwornika, a także żeby nie było żadych dodatkowych pogłosów, wykonanie jest niezwykle precyzyjne a konstrukcja wytrzymała. W efekcie przetwornik dostarcza nam wyjątkowo klarowny przekaz muzyczny.

Final Audio Design - słuchawki hybrydowe


Obudowa muszli wycięta jest ze stali nierdzewnej, która ma właściwości tłumienia niepotrzebnych rezonansów. Od strony zewnętrznej znajduje się obudowa wykonana z twardego tworzywa ABS. Aby osiągnąć najwyższą jakość,
obydwie zostały wykonane bardzo precyzyjną techniką, a stal nierdzewna poddana obróbce skrawającej. W ostatecznym efekcie, na powierzchni widoczne są ślady narzędzi służących do obróbki. Cały proces został przeprowadzony w najlepszych japońkich fabrykach. Wykonane wyjątkowo precyzyjnie  przy użyciu cienkich narzędzi, z dużym nakładem pracy, w pełni oddają mistrzostwo japońskich specjalistów.

Pandora Hope VI - słuchawki
 
Odpowiednio naprężone nauszniki
Bardzo istotne dla jakości dźwięku jest odpowiednie dopasowanie nauszników do uszu.
Jeśli są za luźne, nie słychać tonów niskich. Jeśli za bardzo dociskają uszy, jest to nie tylko niewygodne, ale przede wszystkim niskie tony są za mocne i mamy złą jakość dźwięku. Mimo, że jest to oczywiste, nic się nie zmieniło w branży w sposobie produkowania wkładek przez wiele lat.
W firmie Final Audio Design został położony duży nacisk na rozwój nauszników, zatrudniono specjalistów zajmujących się doskonaleniem gorsetów, aby dopracowali i poprawili ucisk nauszników. Poprzez zastosowanie  odpowiednich technologii- wykonanie skóry syntetycznej o odpowiedniej elastyczności, idealne wycięcie gąbki o właściwościach redukcji nacisku oraz zastosowanie syntezy ultradźwiękowej do przylepienia skóry syntetycznej do wewnętrznej ramki- skonstruowano przestrzenne nauszniki bez zmarszczek o odpowiednim naprężeniu.
Osiągnięto przez to wyjątkową naturalność i wygodę.
Aluminiowa tylna płyta optymalizująca ciśnienie

Hybrydowe słuchawki Pandora Hope VI
Zastosowano koncepcję technologi kolumn tubowych i z tyłu przetwornika umieszczono 1.5 mm aluminiową tylną płytkę poprawiającą równowagę ciśnień powietrza. Ma ona nie tylko właściwości równoważenia ciśnienia, ale również powstrzymuje niepotrzebne drgania i wibracje.
Wykończona chropowato obudowa z twardego tworzywa ABS
Aby osiągnąć wysoką precyzję w wykonaniu wykończenia chropowatego z twardego tworzywa ABS, często używanego w obiektywach wysokiej jakości aparatów fotograficznych, przeprowadzono wiele symulacji, aż uzyskano odpowiednią
plastyczność materiału. Bardzo dobrze udało się skonstruować okrąg i precyzyjnie dopasować go do wyciętej ze stali nierdzewnej obudowy muszli. Dzięki połączeniu tych dwóch materiałów o różnych stopniach przewodzenia rezonansu, pogłębiono efekt tłumienia zbędnych drgań.

Pandora Hope VI - przewód słuchawkowy
Odpinany przewód z wtyczkami na zamek
Przewód o długości 1,5 m jest doprowadzony do obu muszli, z możliwością odpinania. Zakończony jest wtyczkami zamykanymi pod kątem 90 stopni.  Są one odpowiednio przetestowane oraz przez wiele lat używane w firmowych produktach, nie ma więc obaw o ich trwałość i wytrzymałość. Przewód posiada pozłaczane złącze o średnicy 3,5mm zapewniające długie, bezproblemowe używanie.

Technologia BAM - Balancing Air Movement- wydobywa głębokie basy i oddaje trójwymiarowość sceny muzycznej
Mechanizm BAM reguluje ciśnienie powietrza wokół membrany, co przyczynia sią do wydobycia basów i głębokiej, trójwymiarowej przestrzeni muzycznej.