Avid - Acutus Reference Mono SP

 • szt.
 • 180 900,00 zł / szt.
 • Niedostępny
 • Oblicz_raty_duckblue

AVID Acutus Reference Mono SP - gramofon klasy hi-end.

Nasze motto: "Prawda, ni mniej, ni więcej"

Od 1995 roku nasze bezkompromisowe podejście do wzornictwa i technik produkcji zapewnia produkty jakości najwyższej na rynku. Nowoczesne zakłady produkcyjne, najnowsze technologie komputerowe i ogromne inwestycje w badania materiałów zmieniły przestarzałe gramofony w urządzenia przodujące pod względem technologicznym. Rozwijając również inne mechaniczne, elektromechaniczne i elektroniczne urządzenia, AVID rośnie w siłę na rynku audio ciesząc się reputacją firmy, która znalazła się "Bliżej prawdy".

Zniecierpliwieni nieuzasadnioną przesadą, z jaką projektowane są urządzenia hifi, w ciągu dwóch dekad zainwestowaliśmy w rozwój wielu różnych, innowacyjnych rozwiązań technicznych, by stawić czoła niektórym wyzwaniom, z jakimi stale zmaga się sektor hifi.

Zjednując sobie grono wyznawców, AVID jest obecnie uznawany za jednego z najlepszych producentów sprzętu hifi na świecie.

W głównym centrum produkcyjnym w Kimbolton w pobliżu Huntingdon w Cambridgeshire produkty AVID projektuje się i produkuje z przeznaczeniem na rynek światowy. Wiedza inżynieryjna AVID jest szanowana na całym świecie. Usługi konsultacyjne, projektowe i produkcyjne znalazły swoich odbiorców w postaci innych wiodących firm w sektorach audio, motoryzacyjnym, medycznym i wojskowym.

Nasza precyzja i staranność jest widoczna w każdym aspekcie naszej działalności, od najnowocześniejszych maszyn CNC, dokładnych co do kilku mikronów aż do ręcznie wyselekcjonowanych kondensatorów wykorzystywanych w zasilaczach olbrzymiej mocy.

Każdy element musi przejść rygorystyczną kontrolę przed instalacją i przetestowaniem. Tolerancje produkcyjne są tak małe, że wszystkie części stosuje się wymiennie w różnych jednostkach, w przeciwieństwie do innych firm, które muszą je dopasowywać do każdego urządzenia z osobna. Wytwórcza spójność produktów marki AVID przynosi w wyniku doskonałość zarówno względem wydajności jak i niezawodności.

Dzięki inwestycji w urządzenia marki AVID nabywca zyskuje wiodącą technologię, wydajność i niezawodność gwarantowane przez firmę o solidnych podstawach.

Witamy w świecie odtwarzania dwięku z winylu godnym XXI wieku.

 

Produktem, który ponad dziesięć lat temu zapoczątkował markę AVID na światowej scenie hifi był uznany przez krytyków gramofon Acutus. Dla wielu znawców i miłośników, którzy przyjęli ten gramofon pod swój dach, był to początek drogi do ponownego odkrycia ich zbiorów muzycznych. Czas jednak płynie szybko, a dziesięć lat to długi okres w życiu firmy inżynierskiej.

Aby podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej, zdecydowano się zastosować w praktyce wiedzę i doświadczenie zgromadzone w ciągu dekady rozwoju firmy.

Owocem tego jest dostępny obecnie gramofon Acutus Reference. Oferuje on nie tyle subiektywne, co natychmiast zauważalne obniżenie poziomu szumów, poprawę charakterystyki odtwarzania basów i sopranów oraz znaczną poprawę dynamiki.

Żeby docenić wierność odtwarzanych dźwięków, trzeba jej doświadczyć - a my z przyjemnością zorganizujemy dla Państwa taki seans.

Ale dość już pochwał. Przejdźmy do konkretów: jakie są różnice pomiędzy gramofonami Acutus i Reference Acutus?

Pierwszą, i chyba najbardziej znaczącą, jest sposób zasilania. Urządzenie dysponuje pełnym 1kVA. Ten typ zasilania, dopracowywany przez trzy lata, jest najbardziej stabilnym i ciągłym zjawiskiem, jakiego było dane kiedykolwiek doświadczyć. Zaawansowany moduł kontroli silnika DSP daje się precyzyjnie regulować, co niemal całkowicie eliminuje mikrodrgania pochodzące z silnika.

Dopracowaliśmy zawieszenie silnika oraz zainstalowaliśmy nowy dwupaskowy napęd tak, aby poprawić stabilność osadzenia w obudowie i jego obsługę. Skrupulatna wiedza na temat właściwości elementów ruchomych wynikających z ich struktury przyczyniła się do udoskonalenia łożyska, które teraz swobodnie się obraca i samo oliwi eliminując jednocześnie niepożądane drgania.

Acutus Reference to rzadki klejnot mechaniki precyzyjnej. Stare porzekadło o produktach wartych swej ceny w żadnym innym przypadku tak doskonale nie odzwierciedla stanu faktycznego, jak w przypadku tego znakomitego gramofonu.

 

Minęło dziesięć lat od premiery Acutus Reference i niewielu użytkowników “klasycznego” Acutus zdaje sobie sprawę jaką poprawę dźwięku przynosi dołączenie lepszego zasilania do silnika. Trzecia wersja Acutus to podwójny zasilacz do tego samego, synchronicznego silnika o potężnym momencie obrotowym.

Gramofon: 460 x 400 x 210mm / 19kg, zasilacz: 490 x 450 x 237 / 52kg.

Dane techniczne

 • Napęd: podwójny pasek
 • Prędkości obrotowe: 33,3 i 45
 • Masa talerza: 10.0 Kg
 • Łożysko: hartowana stal nierdzewna
 • Punkt podparcia: węglik spiekany/ szafir
 • Zawieszenie: 3-punktowe, sprężyny pionowe, elastyczne obręcze poziome
 • : pionowo 2,5Hz, poziomo 4,5Hz
 • Ramiona: standardowo przygotowane do SME, można zamówić adaptery do innych ramion
 • Silnik: synchroniczny 24V AC, 140mNm
 • Zasilacz: zewnętrzny przełącznik obrotów DSP Vari-SPeed
 • Zasilanie: 100-240V 50/60Hz (zależnie od regionu), pobór prądu maks. 300W
 • Wymiary: całkowite 460 x 400 x 210mm (szer. x głęb. x wys.),
 • : w podstawie 410 x 360mm (szer. x głęb.)
 • : zasilacz 415 x 350 x 140mm
 • Waga netto: gramofon 19kg: zasilacz 20,1kg
 • Wymiary opakowania: pierwsze opakowanie 550 x 500 x 550mm
 • : drugie opakowanie 710 x 490 x 270mm
 • Waga brutto: 55Kg


AVID zastrzega sobie prawo do wprowadzania ulepszeń i innych zmian do projektu bez uprzedzenia i w każdej chwili.