Cabasse - Bora Altura MC

  • para
  • 11 990,00 zł / para
  • Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue


Cabasse Bora Altura MC

Głośniki podstawkowe BORA MC

Nowością są użyte głośniki: nowe generacje kopułki DOM36 oraz głośnika średnio-wysokotonowego 17T15. Wysokotonowy wykorzystuje technologie AIRE – Air Integrated Response Extender, która dzięki specjalnemu kształtowi obudowy pozwala na rozciągniecie zakresu produkowanych przez głośnik częstotliwości na krańcach jego użytkowego pasma. W konsekwencji wynosi ono aż 1500-22.000 Hz. Membranę wykonano z opatentowanego przez Cabasse materiału zwanego Kaladex wykorzystywanego pierwotnie w przemyśle kosmicznym.


Koaksjalny układ głośnika średnio-wysokotonowego. Ideą jest wykreowanie punktowego (pozornego) źródła dźwięku dla jak najszerszego zakresu częstotliwości, co może poprawić naturalność i precyzję sceny dźwiękowej a także charakterystyki kierunkowe. Membrana średniotonowa znajduje się, dookoła głośnika wysokotonowego, który zresztą sam ma krótką tubkę , więc wpływ średniotonowego na promieniowanie wysokich tonów jest niewielki. Z kolei ograniczenie działania układu koncentrycznego do zakresu powyżej 900 Hz nie przekreśla poważnych zalet takiego przetwarzania, przynajmniej tej części pasma.

Kolumny z serii Altura w porównaniu z niższą serią cechuje: Francuska stolarka, naturalny fornir lub black piano w cenie oraz większe głośniki co-axialne co w niezwykły sposób wpływa na jakość dźwięku.

Specyfikacja:
- Budowa: 3 drożne
- Głośnik: 1' tweeter, 1 x 21 cm woofer
- Nominalna impedancja: 8 Ohm
- Minimalna impedancja: 4,1 Ohm
- Skuteczność: 90 dB
- Filtr częstotliwościowy: 800 – 4,400 Hz
- Pasmo przenoszenia: 52- 24,000 Hz
- Moc: 120 / 840 W
- Wymiary(W x S x G):  50 x 27 x 33 cm
- Waga: 15 kg
- Kolor: Czarny lakier fortepianowy