Allnic T-2000 30th - wzmacniacz zintegrowany, lampowy

 • szt.
 • 59 900,00 zł / szt.
 • Oblicz_raty_duckblue

Allnic T-2000 30th - zintegrowany wzmacniacz lampowy na lampach KT170

Allnic T-2000 30Th w Highfidelity

"...Podobnie jak w przypadku wkładki Amber i przedwzmacniacza gramofonowego H-5500 pan Kang Su Park nie zawiódł moich oczekiwań, a nawet je przewyższył. Stworzył bowiem wzmacniacz, który może być dla wielu tym (umownie) ostatnim w życiu i to w systemach absolutnie high-endowych.

Nie dość, że dysponuje on mocą, która wystarczy do napędzenia większości kolumn, to na dodatek tak naprawdę dostajemy w pewnym sensie dwa wzmacniacze w jednym. Chodzi mi oczywiście o dwa tryby pracy stopnia wyjściowego, oba znakomite, oba wystarczająco inne, by korzystać z nich w zależności od preferencji, nastroju, czy w końcu odtwarzanej muzyki. T-2000 30th Anniversary oferuje wyrafinowane brzmienie wyciągając ogromną ilość informacji z najlepszych nagrań, tkając z nich barwne, niezwykle spójne, płynne opowieści muzyczne, od których trudno się oderwać. Zwłaszcza w trybie triodowym.

T-2000 30th Anniversary to znakomity wzmacniacz, jednen z najlepszych wzmacniaczy zintegrowanych, jakich dane mi było do tej pory posłuchać, który dizajnem, jakością wykonania i brzmieniem doskonale wpisze się w niejeden system z bardzo wysokiej półki i zostanie w nim na długie, długie lata..." - Marek Dyba, HighFidelity.pl

Allnic T-2000 30th - zintegrowany wzmacniacz lampowy na lampach KT170

 

Piękno, wdzięk i moc. Wraz z niesamowitą, rewelacyjną klarownością, niesamowitą dynamiką i wydajnością, wyraźnym i potężnym basem oraz standardowymi ustawieniami niskiego poziomu szumów i zniekształceń, T-2000 30th Anniversary zapewnia 120 watów na kanał push-pull, mocy pentod lub ponad 60 watów brzmienia SET w trybie triodowym; ORAZ przełączanie pentoda/trioda odbywa się „w locie”. T-2000 30th Anniversary oferuje finezję, delikatność i detale ze stabilną, zdecydowaną mocą w przysłowiowej aksamitnej rękawicy.

 • 120 watów wysokiej mocy wyjściowej w trybie pentodowym
 • Ponad 60 watów mocy wyjściowej „SET like” w trybie triodowym
 • Przełączanie pentod/triody w locie
 • Własna produkcja, 61 stopniowa, stała impedancja, tłumik stykowy ze srebra
 • Analogowe mierniki monitorowania prądu lampy mocy
 • Obwód miękkiego startu

Specyfikacja techniczna:

 • Moc wyjściowa 120 W (obciążenie 8 Ω, przy 1 kHz)
 • Zniekształcenia 0,17% przy 1kHz przy 10W
 • Pasmo przenoszenia 20 Hz-20 kHz Płaskie
 • Stosunek sygnał/szum -80dB (CCIR, 1kHz)
 • Współczynnik tłumienia 8 przy obciążeniu 8Ω przy 1kHz
 • Wzmocnienie napięcia +26dB
 • Impedancja wejściowa 100kΩ (single-ended, niezbalansowane)
 • Czułość wejściowa 1,3 V dla mocy znamionowej
 • Bezpieczniki zwłoczne 0,5A, 250V, 20mm zwłoczne (KT150); 5A, 250V, 20mm zwłoczny (sieć IEC)
 • Lampy KT170 x 4 (trioda mocy); D3a x 4 (sterowniki drugiego stopnia); 6J4 x 2 (sterownik pierwszego stopnia)
 • Wymiary (WDH) 440mm x 480mm x 300mm
 • Waga 36 kg netto

Allnic T-2000 30th Anniversary:

120 watów dużej mocy wyjściowej. T-2000 30th Anniversary to wzmacniacz zintegrowany z lampą mocy KT170 typu push-pull.

Zdalnie sterowany, 61-stopniowy tłumik ze srebrem o stałej impedancji. T-2000 30th Anniversary wykorzystuje ten wykonany przez nas wysokiej jakości tłumik zamiast standardowych, zewnętrznych potencjometrów z powłoką węglową. Tłumik Allnic zapewnia pełną równowagę kanałów i mniej zniekształceń.

Wydajny układ napędowy. Allnic wierzy w znaczenie stosowania wysokiej jakości, niskoszumowych i wydajnych obwodów sterujących we wszystkich swoich urządzeniach wzmacniających.

Transformatory wyjściowe „Pełne zaangażowanie”. Konwencjonalne transformatory wyjściowe wykorzystują wstępnie ustawione uzwojenia wtórne, aby pomieścić obciążenia głośników 4, 8 i 16 omów. Jednak te konwencjonalne transformatory wykorzystują tylko jedno uzwojenie wtórne na raz, podczas gdy inne uzwojenia wtórne pozostają „bezczynne”. Takie podejście ma dwa negatywne skutki. Po pierwsze, transformatory wyjściowe nie pracują z maksymalną wydajnością, zmniejszając ich moc wyjściową w stosunku do ich potencjału. Po drugie, „bezczynne” uzwojenia nie są w rzeczywistości „bezczynne”; podlegają pasożytniczym oscylacjom, wytwarzając własny „sygnał”. Ta niepożądana informacja elektryczna jest dodatkiem do wyjścia transformatora, zniekształcając wzmocniony sygnał docierający do głośnika. Transformatory Allnic „Full Engagement” rozwiązują te problemy dzięki 4 niezależnym uzwojeniom wtórnym, które są zawsze w pełni połączone, nigdy „bezczynne”. Oznacza to, że wszystkie uzwojenia wtórne są zawsze podłączone do głośników, niezależnie od tego, jakiej pozycji przełącznika wyjściowego używasz (4 omy lub 8 omów lub 8 omów lub 16 omów, w zależności od wybranej konfiguracji fabrycznej). Powoduje to, że nie dochodzi do utraty sprawności wyjściowej transformatora, ani wprowadzenia do sygnału wyjściowego zniekształceń spowodowanych pasożytniczymi oscylacjami uzwojeń wtórnych.

Duże transformatory wyjściowe z rdzeniem niklowo-żelazowym. Podobnie jak w przypadku innych naszych modeli, Allnic wykorzystuje bardzo duże transformatory wyjściowe (114 mm) z rdzeniami niklowymi zmieszanymi z FeSi. Zapewnia to wyższą indukcyjność przy mniejszej liczbie uzwojeń niż mogą zapewnić inne konstrukcje i daje ogromne korzyści w postaci niezwykle szerokiego zakresu częstotliwości wyjściowych.

Obwód „miękkiego startu”. Allnic wykorzystuje układ miękkiego startu, który po wystarczającym rozgrzaniu dostarcza wysokie napięcie do płytki każdej lampy. Ta ochronna konstrukcja powoduje wydłużenie żywotności lamp oraz mniej i rzadsze problemy z wydajnością lamp.

Analogowe monitory prądu lamp mocy. Aby zapewnić stałe monitorowanie prądu (biasu) lamp mocy, Allnic stosuje oddzielny analogowy miernik prądu dla każdej lampy. Mierniki umożliwiają wyjątkowo łatwe sprawdzenie stanu każdej rury w dowolnym momencie. Mierniki oferują proste, jednoznaczne wskazanie stanu każdej lampy w porównaniu do konwencjonalnych monitorów polaryzacji LED.


Allnic zakończył prace nad pierwszym na świecie 61-stopniowym tłumikiem o stałej impedancji w układzie mostkowym. Nowy tłumik firmy Allnic jest obecnie najbardziej wyrafinowanym na rynku i bez wątpienia wierzymy, że jest to również absolutnie najlepsze brzmienie. Dzięki stałej impedancji i braku (± 0dB) asymetrii kanałów przy dowolnym poziomie głośności, nowy tłumik zadziwi użytkowników podniesieniem wierności i czystości każdego systemu, w którym jest używany.

Ten rewolucyjny i obecnie unikalny, zmotoryzowany tłumik ze sprzęgłem olejowym jest standardowym wyposażeniem przedwzmacniacza L-10000 OTL/OCL, przedwzmacniacza L-9000 OTL/OCL, przedwzmacniacza L-8000 DHT i zintegrowanego wzmacniacza T-2000 30th Anniversary.